Świąteczne dekoracje hand made. Pomysły i inspiracje

Świąteczne dekoracje hand made. Pomysły i inspiracje

Świąteczne ozdoby - lampki, małe choineczki, stroiki i inne atrybuty świąteczne - wprowadzają do domu magiczną aurę. Warto się nimi otaczać. Jednak nie mniej radości daje także samo dekorowanie mieszkania, a i wspólne tworzenie świątecznych dekoracji. Chciałabyś w tym roku wykonać je samodzielnie, z dziećmi, w domu? Spójrz na nasze podpowiedzi, daj się zainspirować - i do dzieła!

Inspirowane naturą

Korzenie i gałęzie to doskonały materiał na świąteczne ozdoby. Wystarczy kilka sprytnych pomysłów, by wyczarować z nich inspirowane naturą dekoracje.

reklama

Pomysły z papieru

Kolorowy papier, nożyczki, szablon i sznurek - tyle wystarczy, by wyczarować w domu papierowy las choineczek.

Bomb(k)owe detale

Bombki choinkowe to szalenie wdzięczny temat. Można je wykonać samodzielnie - na przykłąd z szyszek lub wykorzystać je do stworzenia niebanalnej dekoracji.

reklama

Proste historie

Szyszki w mini doniczkach, bombki z gazety naklejone na papierze pakowym, Mikołaje z papieru, gałęzie ozdobione lekkimi bombeczkami - także proste historie mogą być niebanalne.

Poza schematem

Wystarczy w różnych, mniej lub bardziej oczywistych miejscach, powiesić elementy przywołujące świąteczne nastroje - bombki nad zlewozmywakiem czy nad oknem, samodzielnie zrobione, wirujące filcowe ozdoby tańczące w futrynie. Nie bójmy się wychodzić poza utarte schematy także w kwestii bożonarodzeniowych dekoracji.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: