"Śmierć czai się w jelitach..." - Asklepios

"Śmierć czai się w jelitach..." - Asklepios

reklama

Zachorowalność na raka jelita grubego systematycznie wzrasta. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Opublikowane dane epidemiologiczne za rok 1986 podają 5422 nowych zachorowań w Polsce na raka jelita.  Dziesięć lat później w 1996 roku liczba nowych zachorowań sięga ponad 10500 osób rocznie, w tym ok. 5000 kobiet i 5500 mężczyzn. Stale utrzymuje się tendencja wzrostowa zachorowań, wynosząca około 3,5% rocznie u mężczyzn i około 2,5% u kobiet.

Zachorowalność jest ściśle związana z wiekiem i rośnie wraz z nim. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 35 r.ż. i kobiet powyżej 45 r.ż. Kilkutysiącletnia tajemnica chińskiej medycyny mówi, że ludziom którzy mieli lub mają przez dłuższy okres zaparcia, powiększa się dolna warga, a różnica między dolną a górną wargą ust, jest łatwo zauważalna. Owszem może to nawet plus na urodzie, ale...

Zapytasz czy to żart?

Nie, absolutnie nie. Popytaj wśród znajomych i zrób własny wywiad.
Zdarza się, że  ludzie Ci mieli zaparcia w okresie niemowlęctwa i tego nie pamiętają. Idąc dalej, wiele tych osób ma problemy skórne, grzybicę, gronkowca, pasożyty, nadwagę, alergie, nerwice, migreny, napady złego humoru i częste zmiany nastroju. Także mogą mieć guzy, cysty, mięśniaki, raka narządów rodnych u kobiet, prostata u mężczyzn lub rak jelita okrężnicy oraz odbytu. Szczególnie dużo problemów z jelitem wykryto u kobiet chorych na raka piersi - na 10 kobiet 9 miało problemy z pracą jelit - jak pisze dr A.Posz.
Zbyt często klasyczne leczenie tych chorób nie opiera się na podawaniu właściwej diety i leczeniu jelita, jako jednych z głównych i najczęstszych przyczyn chorób człowieka XXI wieku. Podaje się raczej leki i antybiotyki, niszczące "przyjazną" mikroflorę...

Chińscy lekarze byli poważnymi ludźmi i odkryli również, że przy źle pracujących jelitach na Twoim czole powinny pojawiać się poprzeczne zmarszczki. I co Ty na to? To dopiero niespodzianka, na dokładkę wcale nie genetyczna... Żeby było jeszcze ciekawiej, to mężczyznom na czubku głowy pojawia się dodatkowo z tego powodu łysina. Czasem również w nadmiarze wypadają włosy u kobiet, a na tym cierpi ich uroda. Czyżby za dużo szczęścia na raz? Poważne problemy z jelitami sygnalizuje również nieświeży oddech i biały nalot na języku, które często zdarzają się już u małych dzieci, sygnalizując np. atonie jelit...
Od stuleci jelito Chińczycy nazywali "korzeniem życia". Korzeń z natury pobiera z gleby składniki odżywcze i dostarcza je roślinie. Bez zdrowego korzenia roślina nie przeżyje. A jaką rolę ma nasze jelito jako "korzeń życia"?

Korzeń ten również ma za zadanie wydostać z pokarmu cenne składniki odżywcze, dotrawić je i przerobić  na takie, które będą łatwo przyswojone  przez  Twój  organizm.  Dzięki obecności niezbędnej do tego procesu "przyjaznej" mikroflory,  cały proces może się odbywać bez zakłóceń, a w jelicie wytwarzane są dzięki temu liczne witaminy m.in. z grupy B, K oraz aminokwasy budulcowe, które w odpowiedniej formie wędrują do wnętrza organizmu. Wiadomo przecież, iż źle strawiony pokarm -  nawet ten najzdrowszy - będzie toksyczną trutką dla Twojego organizmu. Teraz już wiesz, dlaczego tak ważna jest "przyjazna" mikroflora oraz zdrowe jelito.

Okazuje się, iż odpowiednia ilość właściwej mikroflory to podstawa, a jeśli w diecie człowieka cywilizowanego będzie jeszcze więcej naturalnej witaminy C ( z warzyw i owoców ) to zapobiegnie ona nadmiernemu gniciu pokarmów i wspomoże rozwój dobroczynnej flory. Sztuczna witamina C zakwasza organizm i nie posiada takiego działania, zatem nawet o niej nie myśl.

Warto zadbać w porę o własny "korzeń życia", gdyż kiedy on zachoruje, nie ma możliwości na jego przeszczep. To tak jak z samochodem. Jelito w Twoim organizmie to coś więcej niż przewody paliwowe do silnika  w samochodzie. Wiadomo, że łatwiej i taniej wymienić przewody, filtr i olej, niż remontować lub wymienić cały silnik. Ale w samochodzie można wymienić wszystko, a w Twoim organizmie?

Marta Dymek, Trener Wellness

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: