reklama

WTP – Kreatywna kostka

Nasza ocena: 

Kolorowa kostka rozwijająca zdolności manualne i poznawcze Twojego maluszka, w jednej kostce mnóstwo aktywności z każdej strony, min.: turlanie, wciskanie, wyciąganie. Wymary: 10 x 10 x 10 cm.

Recenzje testerów

Recenzja Monika o WTP – Kreatywna kostka

Monika

Kostka przeznaczona jest dla dzieci w wieku +12m, ale sądzę, że zarówno raczkujący brzdąc, jak i półtoraroczny sprinter będzie nią zachwycony.

Kostka jest średniej wielkości, odpowiednia do chwytania i podnoszenia przez malucha. Wykonana jest z dobrej jakości, trwałego plastiku. Odporna na upadki i pęknięcia.

Dodatkowo kolorystyka kostki oraz obrazki Kubusia Puchatka i jego przyjaciół zachęcają dziecko do zabawy.

Każda ze ścianek zawiera inny motyw do zabawy. Mamy lustereczko, w którym dziecko może się przejrzeć. Drzwiczki do przesuwania, grzechotkę i kwadracik do manipulowania oraz klakson do naciskania. Wszystko to wpływa na stymulację rozwoju motoryki małej u dziecka.

Wiek dziecka: 18 m-cy+

Recenzja Henryk o WTP – Kreatywna kostka

Henryk

Testowanie zaczęliśmy od razu po dostarczeniu przesyłki przez kuriera.
Kostka jest bardzo kolorowa i dość spora co zwróciło pierwszą uwagę.
Bohaterowie Kubusia Puchatka przyciągają wzrok zarówno dziecka, jak i rodziców.

Obrazki są bardzo kolorowe i wesołe. Uśmiech na małej buzi pojawił się
natychmiast.

Dziecko pod opieką, ale pozostawione z samą kostką w łóżeczku bawiło się nią około 7 minut. Kostka sześcienna nadaje się także do kulania –
najlepiej na miękkiej powierzchni jak łóżko czy materac. Kulanie kostką wydobywa przyjemny dźwięk grzechotki. Córka, gdy to odkryła, bardzo polubiła właśnie rzuty.

Pomimo iż zabawka spadała często i nie zawsze na miękką powierzchnię nie uległa uszkodzeniu. Ze względu na rozmiary zabawki zdecydowanie wolała bawić się nią rzucając albo poprzez naciskanie, gdy kostka leżała. Małe rączki nie są jeszcze na tyle sprawne by nią obracać. To w najbliższym czasie się zmieni i wtedy liczba kombinacji wzrośnie.

Odbijająca jedna ze ścian zabawki pozwalała przyjrzeć się maleńkiej buzi córki. A, może zobaczyć kto się w okienku pokazuje? Cały czas córka próbowała dobrać się do kostki ząbkami, które jeszcze nie
wszystkie wyszły. Do gryzienia najlepiej nadawały się narożniki wykończone na gładko – bez ryzyka zranienia. Dobra robota!

Ściana z kołowrotkiem i pszczołami codziennie robiła chyba z 100 obrotów. Walec kręcąc się wydawał dźwięki i wzbudzał zainteresowanie bohaterami, które pojawiały się albo znikały.

Bardzo dobrze, że by można było używać małych paluszków do ruszania i obracania elementami. Zdobywanie manualnych zdolności sprawia wiele frajdy i uczy. Kostka jest nadal używana i myślę, że będzie tak nadal, dopóki dziecko nie podrośnie. Bardzo wytrzymały plastik nie nosi na sobie znaków użytkowania. Spokojnie przetrwa 1-2 dzieciaczki.

Co ciekawe kostka ze względu na rozmiary może służyć jako miniaturowy taborecik, który w odpowiedni sposób ułożony każdorazowo wydaje dźwięki. To naprawdę zabawne.

Dobra robota, dziękujemy i pozdrawiamy.

Wiek dziecka: 12 m-cy +

Recenzja Joanna o WTP – Kreatywna kostka

Joanna

Moja opinia testowanej zabawki jest pozytywna!
Synuś bardzo polubił zabawę kreatywną kostką. Nie jest dla Niego ważne miejsce zabawy kostką.

Jestem pod dużym wrażeniem jak Mój synek 14-miesieczny potrafił skupić się długo na tej zabawce. Poprzez zabawę kostką kreatywną nauczył się robić tzw „a kuku”.

Wiek dziecka: 12 m-cy +

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: