reklama

Laktator Swing. Medela

Nasza ocena: 

Babyboomowe mamy przetestowały elektryczny laktator Swing Medela. Został zaprojektowany w oparciu o naturalne procesy. Dzięki technologii 2Phase Expression odwzorowuje  2-fazowy rytm odciągania pokarmu przez dziecko (faza wywołania wypływu – ssanie szybkie i płytkie oraz faza odciągania efektywnego – ssanie wolne i głębokie).

Wszystkie laktatory marki Medela są wyrobami medycznymi. Są dostępne w wersji szpitalnej i w postaci sprzętu osobistego. Większość polskich szpitali korzysta z laktatorów Medela, które powstały w oparciu o wiedzę naukową i profesjonalne badania.

Jakość, łatwość obsługi oraz komfort użycia mamy oceniły na piątkę! Miłe jest również, że laktator spełnił ich oczekiwania i polecają go innym mamom

Recenzje testerów

Recenzja Aleksandra Faligowska o Laktator Swing. Medela

Aleksandra Faligowska

Testując laktator Medela Swing zwracałam uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania, skuteczność, intuicyjną obsługę oraz ilość trybów odciągania.

Jakość wykonania również pozostaje nie bez znaczenia - odciągam pokarm co 3-4 godziny, dlatego oczekuję, że laktator będzie służył mi bez zarzutów co najmniej pół roku.

Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Laktator jest poręczny, ma niewielkie rozmiary i bardzo wdzięcznie się prezentuje. Łatwo spakować go do torebki i zabrać w podróż.

Samo użytkowanie okazało się intuicyjne i dziecinnie proste. Pierwsza faza - stymulacji trwa 2 minuty, po czym automatycznie przełącza się na fazę odciągania.

Można oczywiście przełączyć się na tryb odciągania wcześniej. Za pomocą przycisków + i - regulujemy podciśnienie, czyli moc z jaką laktator odciąga pokarm.

Osobiście korzystałam wyłącznie z najsilniejszego trybu o największym podciśnieniu, ale nie powodowało to dyskomfortu czy bólu. Laktator spełnia swoje zadanie - szybko i efektywnie odciąga mleko, a ilość trybów umożliwia dostosowanie całego procesu odciągania według indywidualnych potrzeb.

Dużym plusem jest dren, który niezależnie od pozycji nie zawija się i nie skręca, nie powodując w ten sposób zatoru. Pamiętam, że w przypadku poprzednich laktatorów, bardzo irytował mnie ten problem. W przypadku Medeli Swing, takich niedogodności brak.

Kolejnym plusem jest klips na urządzeniu, dzięki czemu mogę umieścić laktator np. przy pasku lub torebce.

W zestawie znalazł się również smoczek Medela. Szczerze powiem, pierwszy raz spotkałam się z tego typu smoczkiem - zaprojektowanym i stworzonym z myślą o matkach, które karmią dzieci odciągniętym pokarmem.

Mleko płynie przez smoczek dużo wolniej i synek musiał nieźle się namęczyć, aby opróżnić całą butlę. Myślę, że to genialny pomysł, ponieważ dziecko wkłada podobny wysiłek przy ssaniu piersi.

Podsumowując: laktator świetnie spełnia swoje zadanie: użytkowanie jest proste, jakość wykonania bardzo dobra, instrukcja obsługi obszerna i łatwo znaleźć odpowiedź na wszelkie pytania.

Są jednak minusy: laktator jest głośny. Odciągałam się w pokoju obok, aby nie drażnić męża i nie obudzić synka :)

Pojemność butelki dołączonej do zestawu powinna być większa - 150 ml to wg. mnie troszkę za mało i optymalną ilością byłoby 200 ml.

Cena również jest dosyć wysoka, chociaż nie twierdzę, że Medela Swing nie zasługuje na cenę ok. 500 zł i jest ona wygórowana. Zdecydowanie warto wydać taką kwotę, jednak nadal jest ona dosyć wysoka.

Gdyby laktator zachowywał się trochę ciszej na trybie odciągania, postawiłabym Medeli Swing ocenę celującą. Mimo wszystko model jest warty uwagi.

Recenzja Anna Mańka o Laktator Swing. Medela

Anna Mańka

Przetestowałam laktator Medela Swing i jestem pod jego ogromnym wrażeniem. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to jego wygląd - jest niewielkich rozmiarów, wykonany z bardzo porządnego materiału, w dotyku przyjemny - sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie.

Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi można go wziąć ze sobą wszędzie. W module znajduje się klips dzięki czemu możemy go przyczepić do ubrania i się z nim przemieszczać, posiada również opcje na baterie, dzięki czemu nawet w podróży możemy go spokojnie używać.

Laktator składa się z kilku części, które każdy bez problemu złoży jak i szybko rozłoży - jest to banalnie proste- dzięki temu szybko możemy go użyć , a później zdemontować do wyparzenia przed kolejnym karmieniem.

Użytkowanie Medela Swing jest również bardzo proste.W zestawie jest instrukcja obsługi, w której znajdziemy wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Moduł posiada przyciski dzięki którym możemy zwalniać i przyspieszać pracę laktatora,po włączeniu od razu włącza się pierwsza faza stymulująca, która trwa 2 minuty a następnie sama przełącza na tryb odciągania pokarmu.

Tryby przyspieszania i zwalniania są bardzo dobrą opcją , gdyż każda kobieta ma inne w tej kwestii wymagania.

Praca laktatora jest bardzo sprawna przez co już po kilku minutach mamy odciągnięty pokarm i możemy od razu nakarmić dziecko - wystarczy zdjąć przyssawkę i założyć smoczek, który jest w zestawie. Ten smoczek to dla mnie ogromna niespodzianka, nie sądziłam że będzie tak bardzo pasował dziecku. Smoczek nie jest tradycyjny, ale sprawdza się idealnie, dziecko musi mocno ciągnąć tak jak i pierś , dzięki temu nie rozleniwia się przy butli.

Podsumowując jestem bardzo zadowolona z użytkowania tego laktatora, spełnia wszystkie moje wymagania - cichy,szybki i łatwy w obsłudze .

Recenzja Kinga Siwik o Laktator Swing. Medela

Kinga Siwik

Niesamowite jak prosty w użyciu jest laktator Madela Swing. W porównaniu do mojego poprzedniego ręcznego laktatora jest o wiele cichszy co jest ważne przy malutkim dziecku.

Najczęściej właśnie odciągam pokarm podczas drzemki córki. Dodatkowo jest całkowicie bezbolesny. Odciąganie pokarmu stało się teraz przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem, jak to miało miejsce do tej pory.

Podobają mi się rożne trybu pracy urządzenia które bardzo dobrze naśladują ruchy jakie wykonuje dziecko podczas ssania. Z czystym sercem polecam ten laktator każdej mamie.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: