Dobrze ubrana w ciąży - trymestr I

Czas oczekiwania na potomka wprowadza wiele zmian w trybie życia i sposobie postrzegania swojego ciała. Przyszłe mamy, postawione przed nowymi wyzwaniami, czeka także reorganizacja garderoby i zakup wygodnych ubrań. Tym razem za cel wzięłam sobie przekazanie porad dla mam zagubionych w gąszczu ofert sklepów z ubraniami ciążowymi. Może choć trochę pomoże Wam to rozplanować wydatki, których będzie co nie miara.

W pierwszym trymestrze zwykle możecie nosić dotychczasowe ubrania. Reguła ta sprawdza się szczególnie w przypadku mam w pierwszej ciąży. Tak więc od momentu dwóch kreseczek na teście, macie chwilę, aby rozpoznać sytuację.

Brzuszkowa szafa od podstaw

Nie Ty jedna jesteś w ciąży i z pewnością ucieszy Cię to, że inne mamy z chęcią dzielą się swoimi radami. Oto kilka na początek ciąży:

Jak już druga Twoja połowa zauważyła, biust powiększył się o prawie dwie miseczki. Potrzebujesz nowych biustonoszy. Te obecne są za ciasne i nie są już dobrym oparciem dla istniejącego rozmiaru. Ale nie szalej - kup jeden lub dwa, bo ich wielkość jeszcze się zmieni. Mogą być tańsze, bo zanim do nich przywykniesz, wyprawa po nowe okaże się niezbędna.

Gdy zbliża się koniec trymestru rozpoczynającego ciążę, zaczyna uwierać pas spodni. Jak znane poradniki podają ”każda ciąża jest inna” i możesz wcześniej już nie dopinać guzika. Jeżeli jesteś raczej z tych oszczędnych albo nie masz jak udać się na zakupy by kupić nowe spodnie, możesz na jakiś czas przeciągnąć gumkę przez dziurkę i zrobić pętelkę, a potem zapinać pętelkę i guzik razem. Noś dłuższe bluzki zasłaniające ten znany od wielu wielu lat trick, albo zakup materiałowy pas, który posłuży Ci przez całą ciążę. Może uda Ci się znaleźć taki w ulubione motywy, bo jest w czym wybierać.

Opłaca się zainwestować w kilka koszulek na ramiączkach w prostych kolorach jak: biały, czarny, szary. Upewnij się, czy są wystarczająco długie.

Gdy nie dopinasz bluzki, bo duży biust na to nie pozwala, załóż pod nią koszulkę i zostaw te guziki nie zapięte.

Gdy brzuszek zaczyna być już widoczny, co widzisz po za krótkich bluzkach, noś kontrastowe dłuższe koszulki. Przedłużysz żywotność wielu ukochanych ubrań.

Nieciążowe spodnie które mają elastyczny pas, możesz nosić pod brzuchem.

Zanim zaczniesz kupować ubrania ciążowe, zdaj sobie sprawę, że jeżeli nie planujesz dzieci w bliskim odstępie czasowym, możesz sprzedać je na popularnym portalu aukcyjnym. Te markowe nawet za połowę ceny. A jeżeli planujesz kolejne potomstwo, po ciąży schowasz i będą potem jak znalazł.

Bywa, że w bliskiej rodzinie albo wśród przyjaciółek jest ktoś, kto z chęcią pożyczy Ci swoje ciążowe ubrania. Zawsze to mniej do kupienia.

Jeżeli czujesz się na siłach, odwiedź lokalne second hand’y i pobuszuj po sieci. Zobaczysz, jakie są ceny i co fajnego można znaleźć. Na prawdziwe zakupy dla Ciebie przyjdzie czas w kolejnym trymestrze.

Noś sukienki i tuniki ze stanem empire - odcięte pod biustem. Taki fason przyda się też po porodzie.

Jest wiele nieciążowych fasonów, które są dla Ciebie odpowiednie – wykorzystaj to.

Nie są niepotrzebnym wydatkiem ubrania ciążowe, jeżeli pracujesz i wygląd ma tu duże znaczenie. Dlatego jeżeli już potrzeba, skocz do następnego artykułu na temat ubrań w drugim trymestrze.

Możesz mieć ochotę kupić po prostu większe spodnie, koszulki itp. Nie popełniaj tego błędu, w którym udział mają te narzekające ”wyglądam jak słonica”. To one same na swoje życzenie ubierają obszerne ubranie i do gabarytów mieszkańca dżungli wcale im już nie daleko. Większa o dwa rozmiary bluzka ma owszem, więcej miejsca na brzuch, ale jest szersza w ramionach, ma obszerniejsze rękawy – pogrubi Cię całą.

W ciąży niektóre kobiety szaleją z kolorowymi ubraniami. Niegdyś znienawidzony różowy, jest teraz stałym kolorem w ich codziennym zestawie ubraniowym. Tak właśnie ciąża wpływa na kobiety – nie ma potrzeby przed tym się wzbraniać, ale jednak delikatnie kontrolować sytuację.

Gosia Rajchel


Ocena: 5 z 5. Ocen: 1

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: