Kolorowanki online dla dzieci i dla rodziców

Co robić, gdy dzieci się nudzą? Podsunąć im kolorowanki online!

Kolorowanki online dla dzieci i dla rodziców

Już drugi tydzień izolacji. Czasami sam nie wiem, co zrobić ze swoim czasem, ale ja nie jestem rodzicem. Przypuszczam za to, że wy macie nadmiar pracy. Dzieci i praca zdalna, to musi być naprawdę trudne. Podziwiam.  Dlatego postanowiłem przypomnieć sobie, czym zajmowałem się jako dziecko, kiedy musiałem siedzieć chory w domu. I tak właśnie przypomniałem sobie o istnieniu kolorowanek!

Na szczęście istnieje internet i nie musicie ryzykować złapania wirusa wychodząc do sklepu. Poniżej znajdziecie 4 strony, na których wasze dzieci znajdą mnóstwo fantastycznych kolorowanek.

https://www.kolorowankionline.net

Strona jest całkowicie po polsku i znajdziecie na niej mnóstwo kolorowanek dla dzieci. Co ważne, dzieci będą mogły trenować motorykę małą i spostrzegawczość. Dlaczego? Ponieważ w odróżnieniu do pozostałych stron, tutaj nie wlewa się kolorów w rysunki, tylko maluje pędzelkiem. Potrzeba dużo wprawy i skupienia, żeby nie wychodzić za linię. Dobry trening zwłaszcza dla dzieci, które zaczynają się uczyć pisania.

https://www.thecolor.com

Moja druga propozycja to strona, która wizualnie może nie jest najpiękniejsza, ale oferuje zdecydowanie najwięcej kolorowanek zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Kiedy byłem mały, mama drukowała dla mnie z niej kolorowanki, a teraz można dodawać kolory bezpośrednio na ekranie!

reklama

http://www.hellokids.com

Przedostatnia strona jest idealna dla przedszkolaków. Znajdziesz na niej kolorowanki, zarówno do wydruku, jak i takie, które są dostępne online. To, co jest fantastyczne, to lekcje rysowania. Proste wskazówki dla dzieci, dzięki którym nauczą się jak narysować misia, Minionka, a nawet lalkę Barbie. Są tam też lekcje dla starszych dzieci, nie tylko tych w wieku przedszkolnym oraz gry i filmiki.  

http://coloritbynumbers.com/online

Dzięki ostatniej propozycji twoje dziecko będzie mogło połączyć przyjemne z pożytecznym. Tym razem proponuję tzw. malowanie po numerach. Zabawę, w której należy połączyć cyferki z odpowiadającymi im kolorami. Dzięki temu nauczycie malucha liczyć.

A na koniec coś dla was, bo przecież w tym momencie to dorośli przeżywają ogrom stresu. Dlatego warto znaleźć coś, co pozwoli wam się chociaż trochę zrelaksować. Na tej stronie są kolorowanki dla dorosłych, które możecie zrobić online: https://www.mombooks.com/mom/online-activities/

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: