reklama

Czy można podróżować z małymi dziećmi?

Czy można podróżować z małymi dziećmi? Oczywiście, że tak - nie ma przeciwwskazań. Trzeba się tylko do tego dobrze nastawić i odpowiednio przygotować. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Cel przeznaczenia, rodzaj podróży oraz atrakcje powinny być jednak dostosowane do wieku dziecka. Od 3 miesiąca do wieku raczkowania, jeśli dzidziuś jest karmiony piersią, można wybierać się nawet w długie podróże.

Niemowlak może towarzyszyć rodzicom w wielu atrakcjach. Pamiętaj jednak, że dziecko w tym wieku lubi się wspinać i brać wszystko do buzi.

Roczniak jest dobrym kompanem w podróży. Chętnie towarzyszy rodzicom, śpi w wózku. Może jeść posiłki dorosłych, jeśli są one lekkostrawne i pozbawione ostrych przypraw.

Dwulatek, w okresie przekory, ciągle testuje swoje pomysły i wytrzymałość rodziców, sprawdzając, gdzie biegnie granica...

Trzylatek, który wyrósł z wieku przekory, może czuć sie dobrze w podróży. Ważne jest zapewnienie dziecku atrakcji, dostosowanych do jego wieku, oraz wielu zabaw. Trzylatek powinien mieć również dużo miejsca do wybiegania się.

Czterolatek jest ciekawy, samodzielny, wesoły. Może uczestniczyć w dłuższych wycieczkach.

Pięcio- i sześciolatek ciągle zadaje pytania. Jest dobrym towarzyszem podróży.

Siedmiolatek (i dziecko starsze) zaczyna więcej rozumieć, z otaczającego Świata. Dużo pyta ! Przygotuj się teoretycznie do podróży !

Moja najważniejsza rada: Nic nie planuj - na poważnie, na styk. Bierz poprawkę, daj sobie margines, bądź elastyczna - podróżując z dzieckiem ! Twoje plany mogą szybko ulegać zmianie.

Magdalena Busk

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: