reklama

BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Nasza ocena: 

BODY CLOCK - Elle TENS jest nowoczesnym i wydajnym urządzeniem do uśmierzania bólu porodowego bez anestetyków i znanych skutków ubocznych.

Urządzenie Elle TENS jest stosowane w najlepszych szpitalach położniczych, w tym Św. Zofii w Warszawie przy ul. Żelaznej oraz przez wybitnych profesorów w tym przez prof. Anitę Olejek - Kierownik Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu oraz Konsultanta Wojewódzkiego z Zakresu Położnictwa i Ginekologii.

Pięć kobiet w ciąży miało możliwość przetestowania urządzenia w trakcie porodu. Poniżej ich opinie.

Recenzje testerów

Recenzja Katarzyna Jurkowska o BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Katarzyna Jurkowska

Urządzenie Body Clock, łagodzące ból porodowy w moim przypadku sprawdziło się dobrze w pierwszej fazie porodu, oraz w domu podczas nieregularnych skurczy porodowych.

Testowane urządzenie łagodziło moje bóle porodowe, gdyż były to tzw. "bóle krzyżowe', które doskwierały mi od samego początku akcji porodowej. Podczas nadchodzącego bólu programy jakie zawiera Body Clock łagodziły nasilające się bóle.

Nie czułam stresu przed nadchodzącym bólem, oraz jego nasilanie nie było nie do zniesienia. Miałam szczęście, że miałam to urządzenie, gdyż bez niego nie wiem jak wytrzymałabym bóle kręgosłupa. Poród mój jednak po 16 godzinach zakończył się cesarskim cięciem, gdyż akcja porodowa nie postępowała.

Ale po cesarskim cięciu, i znieczuleniu w kręgosłup urządzenie to pomogło mi wytrzymać ból kręgosłupa, kiedy musiałam leżeć przez 12 godzin.

Dlatego jak najbardziej jestem zadowolona z tego urządzenia. I poleciłabym go wszystkim kobietom rodzącym. Wiadomo nie zniweluje ono bólu całkowicie, ale sprawi że ból nie będzie już nie do zniesienia.

Recenzja Marta Woś o BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Marta Woś

Urządzenie zabrałam ze sobą do szpitala w dzień porodu, który rozpoczął się odpłynięciem płynu owodniowego bardzo wcześnie rano. Mimo, że nie pojawiły się jeszcze skurcze, to pojechaliśmy do szpitala po 2 godzinach od odejścia wód.

Dopiero w szpitalu pojawiły się skurcze. Były nieregularne oraz właściwie nie bolały, także włączenie Body Clock odłożyłam na później.

Po kolejnych kilku godzinach skurcze zaczęły narastać (były co 5-7minut), więc był to odpowiedni moment by uruchomić Elle Tens. Elektrody przykleił mi na plecy mąż. Zrobił to na podstawie rysunku na opakowaniu i opisie w instrukcji. Już po chwili poczułam łaskotanie na plecach.

Obsługa urządzenia na początku (po przeczytaniu instrukcji obsługi) wydawała się dość skomplikowana. Po kilku próbach jeszcze parę dni wcześniej w domu, okazała się jednak prosta także w emocjach jakie towarzyszyły porodowi używanie Body Clock było bardzo łatwe.

Tak jak przeczytałam wcześniej, w momencie skurczu należy przełączyć urządzenie z trybu Burts (który używa się pomiędzy skurczami) na Boost. Ponieważ moje skurcze stały się już mocne i odczuwałam silny ból dość szybko przeszłam z trybu 1 na tryb nr 2, dedykowany zaawansowanej fazie porodu.

Wraz z postępem porodu oraz narastaniem bóli przełączyłam urządzenie na coraz mocniejszą siłę przesyłanych impulsów. Wtedy używanie Elle Tens stawało się coraz bardziej niekomfortowe i nieprzyjemne. Skurcze nadal były bolesne. Nie odczuwałam poprawy ani nawet najmniejszego łagodzenia bólu.

Niestety w moim przypadku urządzenie się nie sprawdziło. Skurczy z Elle Tens nie dało się znieść, także zdecydowałam się na znieczulenie zewnątrzoponowe. Anestezjolog zalecił zdjęcie elektrod i nie było możliwości założyć ich ponownie. Znieczulenie przyniosło upragnioną ulgę i niestety rozczarowanie, że na mnie przesyłane impulsy elektryczne z Elle Tens nie zadziałały.

Recenzja Katarzyna Chojnacka o BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Katarzyna Chojnacka

Jestem osobą, której dane był przetestować urządzenie łagodzące ból porodowy. na samym początku chciałabym opisać formę otrzymania przesyłki, oraz zawartość opakowania. Otóż urządzenie dotarło do mnie drogą kurierską w formie nienaruszonej.

Po otwarciu pudełka zobaczyłam niewielkich rozmiarów urządzenie, wielkości przypominające przeciętnych rozmiarów telefon komórkowy. w opakowaniu znalazłam 4 baterie, 4 elektrody, 3 kabelki służące do podłączenia elektrod do urządzenia, smycz, pokrowiec oraz instrukcję. sposób podłączania urządzenia do elektrod, tak jak zapewniał producent, jest bardzo proste, wręcz intuicyjne, podobnie jak samo działanie urządzenia.

Przyznam, że trochę obawiałam się przyklejenia elektrod do skóry, jednak, odklejanie ich okazało się całkowicie bezbolesne:-)

Reasumując;pod względem "technicznym" urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nikt nie powinien mieć z nim jakichkolwiek problemów.

Przejdę teraz do rzeczy najważniejszej, czyli do części praktycznej:
przyznam, że urządzenie przetestowałam już przed porodem. poczułam straszny ból w łydce i wtedy wpadłam na pomysł zastosowania body clock.

Szybko podłączyłam urządzenie i przykleiłam elektrody do łydki. Ku mojemu zaskoczeniu, zadziałało i załagodziło skurcz! spokojna o działanie urządzenia spakowałam je do torby i czekałam na ten wielki dzień.

Gdy zaczęła się akcja porodowa, poprosiłam położną o pomoc w przyklejeniu elektrod do pleców, sama zaś zaczepiłam urządzenie do koszuli, tak aby mieć go po ręką. Gdy zbliżały się skurcze naciskałam przycisk urządzenia, dostosowując poziom działania fal do intensywności skurczów. Co prawda ból nadal był odczuwalny, jednak nie był on juz tak intensywny.

Podsumowując: urządzenie Body Clock łagodzi ból porodowy. Nie jest on tak intensywny, a kobieta nie musi obawiać się porodu! Jest to genialne urządzenie na miarę XXI wieku.

Moim zdaniem urządzenie powinno być dostępne w każdym szpitalu, na wszystkich oddziałach położniczych. Urządzenie w 100% jest godne polecenia i z czystym sumieniem będę je polecać każdej rodzącej, bo jest wart swojej ceny!

Recenzja Marlena Czarnecka o BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Marlena Czarnecka

Uważam, że urządzenie ELLE Tens w dużym stopniu eliminuje odczuwanie bólu porodowego. Zdecydowanie można się przy nim rozluźnić, na tyle oczywiście ile jest to możliwe i przeżyć poród w mniejszych bólach. Polecam gorąco to urządzenie.

Recenzja Anika Kulawczyk o BODY CLOCK Elle TENS - opinie rodzących mam

Anika Kulawczyk

Urządzenie Body Clock, które otrzymałam do przetestowania bardzo pomogło mi przy porodzie.

Miałam skurcze, które coraz bardziej się nasilały, lecz po podłączeniu Body clock poczułam znaczną ulgę. Elle tens świetnie rozmasowuje i rozluźnia mięśnie pleców .Prawie całkowicie blokuje sygnały bólowe powodujące skurcze.

Jestem bardzo zadowolona z tego , że mogłam przetestować to urządzenie. Dzięki temu mój poród nie był aż tak bardzo bolesny jak sobie wyobrażałam. Poleciłabym go każdej kobiecie która będzie rodzić , gdyż jest to naturalny sposób na znieczulenie.
Jak rodzić to tylko z Elle tens :)

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: