Zabierz dziecko do zoo

Co robić w czasie wolnym w domu? Wybierzcie się do zoo - online!

Zabierz dziecko do zoo

A gdyby tak podczas kwarantanny zabrać dziecko do zoo? Wydaje się to szalonym pomysłem, ale dzięki internetowi możemy  spędzić fajny czas na wspólnym oglądaniu zwierzątek.

Fokarium na Helu

Naszym pierwszym przystankiem jest fokarium w Helu. Dzięki dwóm kamerom możemy na bieżąco obserwować wybryki foczek zarówno w płytkim, jak i głębokim basenie. Czy uda wam się zauważyć wszystkie pięć fok? Czasami widać tylko poruszająca się wodę, ale powiem szczerze, że działa to relaksująco. Tylko raczej na rodziców, bo dzieciom może to wydawać się nudne. Dlatego raz, dwa, trzy przenosimy się do ….

Akwarium w Monetrey Bay

Pozostając w temacie zwierząt morskich przenosimy się do akwarium w Monetrey Bay w słonecznej Kaliforni. Amerykanie udostępniają nam streamy z kamer umieszczonych w akwariach i wybiegach wielu zwierząt.

Na tej samej stronie możemy rzucić okiem na pingwiny i zobaczyć co słychać u wielkich meduz i rekinów! W zakładce dla nauczycieli (EDUCATORS) możecie pobrać książeczki, w których dzieci mogą zaznaczać, jakie zwierzątko udało im się zauważyć!

reklama

ZOO w San Diego

Następne zoo to słynne zoo w San Diego, uważane za najlepsze zoo na świecie. Na jego stronie internetowej znajdziemy streamy, które umożliwiają nam wgląd w życie dziewięciu różnych gatunków zwierząt. Szczególnie polecam wybieg tygrysów i słoni! Jeśli znacie angielski, znajdziecie też fantastyczne historie z życia zwierzątek.

Huston ZOO

Uwaga, uwaga! Witamy w Teksasie, a dokładniej w pięknym Houston! Niestety zoo w tym mieście udostępnia tylko szczęść streamów, są one za to bardzo wysokiej jakości. Jeden z nich pozwala na codzienne oglądanie życie kolonii mrówek! Jest to coś absolutnie niesamowitego. Jednak jeśli nie interesują was owady, możecie też spojrzeć na życie goryli lub szympansów.

reklama

Maryland ZOO

Nasz przedostatni przystanek w Stanach Zjednoczonych zakłada wycieczkę do Baltimore w stanie Maryland. Tutejsze zoo oferuje nam cztery kanały, na których możemy podglądać życie flamingów, żyraf, kóz i pingwinów.

W zakładce Meet animals znajdziecie opowieści o różnych zwięrzatkach. Uwaga - translator do tłumaczenia stron daje radę, więc bez znajomości angielskiego możecie skorzystać z tej strony  i poczytać dzieciom.

Smithsonian Zoo

Dotarliśmy do końca naszej wycieczki po Stanach. Zajrzymy jeszcze do ogrodu zoologicznego Smithsonian w stolicy USA - Waszyngtonie. Znowu możemy poznać codziennie nawyki czterech gatunków zwierząt. Tym razem są to słonie, krety, lwy i ogromne pandy! Oprócz
tego na stronie są rożne aktywności dla dzieci. Dobry pomysł na szkolenie angielskiego.

reklama

Podróż do Kenii

Zanim wrócimy do Europy, chciałbym wam jeszcze zaproponować krótki postój nad wodopojem w rezerwacie dzikiej przyrody w Kenii. To miejscem spotkań wielu różnych zwierząt. Na streamie zobaczycie takie gatunki jak żyrafy, hipopotamy, słonie i lwy w ich naturalnym środowisku. I przepiękną przyrodę. Bardzo odprężająca wycieczka.

Zoo w Brnie

I powrót do Europy. Ostatnim przystankiem naszej wyprawy jest zoo w Brnie, które oferuje nam wirtualny spacer po swoim ogrodzie. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zobaczyć każdy wybieg w technice 360 stopni!

I co? Jak wam się podoba wyprawa do zoo? Które zwierzęta najbardziej przypadły waszym pociechom do gustu? Mi zdecydowanie hipopotamy w Kenii!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: