reklama

reklama

Kemping na podwórku

Lato i wakacje budzą pragnienia i tęsknoty - za dziką radością, przygodą, luzem.

Nic dziwnego więc, że Twoje dzieci marzą o wyprawie w nieznane, biwaku w lesie lub innych ekscytujących wypadach. Naturalnie chcesz spełnić ich marzenia, dać im radość i sprawić, by poczuły smak wielkiej przygody, tylko hm… nie bardzo masz na to czas, możliwości i zasoby finansowe. Tymczasem nie trzeba opuszczać swojego podwórka (nawet tego przy bloku), by przeżyć prawdziwą przygodę! Wszak można zorganizować kemping… tuż przy domu. Wystarczy kilka atrybutów, chęci i dobre humory!

Biwak na podwórku to moc wrażeń dla dzieci w każdym wieku, a i świetna zabawa dla całej rodziny. Oznacza to niecodzienną scenerię, a i więcej swobody. Oto kilka porad, jak małym kosztem zorganizować wielką kempingową atrakcję:

Przygotowania

Zaplanuj datę, zaproś na biwak przyjaciół dzieci, a i popytaj znajomych – może uda Wam się zorganizować całkiem spore obozowisko? Im więcej uczestników, tym weselej. Jeśli organizujecie biwak nie na własnej posesji, a gdzieś między blokami, na osiedlu, znajdźcie takie miejsce, które będzie oddalone od okien – byście jak najmniej zakłócali ciszę nocą. Gdy już ustalicie skład osobowy waszej drużyny, zgromadź w domu: namiot (tak, by każdy miał gdzie spać), śpiwory, karimaty bądź materace, koce i poduszki. Przyda się przenośny grill, latarka, no i prowiant.

Obozowisko

Zbierz dzieciaki i – to ważne - razem rozbijcie obóz. Zobaczysz, jaką to sprawi im radość! Najlepiej zróbcie wszystko jeszcze przed zmrokiem (chyba, że wybieracie opcję noclegu pod gwiazdami). Wybierzcie miejsce suche i w miarę równe – nierówności możesz zniwelować kołdrą bądź grubym pledem. Pamiętaj, by dzieciaki były odpowiednio ubrane – przyda się strój na cebulkę. Piżamę warto zastąpić ciepłym dresem.

Kolacja pod gwiazdami

Porządny kemping pachnie biwakowym jedzeniem. Nie muszą to być kiełbaski z ogniska, ale grill… Zaplanuj niecodzienny obiad, który ucieszy dzieciaki (jeśli nie będziecie mogli grillować, z pewnością ucieszy je też pizza czy pyszne kanapki). Co powiesz na kurczaka z grilla, hamburgery, hot-dogi czy inne, na przykład wegetariańskie, ale biwakowe opcje – pieczone w folii ziemniaki czy warzywne szaszłyki. Na deser zaserwuj pieczone jabłka, banany lub… pianki. Pamiętaj o sokach, napojach i wodzie oraz o – nie tylko zdrowych – przekąskach. Jeśli herbata - to tylko z termosu! Dzieci będą zachwycone!

A potem...

Podtrzymaj ogień na grillu – niech cieszy oko i podtrzymuje atmosferę po zmroku. Co powiesz na opowieści o mrożące krew w żyłach opowieści duchach czy wspólne śpiewanie? Możecie  obserwować gwiazdy, wsłuchiwac się w odgłosy nocy, grać w karty czy gry planszowe. Pamiętaj, by uwiecznić te radosne chwile – obowiązkowym sprzętem jest aparat lub kamera.

mzb

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: