reklama

Calma. Medela

Nasza ocena: 
 Jakość smoczka
 Łatwość obsługi
 Wygoda użycia dla dziecka
 Zachowanie odruchu ssania u dziecka

Smoczek Calma został opracowany w oparciu o badania naukowe i został zaprojektowany wyłącznie dla mleka mamy. Calma to wyjątkowe rozwiązanie specjalnie dla mleka mamy.

Jego właściwości mogły przetestować babyboomowe mamy karmiące piersią. Jak odpowiedziały na nasze pytania?
Jakość butelki i smoczka Calma, łatwość obsługi przez rodziców mamy oceniły na piątkę! Potwierdziły również, że dziecko pijąc musi zachować odruch ssania, ale może pić i oddychać regularnie. Uważają, że warto polecić smoczek Calma marki Medela innym rodzicom, nawet jeśli się okazało, że jednej z małych testerek butelka nie do końca przypadła do gustu.

Zresztą, przeczytaj opinię naszych mam o smoczku Calma.

Recenzje testerów

Recenzja Martyna Róg o Calma. Medela

Martyna Róg

Smoczek Calma został bardzo szybko zaakceptowany przez moje dziecko. Pomogły nam wskazówki dołączone do opakowania, by przy pierwszych użyciach zmoczyć smoczek mlekiem oraz aby pierwsze karmienia wykonywał ktoś inny niż ja.

Smoczek składa się z 3 części, które bez problemu się składa. Nawet nieprzeszkolona babcia od razu wiedziała jak to powinno być zamontowane. Cały zestaw łatwo się czyści.

Bardzo zależało mi aby użycie butelki nie zaburzyło odruchu ssania u Zosi, bo dalej chciałabym ją karmić piersią. Calma spełniła swoją funkcję.

Dalej karmię piersią i nie zauważyłam, aby nagle dziecko zaczęło faworyzować smoczek. Moja laktacja nie ucierpiała, a dziecko jest najedzone w chwili, gdy wychodzę na dłużej z domu. Z czystym sumieniem mogę polecić Calmę każdej mamie.

Firma Medela jest mi dobrze znana. Kojarzy mi się z najwyższą jakością laktatorów. To właśnie laktator z firmy Medela pomógł mi w szpitalu po cesarskim cięciu rozkręcić laktację.

Recenzja Katarzyna Kaczmarek o Calma. Medela

Katarzyna Kaczmarek

Karmię córkę piersią ponad 6 miesięcy. Przetestowałam wiele różnych butelek i smoczków, by raz na jakiś czas tatuś mógł ją nakarmić pod moją nieobecność, jednak żadnego z nich córka nie zaakceptowała.

Pokładałam wielkie nadzieje w smoczku Calma, ponieważ słyszałam, że nie zaburza odruchu ssania i jest świetną alternatywą dla mam karmiących piersią. Niestety również w tym przypadku smoczek nie przypadł córce do gustu. Cóż, widocznie taka jej ""uroda"".

Niemniej jestem pod wrażeniem wykonania smoczka Calma. Nie jest to standardowy smoczek jaki zazwyczaj widzimy w butelkach. Dziecko naprawdę musi ssać smoczek, aby mleko zaczęło lecieć (sama sprawdzałam ;) ).

Przechylając butelkę ku dołowi, mleko samo nie wypłynie. Tutaj duży plus dla producentów!

Minusem jest, moim zdaniem, zbyt długa końcówka smoczka. Co prawda nie ma on imitować kobiecej piersi, jednak dla dziecka nieprzyzwyczajonego do smoczków, może powodować utrudnienia w ssaniu lub być bardzo niekomfortowe.

Sposób demontażu sylikonowej końcówki jest dość pomysłowy, ponieważ nie wymaga dotykania ustnika, aby móc smoczek zamocować bądź ściągnąć.

Podsumowując, butelka i smoczek Calma spełniają oczekiwania pod względem jakości i wykonania. Pomimo tego, że niestety moje dziecko nie zaakceptowało tego smoczka, polecam innym rodzicom, głównie z uwagi na konieczność ssania smoczka, aby popłynęło mleko.

Recenzja Dominika Zandecka-But o Calma. Medela

Dominika Zandecka-But

Moim zdaniem jest to super opcja dla mam karmiących piersią. Wcześniej przy używaniu butelek do wody ze smoczkami innych firm synek miał trudności z ciągnięciem piersi. Teraz nie ma takiego problemu i na spokojnie może jeść, oddychać a potem przerzucić się na pierś :)

Wypustki w smoczku bardzo dobrze stymulują brodawkę sutkową. Silikon z którego wykonany jest smoczek jest bardzo dobrej jakości, nic się z nim nie dzieje podczas sterylizacji w mikrofali, wyparzania czy nawet gotowania.

Dodatkowo w zestawie do smoczka i butelki są aż dwie nakrętki, żeby przechowywać np pokarm w lodówce. Jest to super sprawa, bo 90% producentów nie dodaje zakrętek i trzeba umieszczać butelkę ze smoczkiem.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: