reklama

Ekologiczny samochód

Pusta rolka po papierze toaletowym jest świetnym materiałem do twórczej zabawy. Wykorzystajcie ją do stworzenia ekologicznego, papierowego samochodu.

Należy przygotować pięć rolek po papierze toaletowym (mogą być też odpowiednio docięte rolki po ręczniczkach papierowych), gazetę pociętą w paski i klej na bazie mąki i wody. Świetną zabawą jest już samo przygotowywanie kleju, czyli zmieszanie mąki z wodą tak, aby powstała masa o konsystencji śmietany.

                    

Następnie rolki należy ze sobą skleić w konfiguracji: trzy na dole i dwie na górze. Kolejny krok to smarowanie klejem gazetowych pasków i obklejanie nimi samochodu ze wszystkich stron tak, aby rolki przybrały kształt samochodu.

                   

Samochód można obkleić dodatkowo kolorowym papierem lub bezpośrednio pomalować farbami. Na samochodzie warto narysować światła, szybki, tablice rejestracyjne i oczywiście kierowcę i pasażerów. Pasażerów można również narysować na oddzielnej kartce, wyciąć i przykleić na samochód.

               

                          
W podobny sposób można tworzyć inne modele samochodów: dłuższe, węższe, na przykład autobus, który składa się z siedmiu połówek rolek.

                         

                         

Tworząc autobus pełen pasażerów warto zadbać, aby mieli oni ze sobą bagaże. Można je wykonać z grubego kartonu, na przykład z pudełka po syropie. Wycinamy różne kształty, zginamy i łączymy ze sobą taśmą klejącą.

                       

Następnie, podobnie jak autobus, obklejamy paskami z gazet używając kleju z mąki i wody, malujemy farbami i na koniec doklejamy papierowe pasy lub uchwyty.

                         

Tak przygotowane walizeczki można załadować na autobus i jechać na wakacje!
                                   

Monika Klejman BLOG

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: