reklama

Dzieci urodzone latem są zdrowsze. Masz jeszcze 45 dni

Dzieci, które rodzą się latem są  zdrowsze w dorosłym życiu – twierdzą autorzy badania, w którym wzięło udział 450.000 kobiet i mężczyzn  z Wielkiej Brytanii

Już wcześniejsze badania pokazywały, że maluchy urodzone pomiędzy czerwcem a sierpniem są cięższe, jako noworodki, a jako dorośli są wyżsi niż ich rówieśnicy urodzeni o innej porze roku.

Teraz naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge pokazali, że dziewczynki urodzone latem zaczynają później dojrzewać, co ma istotne znaczenie dla ich zdrowia w w przyszłości. Późniejsze dojrzewanie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowych, cukrzycę oraz raka piersi i jajnika.

Naukowcy uważają, że kluczowy wpływ na  zdrowie dzieci urodzonych latem  ma większa ilość naturalnej witaminy D, którą dostarczały im matki w ostatnim trymestrze ciąży.

Nie znamy jeszcze dokładnie mechanizmów regulujących te zależności, ale mamy nadzieję, że będą kontynuowane dalsze badania nad wpływem witaminy D na rozwój płodu - mówi dr John Perry, główny autor badania

Mamy październik? No to do roboty. Macie szansę załapać się na “letnie” maluszki.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: