reklama

Wakacje w Wielkiej Brytanii

1.  Najbardziej popularnym mlekiem modyfikowanym jest APTAMIL
(odpowiednik Bebilonu) oraz mleka firm Cow&Gate, SMA czy Hipp.

2.  Rynek pieluszek jednorazowych oraz wilgotnych chusteczek higienicznych, został zdominowany przez markę Pampers i Huggies.

3.  Najbardziej popularne dania w słoiczkach i soczki, produkuje Cow&Gate oraz Hipp, rzadko, ale można, znaleźć produkty Irmy Gerber.

4.  Anglicy dużą wagę przykładają do wygody zarówno maluchów, jak i ich rodziców, stąd rynek oferuje masę produktów przeznaczonych dla najmłodszych konsumentów. I tak, spacerując z dzieckiem, w każdej chwili można kupić dla niego wodę mineralną w maleńkich butelkach z wygodnym „dziubkiem”, wiele poręcznych przekąsek, „lunch boxes size”, takich jak ciasteczka, chipsy, snaki czy serki, a nawet carrot sticks - marchewki pokrojone w małe, centymetrowe paseczki, pakowane w mini torebki.

5.  Mali turyści z pewnością powinni spróbować specjalności angielskiej kuchni. Być może zachwyci ich beans on toast (fasolka po bretońsku na grzance) czy Yorkshire pudding (pieczone „naleśnikowe kubeczki”, które podaje się na ciepło, zamiast ziemniaków). Również dzieciaki mniej otwarte na nowości nie będą głodne – na nich czeka fish and chips (ryba, najczęściej zapiekana w cieście, podana z frytkami) lub sausage roll (kiełbaska zawijana w cieście).

6.    Dzieci w UK traktowane są bardzo pobłażliwe, niezwykle dba się o 
ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: