Moja droga ... garderoba!

Garderoba to marzenie wielu kobiet. Ech, mieć osobne, doskonale zorganizowane pomieszczenie, uzbrojone w niezliczoną ilość półek, szufladek, wieszaków i przegródek. Żeby nie było – garderoba powinna być zapełniona zjawiskowymi ciuchami, szałowymi butami i zmysłową bielizną. Inna sprawa to zapanowanie nad chaosem, które tworzą zgromadzone cuda, no i te sezonowe porządki… Sensowne uporządkowanie garderoby pozwala lepiej ją wykorzystać, co z kolei wpływa na efektywność naszych odzieżowych działań. Same porządki nie zawsze muszą mieć charakter mission impossible! Wystarczy mieć dobry plan. Dzięki niemu oszczędzisz nerwy i czas, a i one same mogą okazać się bardziej przyjeme. Na początek wygospodaruj sobie dłuższą chwilę i włącz fajną muzyczkę... Do dzieła!

Przejrzyj całą zawartość i pozbądź się ubrań nie noszonych od bardzo dawna. Jeżeli masz coś, co nazywasz niewypałem i nie da się tego przerobić na coś innego, ale ma metkę pomyśl, czy nie sprzedać lub oddać potrzebującym. Dla innych może to być wymarzony ciuch, inni może mają inny gust. Jeżeli masz do czegoś sentyment, ale nie nosisz tego, schowaj w takie miejsce, gdzie nie zaglądasz często.

To, czego nie nosisz przynajmniej raz na tydzień, nie powinno zajmować miejsca - im więcej ubrań, tym wybór staje coraz trudniejszy. Wszelkie niedopasowane, źle leżące ubrania, którym żadne poprawki krawieckie nie pomogą - to następne sztuki do pozbycia się. Czy nie boli Cię patrzenie na nie? Przecież ich nie założysz! Jeżeli trzeba zrobić poprawki, nie zwlekaj z tym - każde nie przerobione w ciągu miesiąca ubranie powinno mieć kartkę "wcale mi na tobie nie zależy"

Wszystkie skarby podziel na trzy kategorie:
1. Kocham je i one pomagają mi kochać swój wygląd - pasują dobrze i tak też wyglądają.

2. Kochałabym je, gdyby one pomogły mi pokochać swój wygląd - nie pasują i dlatego też nie wyglądają dobrze.

reklama

3. Nie ma szans na miłość - są nowe, ale nigdy nie wyglądały świetnie.
Zachowaj tylko te z pierwszej kategorii, zastanów się nad tymi z drugiej, a z trzeciej zrezygnuj.

Stwórz nowy ład:
- ubrania na inny sezon schowaj w jedno miejsce - nie chowaj ich w plastikowych workach, materiały musza oddychać - lepsza będzie stara poszewka

- obok sezonowych ubrań umieść te na specjalne okazje - jeżeli masz pasujące tylko do nich dodatki  - rajstopy, buty, biżuterię to umieść je blisko 

- to, co nosisz często niech będzie łatwo dostępne

- zastanów się nad zrobieniem kilku zestawów, spodnie z bluzką na jednym wieszaku - w razie pośpiechu zawsze masz co na siebie włożyć

reklama

- ogranicz liczbę ubrań - lepiej kilka dobrej jakości niż masa nijakich

Pamiętaj, że duże lustro i dobre światło pomogą ocenić Twój wygląd.

Babcine rady:
- nie pierz ubrań, jeżeli tego nie wymagają - to przedłuży im życie

- dzianinę mającą skłonności do zmechaceń pierz na lewej stronie, a ewentualne zmechacenia usuwaj taśma klejącą

- nie wieszaj dzianin na wieszakach za ramiona, ale przewieszaj przez poprzeczkę wieszaka

reklama

- zmięcia z kapelusza usuwaj nad parą, gdy zrobi się wilgotny wypchaj go papierem typu gazeta

Na koniec buty
- dbaj o nie. Jeżeli masz ich dużo, koniecznie zrób przegląd. Stopy - zwłaszcza w i po ciąży mogą zmienić rozmiar. Na cóż Ci ciasne pantofle?  Pomyśl o prawidłach albo trzymaj je w pudełkach - przeźroczyste pomogą w szybkim odnalezieniu odpowiedniej pary. Fajną opcją jest też naklejenie zdjęć na boku. Aby się nie zdefasonowały możesz wypchać gazetami.
 
Trzymaj w garderobie woreczki zapachowe, miło jest otwierać drzwi i wdychać piękne zapachy...a jakże miło, jest bezproblemowo ubrać się na wyjście. 

Z takim porządkiem powitaj ją...

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...

Gosia Rajchel

Ocena: 5 z 5. Ocen: 8

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: