reklama

Ulepianki

Lepić można zwierzęta, ludziki, mini-pejzaże, naczynia itp. Materiał, z którego lepimy można łączyć z innymi materiałami:

sznurkami, zapałkami, listkami, koralikami, guzikami, patyczkami. Możemy lepić z:

Plasteliny

(krajowej- niska cena; zagranicznej - wysoka cena, większa miękkość, neonowe barwy, które po połączeniu dają nowe odcienie); w sklepach pojawiły się specjalne zestawy plasteliny służące do lepienia konkretnego zwierzaka np. wielbłąda lub zebry (w zestawie znajduje się odpowiednia ilość plasteliny w potrzebnych kolorach oraz plastikowe części, z których składa się szkielet, który oblepia się plasteliną)

Ciastoliny Play-Doh

czyli bezpiecznej, miękkiej masy plastycznej przypominającej plastelinę; ciastolinę przechowuje się w zamkniętych pojemnikach, aby nie stwardniała, ma piękne barwy, z których po zmieszaniu uzyskuje się nowe odcienie, sprzedawana jest w wielu atrakcyjnych zestawach np. masa, zestawy klasyczne, przygotowujemy jedzenie, Play-Doh dla dziewczynek, Play-Doh dla chłopców oraz magiczne kolory Play-Doh; w zestawach poza masą są zazwyczaj specjalne foremki i wyciskarki urozmaicające lepienie; niestey ciastolina jest dość droga

Masy solnej

(wymieszać sól i mąkę w proporcjach 1:1, dodać tyle wody, by uzyskać konsystencję plasteliny; ulepiona figurkę podsuszyć w piekarniku w temperaturze 100 stopni C, po wysuszeniu można pomalować ją farba kryjącą np. plakatową)

Modeliny

(ulepione z niej figurki można utwardzić poprzez gotowanie)
Gipsu (w sklepach dostępne są wygodne w użyciu zestawy firmy SES Creative zawierające glinkę garncarską lub gumową formę do odlewów, gips i farby do malowania odlewu).
Joanna Górnisiewicz

Więcej pomysłów na zabawy dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu zabawy dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: