4 podpowiedzi, jak złagodzić stres podczas podróży z niemowlakiem

4 podpowiedzi, jak złagodzić stres podczas podróży z niemowlakiem

Podróż z niemowlakiem dostarcza wielu przeżyć, także tych ekstremalnych. Musicie być przygotowani na wiele sytuacji, których wasz scenariusz nie przewiduje. Dlatego by złagodzić stres i zminimalizować ilość zaskakujących momentów, warto się do podróży dobrze przygotować – zwłaszcza, że wiele sytuacji da się przewidzieć i ich uniknąć.

Oto 4 podpowiedzi, jak złagodzić stres:

reklama

Spakowani na medal

Jeśli zaczniesz pakować się odpowiednio wcześniej, a i wykażesz się przezornością w kwestii pakowania bagażu podręcznego, unikniesz naprawdę wielu stresujących niespodzianek. Nie zaskoczy się głód, pragnienie, nuda czy przewijanie. Bądź uzbrojona po zęby – pamiętaj, że w podróży nie ma czegoś takiego jak za duża ilość pieluch, leków czy ubrań. Nie zapomnij o wodzie, sokach i jedzeniu (np. mleko modyfikowane i przegotowana woda). Pamiętaj też o dokumentach, także dla dziecka, ubezpieczeniu podróżnym, EKUZ i książeczce zdrowia dziecka.

Samolot

Jeśli zdecydowaliście się na podróż samolotem, zawczasu wejdźcie na stronę linii lotniczych, zapoznajcie się z regulaminem, głownie z zasadami przewożenia bagażu (warunki, na jakich przewozi się bagaż podręczny i rejestrowany, jakie mogą być wymiary bagażu podręcznego). Dzięki temu unikniecie wielu nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień. Podczas startu i lądowania podaj dziecku smoczek lub sok. To ułatwia przełykanie i sprawi, że uszy szybciej będą adoptowały się do szybkich zmian ciśnienia.

reklama

Samochód

Jeśli będziecie podróżować samochodem, musicie pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze – fotelik samochodowy. Musi być odpowiedni do wzrostu dziecka, musi posiadać stosowne atesty. Po drugie – pamiętajcie, by niczego nie kłaść na tylnej półce samochodu. To niebezpieczne przy hamowaniu czy kolizji. Po trzecie zadbaj o odpowiednią temperaturę, uważajcie na klimatyzację. Nie mniej ważna jest rozrywka. Do torby podręcznej włóż książeczkę, ulubioną zabawkę, płytę z muzyką, która relaksuje maluszka. Acha! Przed podróżą warto jechać na przegląd auta, zatankować go też do pełna, sprawdzić ciśnienie w oponach.

Ochrona przeciwsłoneczna

Pamiętaj, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa – łatwo o poparzenia słoneczne. Dlatego zadbaj o optymalną ochronę – parasol, kapelusz, a także kremy z odpowiednim filtrem. Pamiętaj, ze szyba w aucie nie chroni przed promieniowaniem UV! Najlepiej więc dziecko posmarować balsamem ochronnym i kupić osłony przeciwsłoneczne na szyby.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: