Jak świetnie wypaść na zdjęciach

Nie lubisz, kiedy ktoś Ci robi zdjęcie? Unikasz fotografa jak ognia? Koszmar wycelowanego w Ciebie obiektywu pójdzie w przeszłość, jeżeli zdasz sobie sprawę z tego, że masz wpływ na to, jak zapamięta Cię zdjęcie. Weź album, przejrzyj jego zawartość i uważnie przyjrzyj się swoim fotografiom – co sprawia, że na niektórych wyglądasz kwitnąco i naprawdę dobrze, a na innych fatalnie?

Najczęstsze przyczyny to:

  • zbyt zacieniony obszar zdjęcia
  • na twarzy masz krosty, nieświeżą i błyszczącą skóra, cienie pod oczami
  • krzaczaste brwi
  • mrugnięcie oczami w chwili robienia zdjęcia
  • źle dobrana fryzura 
  • niekorzystny kolor i fason ubrania
  • nienaturalny uśmiech

reklama

Łatwiej zmierzać do celu, gdy wiadomo, co trzeba naprawić. Proponuję Ci przejście dziewiętnastu kroków do miejsca, w którym Ty i obiektyw zapałacie do siebie odwzajemnioną miłością:
 
1. W osiągnięciu sukcesu pomoże Ci dobrze przespana noc. Na podkrążone oczy połóż dwa plastry ogórka.
 
2. Jeżeli jesteś zestresowana, na zdjęciu nie wyjdziesz dobrze. Dobry nastrój i samopoczucie pomogą Ci czuć się piękną. Odłóż robienie zdjęć na inny czas, jeżeli boli Cię brzuch.
 
3. W dniu zdjęć weź prysznic, aby czuć się świeżą i pachnącą.
 
4. Nie wydawaj masy pieniędzy na bardzo szykowne ubrania, fryzjera czy makijaż. Proste kroje nie odwrócą uwagi od Twojego naturalnego piękna.
 
5. Przećwicz różne sposoby uczesania, w których i czujesz się, i wyglądasz świetnie.
 
6. Bardzo ważne jest, aby twarz nie błyszczała się na fotografii. Oczyść ją miękką chusteczką. Jeżeli zależy Ci, aby poznać się na zdjęciu makijaż powinien dawać naturalny wygląd.
 
7. Załóż ubranie, które lubisz. Jeżeli wiesz, że coś pracuje korzystnie na Twój wygląd, bo jest w kolorze, który Cię upiększa i w fasonie, który pokazuje zalety Twojej figury, to to samo pokaże zdjęcie. Kolorowe koszule zwykle są najlepsze, uważaj jednak na zbyt ostre wzorki. Poziome paski poszerzają. Ciemne kolory wyszczuplają.
 
8. Bądź pewna siebie. Jeżeli uważasz się za brzydką nie licz, że zdjęcia pokażą coś innego. Pozytywne nastawienie jest wymagane.
 
9. Znajdź inspirację - może chciałabyś na zdjęciu wyglądać jak gwiazda filmowa? Spróbuj ją naśladować tak długo, aż osiągniesz cel.
 
10. Ćwicz przed lustrem. To fajne wiedzieć, w jakiej pozie wygląda się dobrze, zwłaszcza, gdy na imprezach, fotograf pstryka fotkę za fotką. 
 
11. Nie pij napojów gazowanych i nie jedz posiłków, po których brzuch może być wzdęty.
 
12. Wyprostuj się, wydasz się wyższa a więc i szczuplejsza. Ustaw jedną stopę przed drugą i wypnij delikatnie piersi. Stojąc delikatnie bokiem również wydasz się smuklejsza.

13. Poziom obiektywu nie może być blisko ziemi - wyjdziesz na olbrzymkę o nieproporcjonalnym ciele, ani z lotu ptaka - wydasz się zbyt niska i grubsza niż jesteś. Aparat na wysokości oczu fotografa złapie rzeczywisty obraz Twojej osoby.

14. Wypróbuj pozę z półobrotu - stojąc bokiem, naturalnie i z gracją obróć się w kierunku obiektywu.
 
15. Nie połykaj kija! Wyluzowanie osiągniesz rozluźniając kark. 

16. Stań lekko bokiem i pochyloną delikatnie głowę wyciągnij do przodu. To, że nie zobaczysz na zdjęciu drugiego podbródka nie jest zasługą magika-fotografika!
 
17. Jeżeli możesz wybrać porę dnia, wybierz wschód lub zachód słońca. Światło, jakie uzyskacie jest wyjątkowo korzystne. 
 
18. W pomieszczeniu warto mieć za sobą ciekawe tło - nudne tło i z Ciebie nudziarę. W plenerze natomiast lepiej robić na przykład na łące, która rozmyje się a Ty wyjdziesz na pierwszy plan.
 
19. Poćwicz uśmiech. Pomyśl o czymś przyjemnym, a wtedy zdjęcie odda to, jaka jesteś szczęśliwa. Uśmiech od ucha do ucha - jeżeli masz ładne zęby, a jeżeli nie jesteś z nich zbyt  zadowolona, pomyślcie o uśmiechu … oczu. Jeżeli chcesz, aby Twoje usta wydały się pełniejsze, zostaw w nich szczelinę grubości drobnej monety.
 
Jesteś gotowa, zrelaksowane? Zamknij więc oczy, weź głęboki wdech, a potem wypuść powietrze. Ootwórz oczy, uśmiechnij się naturalnie ... I nie mów marmolaaaaadaaaaa!

Gosia Rajchel

Ocena: 5 z 5. Ocen: 5

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: