Pakujemy prezenty

Pakujemy prezenty

Prezenty możemy zapakować na wiele sposobów - naturalnie najprostszym sposobem jest zakupienie arkusza ładnego papieru do pakowania, ale można też zrobić to zupełnie inaczej...

Własny papier

Kupujemy arkusz szarego  lub jaśniejszego papieru do pakowania. Moczymy palec w farbach różnych kolorów i robimy nim kropki na całym arkuszu. Czarnym cienkopisem lub flamastrem wystarczy dorysować  trójkąciki i "sznurki" i już jest papier w baloniki. Albo dorysowujemy oczy, nosy, włosy, śmieszne kapelusze i zabawne miny.

Jeśli w farbie zamoczymy całe dłonie to możemy je (dorysowując odpowiednie elementy)
przekształcić w "rodzinki", ptaki, smoki.

Zamiast palców użyć możemy stempli - takich gotowych lub robionych (wyszorowanego ziemniaka przekrawamy na pół i ostrym nożykiem wycinamy kształt gwiazdki).

reklama

Opakowanie - prezent

Jeśli częścią prezentu jest chustka, apaszka czy szalik to sprawa jest prostsza, jeśli nie, to może warto takie dokupić? Prezent kładziemy na tkaninie i fantazyjnie ją wiążemy (na supełki lub zbieramy u góry i przewiązujemy kokardą, tasiemką czy sznurkiem koralików). Takie opakowanie jest najbardziej przydatne do pakowania prezentów "okrągłych". Takim opakowaniem-prezentem może też być eleganckie pudełko lub koszyczek wiklinowy.

Butelki

Czasem dajemy "prezent butelkę" - ją szczególnie trudno zapakować. Spróbujmy ją więc "ubrać". Z kolorowego kartonu robimy kapelusz (walec umocowany na kółku), który zakładamy na samą górę. Poniżej doklejamy buzię (kółko papieru z narysowanymi oczmi, ustami i nosem), z bibułki (karbowanej, pociętej w paseczki) w kolorze żółtym, brązowym, czarnym robimy włoski (ew. także wąsy i brodę). Doklejamy muszkę/krawat lub zakładamy koraliki (zrobione z modeliny). Można też zrobić spódniczkę (nitkę przewlec przez kawałek bibułki, związać "w pasie").

reklama

Jeśli butelkę chcemy przebrać za pajacyka, to trzeba zrobić stożek kapelusz, czerwone okrągłe guziki (z folii samoprzylepnej) i sterczący nosek. No chyba, że potrafimy szyć - wtedy strój ze zdjęcia, jak znalazł:)

Bibułki i folie 

Są to bardzo wdzięczne materiały do tworzenia opakowań. Bibułki niosą ze sobą lekkość i radość, to, że są półprzezroczyste wzbudza ciekawość, czy nie da się czasem podejrzeć, co jest w środku. ja najczęściej używam do opakowania 2 kolorów bibułek.

Tą, która  leży na górze przekręcam o 45 stopni. Na bibułkach stawiam prezent, łapie je za końce i obydwie wiążę wstążka na górze. To samo robię z foliami. Tak opakowany prezent wygląda, jak kolorowy cukierek.

Woreczki z tkaniny

reklama

Propozycja dla osób, które lubią szyć i mają na to czas. Wydaje mi się, że jeśli decydujemy się uszyć takie woreczki, to warto na wszystkie prezenty. Trzeba znaleźć, jakąś ładną tkaninę, a może surowy len, na którym wyhaftujesz imiona tych, dla kogo chcesz obdarować. Woreczki powinny mieć miejsce na wstążeczkę i tyle,

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: