reklama

Hiszpania

1.  Mleko modyfikowane dostępne na rynku hiszpańskim to takie marki, jak: Almiron, Aptamil i Nutribel.

2.  Najpopularniejsze pieluszki jednorazowe oraz wilgotne chusteczki to przede wszystkim Dodot (odpowiednik Pampersa) oraz Huggies.

3.  Rynek dań dla małych dzieci to słoiczki firmy Nestle, Hipp, Hero, Heine oraz Nutriben (dostępne tyko w aptekach)

4.  Konikiem Hiszpanów w kwestii żywienia maluchów zdaje się być zdrowa żywność -  na półkach sklepowych można znaleźć wiele produktów bezmlecznych, bezglutenowych czy niskolaktozowych, a od mleka krowiego nie mniej popularne jest mleko sojowe, ryżowe czy migdałowe. Co ciekawe, mali Hiszpanie nie znają soku marchwiowego, a inne płynne słodkości, takie jak napoje i herbatki, zostały zdetronizowane przez … wodę.

5.  Będąc w Hiszpanii warto spróbować paelli, potrawy serwowanej prosto z patelni, na której był podsmażany, a następnie gotowany ryż z dodatkiem szafranu, mięsa bądź owoców morza. Ciekawą pozycją w menu jest hiszpański omlet, czyli tortilla de patatas, czyli jajka smażone z ziemniakami. Na deser warto zamówić mel y mato, serowo-miodowy deser na zsiadłym mleku, podawany w ceramicznych naczyniach, crema catalana, zwany kremem świętego Józefa, przygotowany z mleka, żółtek, koniecznie oprószony cynamonem lub złociste churros, ciastka smażone na głębokim oleju, serwowane z gorącą czekoladą.

6.  Hiszpania to kraj otwartych, pogodnych ludzi, dlatego nie dziwi ich przyjazny stosunek do turystów, zwłaszcza tych najmłodszych. Bez dwóch zdań - wakacje z dzieckiem w Hiszpanii to wielka przygoda i ogromna przyjemność.
Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: