reklama

Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Nasza ocena: 

Trefl jest firmą rodzinną, która pragnie, żeby ciekawe i bezpieczne zabawki dostarczały pomysłów na poznawanie świata, kształtowanie pozytywnych postaw oraz wspólne spędzanie czasu. Do maluchów trafiły zabawki edukacyjne VTech.  Z testu wynika, że dzieci polubiły testowane produkty. Sprawdzcie, co zdobyło ich serduszka!

Aligator Edukator
Aligator Edukator uczy nazw liter i ich dźwięków. Posiada 5 wariantów zabawy, które można zmieniać poprzez obracanie świecącego ogonka. Uczy przedmiotów, nazw zwierząt oraz ich odgłosów.

Stoliczek Edukacyjny
Stoliczek Edukacyjny oferuje aż 6 stacji do zabawy. Uczy cyfr, liter, kształtów. Przyciski pianinka uczą gamy muzycznej i kolorów. Przesuwanie dużych kolorowych kulek pomaga rozwijać koordynację oko-ręka, a telefonik zachęca do odgrywania ról. 2 sposoby zabawy: na siedząco i na stojąco. VTech

Jeździk Małego Cyklisty
Jeździk Małego Cyklisty to zabawka 2w1 przeznaczona dla dzieci od 12 do 36 miesiąca życia. Dla młodszego dziecka przybiera kształt trzykołowego rowerka, a gdy dziecko radzi sobie już bardzo dobrze, można go zmienić w  jeździk, który wspomaga naukę utrzymania równowagi.

Migocząca Hula-Kula
Edukacyjna zabawka Migocząca Hula-Kula, świetnie rozbudza ciekawość i chęć do poznawania świata. Specjalnie zaprojektowany mechanizm samoczynnie wprawia kulę w ruch, co stanowi zachętę dla dzieci do rozwijania swojej motoryki i stawiania pierwszych kroków.Dzieci mogą też przyciskać guziki na kuli i uczyc się cyfr,  nazw zwierzątek, a także słuchać zabawnych piosenek i melodie. Zabawka jest w polskiej wersji językowej i posiada 2 poziomy głośności. Dodatkową wygodą jest automatyczne wyłączenie.

Roztańczone Biedroneczki
Zabawka, która zapozna dziecko z pierwszymi cyframi, nazwami kształtów i przedmiotów. Zabawka odtwarza wesołe melodie i piosenki. Cechy: 2 warianty zabawy, przycisk muzyki: energiczne dźwięki i melodie, przycisk efektów dźwiękowych: usłysz cudowne odgłosy natury, 6 klocków o różnych kształtach i odpowiadające im otwory z przyciskami.

Wieża Parkingowa
Zestaw zawiera elementy pozwalające na zbudowanie wieży. W zestawie tory z 3 Punktami Rozpoznającymi Pojazdy. Zabawa możliwa na dwa sposoby: dwie kombinacje torów do zjazdów! Liczne elementy rozwijające umiejętności motoryczne: rolka na moście, przesuwana kurtyna, bramka, wirówka. Punkt myjni samochodowej, który rozpoznaje autko. W zestawie Autko VAN z serii Tut Tut Autka. Możliwość łączenia pojazdów i torów z innymi zestawami serii Tut Tut Autka. VTech

Recenzje testerów

Recenzja Aleksandra o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Aleksandra

Trefl Aligator Edukator
Zabawka Aligator-edukator w 100% spełniła oczekiwania mojej niespełna 3-letniej córeczki. Moja córka codziennie po nią sięga, wybierając różne opcje zabawy. Ponieważ ma jeszcze problemy z wymową, zabawka zachęca ją do naśladowania różnych dźwięków, liter i piosenek.

Ponadto zabawka ta jest lekka i nie ma dużych rozmiarów więc często moje dziecko kładzie ją sobie na kolana albo nosi na rękach. Dodatkowym atutem jest to, że aligator ma sznurek, za który można go ciągnąć - chociaż mógłby być troszkę dłuższy.

Aligator edukator jest także kolorowy i ma wiele przycisków - dlatego też moja młodsza 9 miesięczna córka jest nim zainteresowana i uderza w przyciski.

Zabawka jest bezpieczna i wytrzymała. Łatwo ją utrzymać w czystości i nie zajmuje dużo miejsca. Polecam ją dla dzieci, które są ciekawe świata, lubią śpiewać i uczyć się.
Wiek dziecka: 24 m -ce +

Recenzja Ewa o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Ewa

Trefl Stoliczek Edukacyjny
Stolik edukacyjny firmy Trefl od pierwszej chwili wzbudził ogromne zainteresowanie u obydwu córek, zarówno u dwulatki jak i u dziewięciomiesięcznego szkraba- ogromny plus dla zabawki.
Jest solidnie wykonany, nie wzbudza żadnych obaw w kwestii bezpieczeństwa.

Melodie i piosenki są miłe dla ucha i po trzech dniach użytkowania zauważyłam, że starsza córka powtarza pod nosem teksty pioseneczek, co oznacza, że zabawka jest odpowiednia dla chłonnego umysłu dziecka. Młodsza córeczka chętnie wspina się po stoliku i ćwiczy stanie na własnych nóżkach, a przy okazji świetnie się bawi.

Jeśli miałabym cokolwiek zmienić w stoliczku edukacyjnym, to byłaby to słuchawka telefonu oraz książeczka. Fajnie byłoby, gdyby podnoszona słuchawka również była interaktywna, chociaż jakieś światełko czy pojedynczy dźwięk. Co nie zmienia faktu, że dzieci chętnie się nią bawiły.

Co do książeczki, mogłoby być kilka przewracanych stron, a nie tylko jedna. Ogólnie moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Z chęcią poleciłabym tę zabawkę innym mamom. Dzieci szczęśliwe, to ja tym bardziej.
Wiek dziecka: 9 m-cy+

Recenzja Sylwia o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Sylwia

Trefl - Jeździk Małego Cyklisty
Na początku pozytywnie zaskoczył mnie bardzo łatwy montaż. Synek już puszczał na widok nowej zabawki, a ja nie musiałam wystawiać jego cierpliwości na próbę, poradziłam sobie w pół minuty.

Przy okazji odkryłam, jak łatwo mogę dostosować jeździk do wieku dziecka. Obecnie korzystamy z wersji z kółkami na zewnątrz, ponieważ synek nie na jeszcze dostatecznej równowagi.

Oczywiście najpierw synek zauważył wszystkie efekty dźwiękowe i świetlne. Gdy pokazałam mu, że można jechać na tej zabawce to od tego czasu wypróbował już jazdę do przodu, do tyłu i próbował nawet do góry nogami.

Jako mama jestem zadowolona, że jeździk wspomina o kasku, czyli producent na pewno dba o bezpieczeństwo. Cieszę się, że dzięki temu jeździkowi synek powoli przyzwyczaja się do jazdy na zwykłym rowerze. Mama i dziecko bardzo pozytywnie oceniają ta zabawkę.
Wiek dziecka: 12 m-cy +

Recenzja Joanna o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Joanna

Trefl Migocząca Hula-Kula
Po rozpakowaniu i włączeniu zabawki córka się wystraszyła i rozpłakała. Kiedy wyłączyłam kulę i dałam córce do zabawy bez dźwięków i migocących światełek zabawka przypadła jej do gustu.

Chętnie manipulowała wstążeczkami oraz biedronką. Następnego dnia dałam kuli jeszcze jedną szansę. Okazało się, że córce podoba się odgłos kota. Z radością wciskała przycisk aby odgłos powtarzał się. Kiedy pani lektor zaczynała śpiewać dziecko bujało się w rytm i machało radośnie rączkami.

Dużym plusem kuli jest jakość wykonania. Zabawka pomimo rzucania nią o podłogę nie zniszczyła się. Pani lektor ma łagodny głos, który nie jest drażniący. Przyciski bardzo łatwo się naciska, co zachęca dziecko do zabawy.

Minusem jest ilość dźwięków wydawanych naraz przez zabawkę. Kiedy pani lektor zaczyna śpiewać a dziecko wciśnie przycisk np z małpką dźwięki nachodzą się.
Wiek dziecka: 9 m-cy+

Recenzja Monika o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Monika

Trefl Roztańczone Biedroneczki
Zabawka Roztańczone Biedroneczki firmy Trefl jest naprawdę ciekawą i zajmującą dziecko zabawką. Moja córka przez 7 dni codziennie chętnie bawiła się tą zabawką.

Głowna baza zabawki, biedronka, jest solidnie wykonana. Ma zabezpieczenie na śrubę przy bateriach, żeby dziecko nie mogło ich wyjąć. Ma wyraźne kolory i obrazki. Przyciski można łatwo wcisnąć, dziecko nie musi się przy tym nagimnastykować.

Zabawka Roztańczone Biedroneczki jest ciekawą zabawką i potrafi zająć moją córkę na dłużej. Zabawka wypowiada kilka różnych poleceń: pokazać kształt, cyfrę lub wzór namalowany na guziku, co nie wprowadza monotonii.

Fajny jest długi sznurek, dzięki czemu można ciągnąć zabawkę za sobą i dziecko nie musi być przy tym schylone.

Zaletami zabawki jest możliwość wyboru dwóch ścieżek muzycznych: melodii i nauki. W opcji nauki zabawka "wypowiada" zarówno nazwy kształtów, jak i cyferek, co na pewno stanowi funkcję edukacyjną.

Natomiast minusem jest to, gdy dziecko słyszy pytanie "gdzie jest sześciokąt" , to wybierając zły przycisk zabawka nie kontynuuje pytania. Mówi np. serce. Uważam, że fajnym rozwiązaniem byłoby "nie, to jest Serce. Gdzie jest sześciokąt?". Brak kontynuacji zabawy nie zachęca do jej kontynuowania.

Minusem jest również to, że zabawka dotarła do nas z niesprawnymi bateriami. Na szczęście miałam w domu baterie na zmianę, ale może to być irytujące dla rodzica, który zakupi ową zabawkę z bateriami w zestawie i od początku są one nie sprawne.

Elementy, które dziecko ma dopasować do kształtów w ogóle się nie trzymają. Jest to bardzo zniechęcające. Małe, jeszcze nie w pełni sprawne rączki długo dopasowują element do kształtu: trzeba znaleźć odpowiedni, obrócić dobrą stroną i wpasować w miejsce. Po czym element wypada w ciągu kilku sekund lub po poruszeniu zabawką. Moja córka dopasowywała te elementy tylko w pierwszym dniu zabawy. Niestety później stanowiły odrębne zabawki.

Mnie, jako rodzicowi, brakuje funkcji regulacji głośności. Osobiście lubię decydować, czy bajka ma grać ciszej czy głośniej.

Fajne jest to, że można włączyć tryb zabawy lub muzyczki. Dźwięki są bardzo ładne, wyraźne i miłe dla ucha.

Ponadto w ciągu tygodnia zaobserwowaliśmy, że córka chętnie wraca do zabawki w celu posłuchania melodyjek czy poleceń głosowych.
Wiek dziecka: 12 m-cy +

Recenzja Beata o Vtech. Zabawki dla niemowlaka i przedszkolaka

Beata

Trefl Wieża Parkingowa
Wieża parkingowa zdobyła moje zaufanie i zainteresowanie użytkownika czyli mojego synka.

Jest solidnie wykonana a elementy mocno się łączą. Piękne i żywe kolory przyciągają uwagę każdego kto na nią spojrzy. Ciekawe elementy urozmaicają zabawę. Ładnie wykonane autko, które wydaje się dość mocne. Czysty i wyraźny głos mówiącego autka, melodii i piosenek. Taras widokowy, myjnia, garaż i stacja benzynowa, to ulubione elementy zabawy mojego synka.

Młodsza córeczka z ciekawością obserwuje bawiącego się brata. Myślę, że obserwowane kolory są interesujące także dla niej.

Zjeżdżalnia jest dobrze wyprofilowana i autko zjeżdża w ekspresowym tempie. Zaciekawiła mnie opcja rozbudowy o inne elementy, które można dokupić i połączyć. Kto wie, może mój brzdąc znajdzie je pod choinką.
Wiek dziecka: 12 m-cy +

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: