5 porad, jak zaplanować wyjazd last minute

5 porad, jak zaplanować wyjazd last minute

Wydawać by się mogło, że wszyscy rodzice planują wyjazdy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Tymczasem okazuje się, że spora grupa bierze się za to w ostatniej chwili. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę, żeby uzyskać, jak najwięcej, za jak najmniejsze pieniądze.

  1. Rozejrzyj się i poszukaj hotelu, gdzie nie musisz płacić dodatkowo za dziecko. Większość hoteli ma opcję, która pozwala na pobyt dziecka za darmo lub za niewielką opłatą. To, co je różni, to do jakiego wieku honoruje zniżki. Czasami są to 2 lata, a czasami nawet 18-rok życia.  Dodatkowo sprawdź, czy są ukryte dopłaty, np: za leżaki przy plaży, pościel,  czy  Wi-Fi .
  2.  Zarezerwuj najtańszy możliwy przelot. Według jednej z wyszukiwarek lotów na terenie Europy  najlepsze ceny lotów można znaleźć planując podróż od piątku do poniedziałku. W ogóle warto skorzystać z usług takich  serwisów,  ponieważ dodatkowo automatycznie zestawiają najlepsze połączenia, co pozwala nam znaleźć możliwie najtańszy przelot.
  3. Porównuj ceny hoteli. Sprawdź wyszukiwarki w internecie oraz samą stronę ośrodka. Jeżeli na stronie hotelu cena jest wyższa zawsze możesz zadzwonić i negocjować cenę. W ten sposób udało mi się po rozmowie telefonicznej zaoszczędzić prawie 400 zł.
  4. Dopytaj się. Sprawdź, jak wygląda możliwość anulowania albo przedłużenia pobytu. Czasem jest tak, że możesz zostać kilka dni dłużej za niewielkie pieniądze, bo nieoczekiwanie ktoś zrezygnował z przyjazdu, a ośrodkowi lub właścicielowi bardziej opłaca się zarobić cokolwiek niż szukać ewentualnego chętnego.
  5. Wybierz mądrze dzień podróży. Jeśli jedziesz samochodem staraj się planować podróż tak żeby uniknąć tłumów. Zamiast w piątek może wybierz się w poniedziałek. Sobota  też jest dobrym dniem, bo sporo osób wybiera jednak sam początek weekendu na podróż, więc jest szansa, że w drugi dzień będzie spokojniej na drogach.

    Szerokiej drogi!
    a.s.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: