Kobieta z brzuszkiem w obiektywie

Kobieta z brzuszkiem w obiektywie

Piękna kobieta z zafasolkowanym brzuszkiem  - czy jest piękniejszy temat do fotografowania? Zdjęcia, które teraz zrobicie będą cudowną pamiątką. Nie przegapicie tego czasu. To tylko kilka miesięcy!

No cóż, nie da się ukryć, że wiele fotek ciążowych już widziałam. Na Forum BabyBoom naturalnie! Jedne dopracowane i pomysłowe, inne robione w pośpiechu, żeby pokazać koleżankom jaki duży jest już domek naszego maleństwa. Różne są narzekania przyszłych mam : nie ma mi kto zrobić zdjęcia, mam już dosyć fotek na samowyzwalaczu, wyglądam jak wieloryb i nie mieszczę się już w kadrze itd.

Wasze marzenia o fajnych zdjęciach mogą się spełnić, nawet jeżeli nie macie w budżetu na profesjonalną sesję. Od podpowiedzi, pomysłów na scenerię, aż roi się na sieci: mama leżąca na łące, stojąca przy drzewie, odpoczywająca na ławce, nad morzem... Zdjęcia w sepii, black&white... Wskazówki fachowców są jak zawsze mile widziane.

Rady kobiety-fotografa dziecięcego o międzynarodowej sławie - Carrie Sandoval dla programu Carsona Kressleya Look Good in Pictures:

Siedząc bokiem do obiektywu
Skup uwagę na brzuszku - obejmij go lekko rękoma jakbyś chciała uspokoić dziecko, to wyraz Twej matczynej opieki. Patrz w dół na brzuch.
Podświetl fotografowane ciało naturalnym światłem - w takim najkorzystniej się wygląda. Najlepsze jest  niezbyt silne dzienne światło.
Broda w dół, a oczy niech złapią kontakt z kamerą w taki sam sposób jakby patrzyły na brzuszek

Stojąc i opierając się o ścianę
Przybierz dramatyczną pozę mając za plecami gładkie tło oprzyj się jedynie ramionami, a brzuszek będzie tym co wyjdzie na pierwszy plan zdjęcia
Żeby wyglądać na zrelaksowaną rozluźnij się, ramiona niech nie będą na równej wysokości.
Boczne naturalne światło nada zdjęciu delikatności i romantyzmu.

Stojąc bokiem bez oparcia
Postaw jedną nogę tak, jakbyś miała zrobić krok i przenieś na nią ciężar ciała - nogę bliższą fotografowi, to bardzo korzystna poza
Ręce niech zaakcentują obecność mieszkańca brzuszka. Ujmij go dłońmi - jedną na górze, drugą na dole  Miejsce do fotografowania ma być ascetyczne  - mało mebli i dekoracji. Brzuszek jest najważniejszy.
Ubierz się w proste ubrania - zbyt skomplikowane kroje i wzory na ubraniach przeszkodzą w kontemplowaniu najpiękniejszej obecnie części Twojego ciała
Odsłoń brzuch i patrz pełna radości w obiektyw jakbyś chciała powiedzieć "Wow! Jest cudowny!"

Jeżeli czujesz się szczególnie piękna weź pod uwagę nagie zdjęcia, w stylu tych jakie pokazało Vanity Fair z Demi Moore czy Monicą Bellucci. Nagie ciało ubierz w światłocienie, aby skupić się na tym co ważne. Przedostatni miesiąc to najlepszy czas, by utrwalić radość oczekiwania!
Gosia Rajchel

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: