Jak ozdobić szary papier

Jak ozdobić szary papier

Gwiazdkowe prezenty dla bliskich można zawinąć w kolorowy papier, wykonany fabrycznie, kupiony w pierwszym lepszym sklepie, ale można też zapakować go w… szary papier.

Sądzisz, że to zły pomysł? Że nie będzie to dobrze wyglądać? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kilka chwil, by szary papier przemienić w opakowanie stylowe i niepowtarzalne.Wystarczy mieć pomysł, zobacz.

Zobacz, jak w prosty sposób możesz ozdobić szary papier

Białe kropeczki

Aby uzyskać taki efekt, potrzebujesz niewiele: ołówka z gumką i białej farby. Za ich pomocą robisz urocze stempelki. Proste, a jak efektowne.  Zobacz

Białe kuleczki i folia

A zobacz to! Biały papier, folia ozdobna, do tego białe kuleczki i opcjonalnie zawieszka… Prezent wygląda wyjątkowo.

reklama

Wycinanki z dziurkacza

Jeśli masz dziurkacz, który wycina ozdobne kształty, nie zawahaj się go użyć. Zawiń prezent w szary papier i folię. Pomiędzy nie wsyp kształty, wycięte dziurkaczem (możesz je podkleić). Możesz też dołączyć zawieszkę, ale i bez tego prezent będzie się prezentował oryginalnie.

Pieczątki

Papier możesz też zadrukować biała, zieloną czy niebieską farbą, w której zanurzysz pieczątki w wybranym kształcie (nie tylko choinki). Jeśli takowej nie masz, wystarczy wyciąć pożądany kształt z gąbki, a następnie nakleić go na listewkę. Prawda, że proste? A efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.

reklama

Serwetki

Nowa rola białych, papierowych serwetek. Wystarczy ozdobną, gastronomiczną serwetkę przykleić do szarego papieru, przewiązać prezent wstążką bądź rafią – i niebanalne opakowanie gotowe!

Czerwone wstążeczki i świerkowe gałązki

Do zapakowania prezentu świątecznego przydadzą się także klasyczne, czerwone wstążeczki (bądź barwiona rafia) i świerkowe gałązki. Możesz też wykorzystać zawieszki – zarówno kupione, jak i te wykonane samodzielnie. W wersji dla ambitnych możesz je stworzyć nawet z gałęzi – zobacz.

reklama

Fotografia

Ciekawym, oryginalnym pomysłem na ozdobienie papieru pakowego i zawiniętego weń prezentu jest dołączenie do niego czarno-białej fotografii. Dość sentymentalna to odsłona, czarująca. Podoba ci się?

Kreatywnego pakowania!

Źródło zdjęcia lead

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: