8 pomysłów jak powiedzieć bliskim: Jestem w ciąży!

8 pomysłów jak powiedzieć bliskim: Jestem w ciąży!

Ta chwila, kiedy ogłaszasz światu, że jesteś w ciąży, jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych, najbardziej ekscytujących momentów w Twoim życiu.

Być może wówczas, gdy zobaczyłaś na teście upragnione dwie kreseczki, zareagowałaś spontanicznie: rzuciłaś się partnerowi na szyję, a i zadzwoniłaś do wszystkich bliskich ci osób. Jeśli jednak z obwieszczeniem nowiny czekasz na właściwy czas (by mówiąc wcześniej niczego nie zapeszyć), prezentujemy Ci kilka pomysłów na to, jak zrobić to w sposób niecodzienny, wyjątkowy, kreatywny.

Jestem w ciąży! - Słodka nowina

Możesz upiec babeczki, ciasteczka, ciasto lub tort i ozdobić je tak, by nikt nie miał wątpliwości, co chcesz powiedzieć. Skorzystaj z różowego i błękitnego lukru, masy cukrowej (co powiesz na tort w stylu angielskim, zdobiony plastycznym lukrem), wytnij ciasteczka w kształt małych stópek.

A może skusisz się na upieczenie ciasteczek, które w środku mają karteczkę z newsem? Zrób sama lub poszperaj w sklepach, które oferują akcesoria do zdobienia wypieków ozdoby, widok których nie pozostawia wątpliwości (znak plus, bobasy, smoczki, buciki, stópki). To dobry pomysł na to, by powiedzieć o ciąży w pracy.

Jestem w ciąży! - Masz wiadomość

Wyślij do rodziny i znajomych e-maile lub kartki pocztowe ze stosowną informacją. Możesz ją zredagować jak telegram, anegdotę, zlepek liter o różnych czcionkach, zaprojektować ją sama (i wywołać, korzystając z usług fotografa) lub po prostu kupić jakąś ładną, utrzymaną w stosownej stylistyce. Rusz głową – możliwości są naprawdę nieograniczone!

reklama

Jestem w ciąży! - Ogłoszenie

Jeśli twój partner lub inni członkowie rodziny czytają prasę bądź odwiedzają portale internetowe, możesz zaszaleć i umieścić tam (najlepiej darmowe) ogłoszenie. A potem sprytnie ich na nie naprowadzić.

Jestem w ciąży! - wyjątkowe menu

Powiedz partnerowi, by zrobił pilne zakupy lub poproś mamę, siostrę czy przyjaciółkę, do której się wybierasz, by zaopatrzyła lodówkę w poniższe: śledzie, ogórki kiszone, litrowe wiaderko lodów. Taka lista życzeń powinna powiedzieć wszystko.

reklama

Jestem w ciąży! - Wytworna kolacja z niespodzianką

To, zdaje się, już klasyka. Romantyczna kolacja we dwoje lub spotkanie w szerszym gronie. Wyborne jedzenie, blask świec – wyjmujesz zawiniątko, a w nim słodkie buciki, kaftanik w rozmiarze 56, maleńka czapeczka, a może… wydruk z badania USG lub „pozytywny” test ciążowy. Efekt i skuteczność – gwarantowane.

Jestem w ciąży! - Personalizowany prezent

Na Walentynki, urodziny, Dzień Babci, Ojca czy Dziadka, ale i bez okazji możesz kupić kubki, laurki czy koszulki ze stosownym nadrukiem (Najlepszy tata na świecie, Najfajniejsza Babcia, Super Dziadek) lub zrobić pamiątkową foto-książkę ze zdjęciami w konwencji np. dla taty „Pierwszy krok”, „Pierwsza klasa”, „Najlepszy przyjaciel” itp., a na końcu „Tata po raz pierwszy” (i zostawić puste miejsce).

reklama

Jestem w ciąży! - Noc filmowa

Co powiesz na to, by zaprosić swoich bliskich na noc kinową, tematem której będą filmy z maluszkami w roli głównej? Program: „I kto to mówi”, „Junior”, "Dziewięć miesięcy" czy „Tak to się teraz robi”. Możesz też zrobić przyjęcie w amerykańskim stylu, gdzie wszystko – nade wszystkim sceneria, gadżety – będą nawiązywały do dzieci, ciąży, rodziców.

Jestem w ciąży! - Drzewo genealogiczne

Zrób drzewo genealogiczne, używając rodzinnych zdjęć. W miejscu, gdzie powinna znaleźć się fotografia Twojego dziecka, umieść rysunek bociana lub zdjęcie USG (możesz dodać datę planowanego rozwiązania). A potem pochwal się swoją pracą.

mzb

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: