Jak ozdobić szary papier

Jak ozdobić szary papier

Gwiazdkowe prezenty dla bliskich można zawinąć w kolorowy papier, wykonany fabrycznie, kupiony w pierwszym lepszym sklepie, ale można też zapakować go w… szary papier.

Sądzisz, że to zły pomysł? Że nie będzie to dobrze wyglądać? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kilka chwil, by szary papier przemienić w opakowanie stylowe i niepowtarzalne.Wystarczy mieć pomysł, zobacz.

Zobacz, jak w prosty sposób możesz ozdobić szary papier

Białe kropeczki

Aby uzyskać taki efekt, potrzebujesz niewiele: ołówka z gumką i białej farby. Za ich pomocą robisz urocze stempelki. Proste, a jak efektowne.  Zobacz

Kropeczki w dwóch kolorach

Zaparz filiżankę aromatycznej herbaty, weź papier, ołówek z gumką i dwa kolory tuszu lub farby. Baw się dobrze, ozdabiając papier kolorowymi groszkami. Śliczne, prawda?

reklama

Białe kuleczki i folia

A zobacz to! Biały papier, folia ozdobna, do tego białe kuleczki i opcjonalnie zawieszka… Prezent wygląda wyjątkowo.

Wycinanki z dziurkacza

Jeśli masz dziurkacz, który wycina ozdobne kształty, nie zawahaj się go użyć. Zawiń prezent w szary papier i folię. Pomiędzy nie wsyp kształty, wycięte dziurkaczem (możesz je podkleić). Możesz też dołączyć zawieszkę, ale i bez tego prezent będzie się prezentował oryginalnie.

Choinki - pieczątki

Papier możesz też zadrukować biała farbą, w której zanurzysz pieczątki w kształcie choinki. Jeśli takowej nie masz, wystarczy wyciąć pożądany kształt z gąbki, a następnie nakleić go na listewkę. Prawda, że proste? A efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.

reklama

Serwetki

Nowa rola białych, papierowych serwetek. Wystarczy ozdobną, gastronomiczną serwetkę przykleić do szarego papieru, przewiązać prezent wstążką bądź rafią – i niebanalne opakowanie gotowe!

Czerwone wstążeczki i świerkowe gałązki

Do zapakowania prezentu świątecznego przydadzą się także klasyczne, czerwone wstążeczki (bądź barwiona rafia) i świerkowe gałązki. Możesz też wykorzystać zawieszki – zarówno kupione, jak i te wykonane samodzielnie. W wersji dla ambitnych możesz je stworzyć nawet z gałęzi – zobacz.

Paczka pocztowa

Ten pomysł wydaje nam się wyjątkowo urokliwy. To prezent wystylizowany na przesyłkę pocztową. Możesz zadbać, by taki pakunek miał wszystko, by dotrzeć do właściwego adresata (nie tylko adres, ale także stemple i znaczki pocztowe).

reklama

Fotografia

Ciekawym, oryginalnym pomysłem na ozdobienie papieru pakowego i zawiniętego weń prezentu jest dołączenie do niego czarno-białej fotografii. Dość sentymentalna to odsłona, czarująca. Podoba ci się?

Kreatywnego pakowania!

Źródło zdjęcia lead

 

Ocena: 5 z 5. Ocen: 3

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: