Wierzbowe kółeczka na choinkę

Wierzbowe kółeczka na choinkę

reklama

Wierzbowe kółeczka na choinkę

Przygotowujemy się do świąt. Jednym z punktów na liście obowiązków jest wykonanie ozdób na choinkę. I super! Każde dziecko lubi tworzyć kolorowe gwiazdki, serduszka, aniołki czy papierowe łańcuchy. Proponuję zabawę w plecienie świątecznych kółeczek na choinkę. Potrzebne będą witki wierzbowe, wstążeczka, złota farba, koraliki, igła i nitka.

Świeże gałązki wierzbowe są bardzo giętkie i idealnie nadają się do wyplatania. Grubszy koniec witki wierzbowej splatamy w „obwarzanek”. Średnica obwarzanka będzie średnicą powstającego kółeczka. 
 
 
Następnie drugi, cieńszy koniec oplatamy wokół pętelki…

 ... aż powstanie kółeczko

Aby uzyskać ciekawszy i bardziej świąteczny efekt można kółeczka pomalować złotą lub srebrną farbą (najlepiej nadaje się farba w spray’u). Oczywiście kółeczka naturalne lub w innych kolorach będą wyglądały równie efektownie. Dzieci mogą same malować kółeczka używając farb plakatowych lub akrylowych.

Następnie obwijamy kółeczka kolorową wstążeczką. Innym pomysłem jest użycie kolorowej włóczki.

Z wstążeczki również robimy pętelkę-zawieszkę. Na koniec nawlekamy na nitkę mały i duży koralik i przyszywamy je do tasiemki. Zamiast koralika można także zawiesić dzwoneczek lub malutką bombkę.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: