reklama

Malowanie kostkami lodu

Zima jest dobrą okazją do twórczych zabaw z wykorzystaniem lodu. Proponuję wykonanie oryginalnego obrazka, z wykorzystaniem kolorowych kostek lodu. Aby uzyskać kolorowy lód, należy zamrozić kolorową wodę.

Najprostszym sposobem na uzyskanie kolorowej wody jest zafarbowanie jej poprzez zamoczenie w wodzie kolorowej krepiny. W oddzielnych szklankach, w niewielkiej ilości wody moczymy krepinę (każdy kolor w innej szklance). Następnie usuwamy krepinę a zabarwioną wodę przelewamy do foremki do lodu i zamrażamy. Jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej zera, to można mrozić wodę również i na balkonie. Należy pamiętać o przygotowaniu kolorowych kostek lodu, przynajmniej jeden dzień wcześniej, aby zdążyły zamarznąć.

Zanim zaczniemy malować kolorowym lodem, należy odpowiednio przygotować kartkę papieru. Do zwykłego papieru przyklejamy materiał, który wchłania wodę. Może to być wata, chusteczki higieniczne lub waciki kosmetyczne.

Na tak przygotowanej powierzchni układamy kostki lodu i czekamy, aż zaczną się topić. Należy uzbroić się w cierpliwość i troszkę poczekać. Jeśli nie mamy odpowiedniej ilości kolorowych kostek lodu, to można oczywiście przekładać kostki z miejsca na miejsce. Końcowy efekt pracy z kolorowym lodem jest bardzo ciekawy.

Monika Klejman blog

Propozycje innych zabaw dla przedszkolaków, oraz dla dzieci w wieku szkolnym.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: