reklama

Gra. Gnaj robaczku!

Nasza ocena: 

Do gruntu, gotowi, start! Oryginalna gra wykorzystuje podwójną planszę z grafiką, która przedstawia ciekawe życie tuż przy ziemi. Robaczki mkną przez grządki z warzywami. Który z nich pierwszy wystawi główkę, a który wygra wyścig? Robaczki wijąc się w specjalnie skonstruowanej planszy uczą oceniać różnice w długości, odległości i szybkości.2-4 graczy, Gra nagrodzona: Kinderspiel des Jahres 2011.

Recenzje testerów

Recenzja Alicja o Gra. Gnaj robaczku!

Alicja

Aby zacząć grę, trzeba zmontować planszę do gry, łącząc dwie plansze drewnianymi kołeczkami. Kiedy plansza jest już gotowa, każdy z graczy wybiera sobie kolor robaczka, wsuwa jego główkę w odpowiedni tor i zaczynamy rzucać kostką.

Na kostce znajdują się kolorowe kółeczka i w zależności od tego, jaki kolor wypadnie, bierzemy kawałek robaczka w tym kolorze i wsuwamy w swój tor. Zanim pierwszy robaczek pojawi się w pierwszym okienku, możemy położyć swój kawałek z truskawką przy torze robaczka, który naszym zdaniem pierwszy wyjrzy z okienka.

Decyzję można zmieniać do momentu, aż w okienku pojawi się pierwszy robaczek. Jeśli dobrze obstawimy, możemy dokarmić swojego robaczka truskawką. Taka sama procedura obowiązuje przy okienku ze stokrotkami. Musimy więc obserwować, czym współgracze dokarmiają swoje robaczki i ocenić, który z nich ma szansę wyłonić się spod grządki jako pierwszy.

Gra „Gnaj robaczku!” pochodzi z Niemiec i ta niemiecka precyzja jest tu widoczna. Szczególnie plansza – grządka jest bardzo porządnie wykonana. Wymalowane na niej warzywa, kwiatki, robaczki i inne zwierzątka są tak piękne, że wyglądają jak na prawdziwej grządce. Kawałki robaczków są dwustronne, a zasady gry bardzo proste, tak, że już trzylatki z powodzeniem dadzą sobie radę.

„Gnaj robaczku!” to kolorowa, wesoła gra dla dzieci, która przy okazji dobrej zabawy może być pomocna w nauce kolorów, matematyki, a także języków obcych. Moje dziecko właśnie w przedszkolu poznało kolory po angielsku, więc aby utrwalić te umiejętności, co jakiś czas gramy nazywając kolory w języku angielskim.

Dzieci, ścigając się swoimi robaczkami, uczą się:
a) nazywania kolorów,
b) nazywania kolorów w języku obcym, którego właśnie się uczą,
c) określania długości w zakresie 1-6 cm i rozpoznawania różnic między nimi,
d) koncentracji, obserwacji i myślenia,
e) podejmowania ryzyka w obstawianiu robaczka, który pierwszy wyjrzy z okienka,
f) wygrywania i przegrywania, w zależności od tego, co przyniesie los,
g) wrażliwości artystycznej, gdyż plansza jest naprawdę przepiękna.

Jedyną wadą tej gry jest jej cena, która waha się w księgarniach internetowych od 62,45 zł do 86,45 zł. Na naszym rynku jest obecnie bardzo wiele gier o podobnych walorach, które można już kupić w cenach 30-40 złotych. Gdyby ta gra była o połowę tańsza, z całą pewnością popyt na nią wzrósłby kilkakrotnie.

Na dzień dzisiejszy czynnikiem odstraszającym potencjalnego klienta i odpowiedzialnym za niewielkie zainteresowanie pozycją jest wyłącznie zbyt wysoka cena.

Moja ocena jest bardzo, bardzo pozytywna!

Gra wciąga do wyścigu zarówno dzieci jak i dorosłych. Wzbudza dużo pozytywnych emocji. Ze względu na walory estetyczne i edukacyjne jest warta polecenia. Testowaliśmy grę w 2, 3 i 4 graczy i wniosek jest taki, że im więcej graczy, tym rozgrywka jest ciekawsza, bardziej emocjonująca, wymaga większej koncentracji przy typowaniu faworyta i zajmuje więcej czasu.

Jeśli tylko cena nie jest dla Was przeszkodą, serdecznie polecam tę grę. Dzieciom z pewnością się spodoba, a i dorosłym dostarczy dużo dobrej zabawy.

Wiek dziecka: 4l +

Recenzja Monika o Gra. Gnaj robaczku!

Monika

Gnaj robaczku to gra dla każdego,ale to świetna gra przede wszystkim familijna.Można w nią grać zarówno w 2 osoby jak i w 4, jednak im większa liczba graczy (maks 4) tym gra dłuższa i bardziej emocjonująca.

Ma bardzo ciekawe i oryginalne wykonanie (2 plansze, które nakłada się na siebie oraz ukryte robaczki), jest też wykonana estetycznie. Gra nadaje się dla młodszych dzieci (które wyrosły już z etapu wkładania wszystkiego do buzi), ponieważ jest prosta i nieskomplikowana.

Robaczki mają bardzo przyjazny wizerunek i swoje imiona, więc dziecko chętniej sięga po grę. Gnaj robaczku to nie jest typowa gra planszowa, nie poruszamy się po planszy pionkami, co jest świetna odmianą dla tradycyjnych planszówek.

Instrukcja obsługi jest napisana zrozumiale, więc nie trzeba się w nią za bardzo zagłębiać i przypominać za każdym razem zasady gry. Bardzo fajna gra, precz z nudą!

Wiek dziecka: 6l.+

Recenzja Małgorzata o Gra. Gnaj robaczku!

Małgorzata

Gra planszowa "Gnaj robaczku" bardzo spodobała się całej rodzinie. Estetycznie i ciekawie wykonana zdecydowanie zachęca dziecko do gry.

Proste zasady sprawiają że już młodsze dzieci świetnie sobie w zabawie radzą ( moje 3,5 lat w przedszkolu są zachwycone!, ciągle pytają o gąsienice).

Gra wzbudza wiele emocji, bo nie wiadomo gdzie robaczek się pojawi. Bardzo podoba mi się rozwiązanie z kostką, która zamiast liczb ma kolory, co ułatwia grę dzieciom, które jeszcze liczyć nie potrafią, choć osobiście wolałabym żeby była większą ta kostka.

Myślę, że gra sprawi radość i dużemu i małemu, choć myślę że dzieci młodsze dłużej się nią zainteresują.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: