reklama

Gry Granna dla dwulatków

Nasza ocena: 

Już dwulatki doskonale sobie radzą z grami, a nie ma lepszej nauki niż przez zabawę. Zobaczcie gry wydawnictwa Granna , które przetestowali babyboomowi rodzice. Poznajcie ich opinię

DOMKI Seria: Już gram!
Domki to gra, która zabiera dzieci na wycieczkę na farmę i do lasu - tam młodzi gracze poznają różne zwierzątka i ich domki. Plansze układają się w dwie barwne panoramy przedstawiające świat poznawanych zwierzaków. Dodatkowym urozmaiceniem gry jest możliwość odszukania zwierzątek na podstawie ich konturów. Na małych bystrzaków czekają też ważne i ciekawe pytania, pozwalające uporządkować nowo zdobyte informacje.  
Wiek: od 2 lat

MAŁY MIŚ Seria: Już gram!
Mały Miś niedawno skończył dwa latka - w świecie misiów to już całkiem duży chłopczyk! Nasz bohater zawsze ma mnóstwo pomysłów, jak ciekawie spędzić dzień. Wczoraj wybrał się na wycieczkę do pobliskiego lasku. Ileż tam było poziomek! Nazbierał ich cały koszyk, a potem urządził sobie wspaniały piknik na polanie. Leżąc na trawie, tworzył plan następnej wielkiej wyprawy. Co wymyślił Mały Miś? Kogo spotkał na swej drodze? Jakie niezwykłe przygody przeżył? Tego wszystkiego dowiecie się już wkrótce. Mały Miś zaprasza do wspólnej zabawy!

Potwory do szafy
Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów. Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach... Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem... Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy! Gra zalecana na dobranoc! Zobaczcie, jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować? Zaproście do zabawy wszystkich domowników!
Wiek: od 2 lat

AUTA. Seria: Już gram!
Radiowozy, wozy strażackie, karetki - małe dziecko widzi je codziennie. Do czego służą te samochody? Kto nimi jeździ i dokąd? Co kryje się w ich wnętrzu. Gra „Auta” to świetna zabawa, rozwijająca spostrzegawczość, koncentrację i zdolności manualne dziecka. To także duża dawka wiedzy podana w atrakcyjnej dla dzieci formie.
Wiek: od 2 lat

Recenzje testerów

Recenzja Monika o Gry Granna dla dwulatków

Monika

Granna Auta. Seria: Już gram!
Razem z córką dostałyśmy do testu grę edukacyjną AUTA firmy Granna z serii Już gram! Puzzle są bardzo dobrze wykonane, grube – przez co moja niespełna dwuletnia córka nie była w stanie ich zniszczyć – jakość pierwsza klasa!

Natomiast jeśli chodzi o samą zabawę byłam mile zaskoczona jak mojemu dziecku spodobała się ta układanka. Początkowo razem z nią dopasowałam puzzelki do obrazków tłumacząc po kolei co się na nich znajduje.

Oczywiście sama jeszcze nie umie dopasować przedmiotów do danego autka, ale doskonale radzi sobie z dopasowaniem postaci do danego obrazka. Wydaje mi się, że jeszcze kilka posiedzeń przy tych puzzlach i będzie już umieć dopasować pozostałe puzzle, gdyż widać na nich poszczególne przedmioty, które znajdują się na obrazku głównym.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z przetestowanej gry, dzięki niej spędziliśmy całą rodziną wspólnie czas, ucząc nasze dziecko czegoś nowego o otaczającym nas świecie.

Wiek dziecka: 18 m-cy+

Recenzja Anna o Gry Granna dla dwulatków

Anna

Granna MAŁY MIŚ. Seria Już gram
Mały miś to pudełko pełne przygód, które zachwycą każde małe dziecko, a przy tym świetnie je rozwiną!

Gra, jak to bywa w wydawnictwie Granna, pięknie i solidnie wydana. Elementy są wykonane z grubej tektury, dzięki czemu idealnie pasują do małych rączek. Kolorowe i wyraźne ilustracje cieszą oczy i są łatwe do zrozumienia, więc maluchy od razu wiedzą „o co chodzi”.

Tematyka puzzli też jest dostosowana do wieku i świetnie rozwija słownictwo, kolory, pory roku, części ubioru i czasowniki. Puzzle spokojnie można układać z dziećmi dwuletnimi i opowiadać im, co się dzieje na obrazkach.

Minusem jest to, że niektóre zbyt łatwo wychodzą z sąsiadującego puzzla (są za luźne, a dziurka zbyt słabo wyprofilowana).

Grę testowałam w swoim gabinecie i bawiłam się nią z dziećmi od 3 do 4 lat. Wszystkie dzieci były zachwycone tym, że mogą samodzielnie ułożyć puzzle, a następnie opowiedzieć historię, którą przedstawiają.

Ćwiczymy zatem motorykę małą, myślenie przyczynowo-skutkowe, a także wzbogacamy słownictwo oraz stymulujemy rozwój mowy. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci są zadowolone, prawda? Gorąco polecam, ja z niej na pewno będę korzystać.

Wiek dziecka: 36 m-cy+

Recenzja Dorota o Gry Granna dla dwulatków

Dorota

Granna Potwory do szafy
Niewielkie pudełko kryje w sobie szereg kart żetonów i oryginalna szafę. Całość bardzo ładne i estetyczne wykonana. Komponenty dobre jakościowo. Estetyczne i ładne ilustracje kart, niecodzienny pomysł z szafą, który dzieciom od razu się spodobał.

Sama rozgrywka prosta, zasady łatwe do przyswojenia. Technicznie przypomina mamo, ale w nowej i bardziej atrakcyjnej odsłonie. Można wybrać kilka wariantów gry – to zdecydowany plus.

Niemniej jednak po kilku rozgrywkach emocje nieco opadają i gra staje się w mojej opinii zbyt schematyczna i zaczyna się nudzić.

Jest to pozycja dla młodszych dzieci, w wieku przedszkolnym. Dla dzieci w wieku szkolnym już zdecydowanie za prosta i za mało zróżnicowana. Niemniej jednak nadal przyjemna dla oka.
Wiek dziecka: 4l+

Recenzja Marta o Gry Granna dla dwulatków

Marta

Granna DOMKI. Seria Już gram!
Raczej średnia – mało możliwości zabawy, dziecko znudziło się po pierwszym graniu. Co prawda na drugi dzień domagała się znowu gry, ale bez specjalnego przekonania.

Gra ładnie wykonana – choć niektóre elementy się rwały przy pierwszym użyciu. Mała dynamika – to bardziej puzzle niż gra. Duży plus za ładne obrazki. Moim zdaniem to gra z wieku 2-3 lata, a nie do 4.
Wiek dziecka: 36 m-cy+

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: