reklama

reklama

Torba na zakupy

Nudną torbę na zakupy można własnoręcznie ozdobić, aby była ona oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Można ją też podarować jako niebanalny prezent.

Proponuję ozdobienie torby techniką stempli wykonanych z klocków, które każde dziecko posiada w domu.

Potrzebna będzie torba (lniana lub bawełniana), farby akrylowe, pędzle i klocki.

Przed przystąpieniem do ozdabiania torby należy do środka torby włożyć gazetę, aby stemplowany wzór nie odbił się na jej drugiej stronie.

Dowolny klocek malujemy farbą i przykładamy go pomalowaną stroną do torby. Następnie ponownie malujemy farbą i znów stemplujemy. Czynność tą kontynuujemy aż uzyskamy zaplanowany wzór.

Do stemplowania można użyć klocków drewnianych, plastikowych, korków po winie oraz wszelkich zabawek, które mają ciekawą powierzchnię lub kształt. Należy jednak pamiętać, że pomalowane farbą klocki jest trudno wyczyścić i należy zaakceptować fakt, iż po takiej zabawie, klocki będą kolorowe.

Po malowaniu, torba powinna się suszyć około 8 do 12 godzin (najlepiej zostawić na noc do wyschnięcia). Aby wzór na torbie był wodoodporny należy przeprasować go żelazkiem ustawionym na temperaturę ok.140 stopni. W tym celu kładziemy papier na wzór oraz pod wzór i prasujemy przez około 3 minuty, po jednej stronie i 3 minuty po drugiej stronie.

Monika Klejman blog

Propozycje innych zabaw dla przedszkolaków, oraz dla dzieci w wieku szkolnym.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: