reklama

Ukryty obraz z kwiatów

Kiedy byłam małą dziewczynką bardzo lubiłam tworzyć ukryte obrazy z kwiatów. Z koleżankami nazywałyśmy je „widoczkami”. Tylko wybrane przeze mnie osoby wiedziały, gdzie one się znajdują. Był to taki dziecięcy sekret, który dodawał tej zabawie tajemniczości.


Jak wykonać taki obrazek?

Potrzebne będą kwiatki, szkiełko i dołek.
Kwiatki:
Od wiosny do jesieni kwiatki można znaleźć prawie wszędzie. To, jakich kwiatków użyjemy zależy od naszych florystycznych upodobań. Powinny być one świeże, gdyż takie są najładniejsze i najlepiej się prezentują. Można także wykorzystać liście traw, krzewów lub drzew.

Dla mieszkających w mieście dobrym pomysłem jest spacer po ogródkach działkowych. Wybór kwiatów i liści jest tam olbrzymi i myślę, że żaden działkowicz nie powinien odmówić kilku kwiatuszków. Pamiętajmy jednak, żeby nie zrywać kwiatków bez zgody właściciela działki.

Poszukiwanie kwiatków jest dla dziecka nie tylko okazją do ciekawego spaceru, ale także dobrą lekcją botaniki. Pozwala na zapoznanie się z różnorodnością kształtów, kolorów a nawet zapachów świata roślin.

Szkiełko:
Najlepiej wykorzystać szybkę z obrazka. Dostępne są różne kształty i rozmiary, od malutkich do całkiem dużych. Aby dziecko nie skaleczyło się należy koniecznie okleić wszystkie krawędzie szybki taśmą klejącą!

Dołek:
Dołek powinien być wielkości szybki i dość płytki, ok. 6 cm od powierzchni. Można wykopać go w ziemi lub w piasku. Być może przy okazji wykopiemy dżdżownicę lub mrówkę i wtedy lekcja botaniki zamieni się w lekcję zoologii.


Jeśli wszystko jest gotowe to zaczynamy. Kopiemy dołek, uklepujemy jego dno tak, żeby powstało nam ładne tło dla naszego obrazka i układamy kwiaty w ładną kompozycję

Następnie przykrywamy dołek szybką tak, aby nie zmiażdżyć kwiatków i zasypujemy ziemią.

 

 

 
Jeśli chcemy obejrzeć nasze dzieło to wystarczy delikatnie odgarnąć ziemię ze szkiełka. A jeśli chcemy go schować to zasypujemy. Można zrobić komuś niespodziankę i poprosić o odgarnięcie ziemi. Na pewno na jego twarzy pojawi się uśmiech, kiedy dokopie się do pięknego, kwiatowego obrazu.Monika Klejman
www.pomyskowo.blogspot.com

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: