Nowoczesne centrum dowodzenia. Lodówka w duchu zero waste

Treść powstała we współpracy z marką Haier  
Nowoczesne centrum dowodzenia. Lodówka w duchu zero waste

Jeśli kuchnia jest sercem domu, lodówka jest centrum dowodzenia. A czy kiedykolwiek myślałaś, że nadejdzie dzień, w którym to lodówka zacznie ci podpowiadać, co warto kupić i jednocześnie ostrzegać, że jakimś produktom kończy się okres przydatności? Poznaj lodówkę Haier Multidoor 7 HCW7819EHMP, dzięki której twoja rodzina zacznie żyć w duchu zero waste.

Czy wiecie, że Polacy rocznie marnują pięć milionów ton żywności, z czego 60 proc. generują gospodarstwa domowe? Dlaczego tak się dzieje? Z badań wynika, że podstawowym problemem w rodzinach jest brak umiejętności tworzenia list zakupowych, niesprawdzanie dat przydatności i robienie zbyt dużych zakupów. Można temu zapobiec albo ucząc się lepszej organizacji, albo korzystając ze wsparcia techniki. Jak lepiej zorganizować lodówkę? Jak korzystać z nowoczesnych rozwiązań?
 

Postaw na porządek i… świeżość

Jednym z łatwych sposobów, który pomoże ci w utrzymaniu porządku w lodówce jest po prostu dobra organizacja przestrzeni. Odpowiednie produkty w wyznaczonych dla nich strefach nie tylko pomogą znaleźć ulubione przekąski na hasło „Mamo, jestem głodny”, ale również zadbają o wytrzymałość w ich przechowywaniu. W lodówce Haier Multidoor 7 znajdziesz specjalną strefę Humidity Zone i technologii HCS (system kontroli wilgotności), dzięki której owoce i warzywa zachowują swoje wartości odżywcze i świeżość dwa razy dłużej.

To nie wszystko. Praktyczna szuflada MyZone pozwali ci również łatwo dostosować i zmieniać temperaturę w komorze od -3°C do +5°C, w zależności od tego, jakie chcesz w niej umieścić produkty. A specjalna osłona Fresher Shield pozwali nie tylko zmniejszyć zużycie energii podczas automatycznego procesu odszraniania, ale również wpłynąć na wydłużenie świeżości produktów. Dzięki tym rozwiązaniom mniej wyrzucasz, rzadziej musisz robić zakupy i dbasz o zdrowie najbliższych.

Zadbaj o bezpieczeństwo

W temacie zdrowia najbliższych ważne jest również to, aby żywność była bezpiecznie przechowywana. Badania pokazują, że w chłodziarce oprócz smakowitych serów czy owoców potrafią mieszkać np. bakterie E.coli, listerii czy salmonelli. Wszystkie umieją rozmnażać się nawet w dość niskiej temperaturze. Dlatego tak ważna jest, żeby we właściwy sposób przechowywać produkty spożywcze.

Jeśli masz lodówkę Haier Multidoor 7 HCW7819EHMP możesz być spokojny, otrzymujesz bowiem dodatkowe wsparcie w postaci systemu T-ABT. Dzięki wykorzystaniu naturalnych właściwości minerałów jonów turmalinu i kordierytu eliminuje aż do 99,9% bakterii. Czysty przepływ powietrza zapobiega zanieczyszczeniu żywności. Jednak, mimo tego pamiętaj, żeby oddzielnie przechowywać żywność przetworzoną od surowej.

 

Daty ważności zawsze pod kontrolą

Wybierając lodówkę Haier z dostępem do aplikacji hOn wszystkie terminy ważności masz pod kontrolą i w zasięgu ręki. Zamiast przeszukiwać i sprawdzać wszystkie słoiki i ich terminy wystarczy po prostu skorzystać z aplikacji hOn. Przed włożeniem produktu należy wprowadzić do aplikacji termin przydatności, a kiedy będzie kończyć się jego ważność otrzymasz powiadomienie na smartfonie. To rozwiązanie jest idealne dla każdego rodzica.

Jednym ruchem wygeneruj dodatkowe miejsce

Jeśli wybierasz się na duże zakupy, pomyśl o nadchodzącym tygodniu i zastanów się, co będzie niezbędne podczas robienia posiłków. Jeśli się okaże, że twoje dzieci zaprosiły na weekend swoich przyjaciół i potrzebujesz więcej miejsca w lodówce – nie musisz się martwić.

Po pierwsze lodówka Haier Multidoor 7 HCW7819EHMP jest niesamowicie pojemna. Po drugie - skorzystaj z rozwiązania Switch Zone, które pozwala (jednym dotknięciem zewnętrznego wyświetlacza) przełączyć zamrażarkę na lodówkę lub odwrotnie. Pierogi, sosy czy gulasze przechowywane w zamrażarce są jak koło ratunkowe. Zmiana planów, nieoczekiwane wydarzenia nie wytrącą cię z równowagi, kiedy wiesz, że masz „gotowce”. Na hasło „Tato, mamo, kiedy obiad – najpierw wręczasz wygłodniałemu dziecku drobną przekąskę z lodówki i w międzyczasie sięgasz po zamrożony obiad.

Innowacyjna technologia Total No Frost marki Haier chroni zamrożoną żywność i zapobiega stratom energii. Co to oznacza? Mniej gotowania i mniej wyrzucania.

I nie martw się, kiedy do domu wracasz dłużej niż zwykle, obawiając się, że produkty mogą się popsuć. Zaufaj aplikacji hOn. Ona potrafi przewidzieć, kiedy wracasz z zakupów, geolokalizując twoją pozycję oraz preferencje sklepów i… przygotowuje się, żeby proaktywnie przywrócić odpowiednią temperaturę kupionym produktom.
 

Doceń planowanie

To pięta achillesowa Polaków, o czym już pisaliśmy. Jednak, nasze podpowiedzi powinny ułatwić zadanie. Zacznij od zaplanowania menu na 7 dni. Możesz to robić biorąc pod uwagę preferencje wszystkich domowników. 

Jeśli twoje dzieci mają więcej niż 3 lata, zaproś je do wspólnego wymyślania śniadań, obiadów, deserów i kolacji. To super zabawa, a jednocześnie bardzo przydatna nauka. Kiedy wiecie już, co będzie pojawiać się na stole – wypisz poszczególne produkty. W aplikacji hOn sprawdź, które z nich masz już w lodówce. I tu uwaga – planuj z głową. Jeśli jednego dnia potrzebujesz tylko pół puszki fasoli, zastanów się, do czego zużyjesz drugą połówkę, np. jednego dnia fasola pojawi się w zupie, a kolejnego w buritto. Idź na zakupy z listą i kupuj tylko to, co jest ci potrzebne.

A przed wyjściem nie zapomnij zajrzeć do aplikacji, w której znajdziesz przepisy na zdrowe i pyszne napoje. Jesteśmy pewni, że młodsze i starsze dzieci pokochają wyjmowany dzbanekI-Refill, który jest bezpośrednio podłączony do źródła wody i sam się uzupełnia.

I na koniec bardzo ważna informacja. Wybór lodówek klasy E firmy Haier oznacza oszczędność energii, poprawę wydajności i dbałość o środowisko. To jeszcze nie wszystko. Lodówka Haier Multidoor 7 HCW7819EHMP jest na tyle duża, że spokojnie zmieszczą się na niej rysunki dzieci czy kalendarz z najważniejszymi informacjami rodzinnymi. My mamy już pewność, że jeśli kuchnia jest sercem domu, to lodówka jest centrum dowodzenia. Zwłaszcza ta lodówka.

 

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: