reklama

Otwarto luksusowy hotel poporodowy dla mam i noworodków

Prywatny apartament, jadalnia w pokoju, pluszowe łóżko, limuzyna, a nawet masaż piersi –  to oferta dla świeżo upieczonych mam, które zechcą spędzić czas w najnowszym, luksusowym hotelu położniczym w Singapurze.

Kai Suites to pierwszy licencjonowany luksusowy hotel położniczy w Singapurze, który zapewnia kobietom opiekę przed i po porodzie. W obiekcie stworzonym dla świeżo upieczonych rodziców goście mogą liczyć na wszelkie udogodnienia. Nic dziwnego: "KAI" symbolizuje odbudowę i powrót do zdrowia.

Na stronie hotelu czytamy:

Narodziny dziecka są jednym z największych cudów życia. Tak jak każda ciąża jest inna, każde dziecko jest wyjątkowe pod względem osobowości i potrzeb. Dla mamy czas od porodu do pierwszych kluczowych tygodni wypełniony jest nie tylko potrzebą regeneracji i odzyskania sił fizycznych i psychicznych, ale także potrzebą połączenia z dzieckiem i przystosowania się do nowego stylu życia. Nic nie przygotowuje kobiety na to dogłębnie piękne, ale zmieniające życie doświadczenie.

Hotel jest elegancki i wyjątkowy. Zaprojektowano go w stylu inspirowanym japońską estetyką zen. Obiekt posiada 18 eleganckich apartamentów, w których znajdują się prywatne salony dla matek, pokoje dziecinne z kamerą monitorującą łóżeczko za pomocą aplikacji na telefon komórkowy i łazienki z prysznicem. Świeżo upieczone mamy mogą odwiedzić SPA czy klinikę estetyki. Hotel oferuje również spotkania między gośćmi hotelu, którzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami.

W każdym apartamencie znajdują się łóżka ozdobione pościelą z egipskiej bawełny czy drewniane wiaderka w stylu japońskim dla mam, które mają ochotę na ciepłą kąpiel ziołową. Do dyspozycji gości jest nawet limuzyna, która zabiera rodziców prosto ze szpitala. Partnerzy świeżo upieczonych mam są zachęcani do pozostania na noc, aby jeszcze mocniej zacieśniać więź rodzinną.

Pomysł otwarcia Kai Suites jego właścicielowi, Kevinowi Kwee, zrodził się z własnego doświadczenia:

- Jako ojciec czwórki dzieci przechodziłem z żoną przez różne doświadczenia związane z porodem i opieką nad noworodkiem. W pełni rozumiem znaczenie rekonwalescencji po porodzie a także opieki potrzebnej zarówno matce, jak i dziecku w tym niezwykłym okresie – mowa nie tylko o opiece fizycznej, ale także psychicznej i emocjonalnej.

Oferta jest kompleksowa. Każda mama ma dostęp do całodobowej specjalistycznej opieki nad matką i noworodkiem, prowadzoną przez wykwalifikowane i doświadczone pielęgniarki, pełnej osobistej obsługi, codziennego sprzątania, ochrony i usługi concierge oraz bezpłatnego masażu piersi dwa razy w tygodniu. Zarówno matki, jak i ojcowie otrzymują wskazówki, jak dbać o dziecko i jego rozwój.

Hotelowe menu zostało starannie przemyślane i opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej w zakresie leczenia, detoksykacji, odbudowy i odżywiania. Co ważne potrawy są dostosowywane po cotygodniowych konsultacjach, aby utrzymać tempo powrotu do zdrowia.

Ceny za turnus zaczynają się od 18 000 dolarów singapurskich (około 50,5 tys. zł) za dwutygodniowy pobyt.

Koncepcja hotelu jest mocno zakorzeniona w tradycyjnej praktyce poporodowej, której celem jest pomoc mamom w wyzdrowieniu i regeneracji po ciąży. To chińska tradycja, że kobieta po porodzie, mniej więcej przez miesiąc, znajduje się pod opieką rodziny. To pozwala jej dojść do siebie i nawiązać relację z noworodkiem.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: