reklama

Akademia

Nasza ocena: 

10 małych babyboomowiczów razem z mamami oglądało i testowało książeczki wydawnictwa Egmont z serii Akademia mądrego dziecka.

Kartonowe książeczki są dedykowane najmłodszym „czytelnikom” i zachęcają do nauki przez zabawę. Mają różne kształty i formaty, a wewnątrz znajdują się ruchome obrazki, proste kolorowanki, barwne wydzieranki czy strony ze zmywalnym pisakiem. Wszystkie poruszają tematy bliskie dwu i trzylatkom.

Wszystkie mamy jednogłośnie zadecydowały, że będą polecać książeczki innym rodzicom. Doceniły ich oprawę graficzną na równi z walorami edukacyjnymi oraz z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania. Grube, tekturowe strony z zaokrąglonymi rogami są wygodne dla dzieci. Maluszki podobno pokochały unikalny wygląd i kolorowe obrazki. Zresztą przeczytajcie opinie mam.

Recenzje testerów

Recenzja Agnieszka Warenica o Akademia

Agnieszka Warenica

Książeczka ""Pierwsze słowa. Kolory"" jest fantastyczna. Do zalet z pewnością należą: grube strony, które mogą być z łatwością przewracane przez małe dziecko, jaskrawe kolory i proste obrazki, które przyciągają uwagę dziecka oraz ruchome elementy, zapewniające zabawę na wiele godzin. Mój syn uwielbia tę książeczkę. Zawzięcie ćwiczy przesuwanie ruchomych elementów jednym palcem. Nie zawsze mu to wychodzi, ale bardzo się stara i każda udana próba sprawia mu wiele radości.

Do minusów mogę zaliczyć jedynie to, że niektóre elementy są łatwe do chwycenia i wyrwania (np. żabka). Syn już pierwszego dnia tak bardzo zainteresował się wyskakującą zza krzaka żabką, że po prostu chwycił ją i wyrwał. Świetnie bawi się elementami, które nie wystają poza obręb książeczki, jednak wyjeżdżający samochód również spotkał się z próbą wyszarpnięcia go.

Mały odkrywca nie spocznie, póki nie zbada wszystkich możliwości książeczki, jednak nie wszystkie z tych możliwości zostały przewidziane przez producenta. Mimo to, uważam, że książka jest bardzo solidnie wykonana i większości dzieci powinna posłużyć bardzo długo.
Na tle innych, książeczka ""Pierwsze słowa. Kolory"" wyróżnia się przede wszystkim walorami edukacyjnymi. Pozwala rozwijać nie tylko mowę dziecka (poprzez czytanie i opowiadanie) ale również ćwiczy motorykę małą. Jest interaktywna, przez co na dłużej zajmuje uwagę dziecka i pozwala mu rozwijać zdolność koncentracji. "
Wiek dziecka: 1

Recenzja Magda Chabierska o Akademia

Magda Chabierska

Książka jest super! Syn ją pokochał od pierwszego spojrzenia. Jest przyjemna w dotyku, twarde strony nie niszczą się szybko:)

Jest bardzo kolorowa i przejrzysta. Synek bez problemu odnajduje pojazdy o które go pytam. Podoba mi się, że są tam ruchome elementy. Młody nie może nacieszyć się ruchomym strażakiem i „helikopyerem”. Żywe kolory skutecznie przykuwają uwagę małego czytelnika i jego tatusia.
Wiek dziecka: 2

Recenzja Izabela Szczytkowska o Akademia

Izabela Szczytkowska

Jest bardzo fajna, zaciekawiła córkę od razu. Mała lubiła patrzeć na świat oczami zwierzątek z książeczki. Plusem są zaokrąglone rogi i grube, tekturowe strony.
Wiek dziecka: 4

Recenzja Emilia Staniszewska-Ślęzak o Akademia

Emilia Staniszewska-Ślęzak

Otrzymując książkę "" A to ciekawe. Lisek i przyjaciele"" do rąk trafia bardzo starannie wydana książka o tekturowych, grubych kartkach z zaokrąglonymi rogami. Fakt ten sprawia, że jest ona bezpieczna dla najmłodszych dzieci. Przeglądając strony książki ukazują się kolejne zwierzęta, które stają się przyjaciółmi tytułowego liska. Spotkamy między innymi kota, kameleona, królika lwa czy nietoperza. Rysunki są wykonane bardzo starannie, w ciepłej szacie graficznej, która zachęca dzieci do oglądania. Jedynym jak dla mnie minusem są oczy rodziców liska na ostatniej stronie, które są czarnymi dużymi kropkami nie pasującymi do całości.

Ponadto w środku znajduje się bardzo ciepły tekst o zawieraniu przyjaźni. Córka codziennie, odkąd dostała książeczkę oglądała ją po kilka razy. Za pierwszym razem zawsze prosząc o przeczytanie wierszyków, a następnie sama wymyślała przygody liska i poznawanych na kolejnych kartach zwierząt.

Książka jak najbardziej edukacyjna i rozwijająca wyobraźnię dzieci. Oczywiście nie można zapomnieć o dziurkach na oczy u każdego ze zwierząt, które to są miejscem najlepszym do przekładania kartek przez dziecko i stanowiących dodatkową atrakcję.
Wiek dziecka: 3

Recenzja Maja Staszczyk-Trębska o Akademia

Maja Staszczyk-Trębska

Książeczka jest przyjemna i do czytania, i do patrzenia. Córa lubi zwierzątka, więc jak najbardziej zainteresował ją już sam wygląd, zwłaszcza dziurki w nocniku:)

Nie ma za dużo tekstu, co mogłoby zniechęcić malca. Strony są przejrzyste, kolorowe, po prostu ciekawe - jak i cała historia. Dzięki zaokrąglonym rogom mama nie drży ze strachu o wybite oczy, a twarde karteczki z łatwością dają się przewracać nawet małym rączkom.

Co ważne główny bohater – czyli nocniczek – wyróżnia się na każdej stronie, więc podczas czytania zawsze to on jest na pierwszym planie. Dzięki temu Mała skupiała się przede wszystkim na nocniczku, co oczywiście było naszym celem.

Czytałyśmy książkę w domu, w parku, w poczekalni - nie należy do najlżejszych, ale córa bez problemu nią operowała. Rymy i zwierzęcy bohaterowie sprawili swoje i książeczka na pewno zagości w naszym codziennym repertuarze na dłużej, szczególnie, że córa zaczęła bardziej dzięki niej interesować się nocniczkiem i mówić nam, kiedy robi siu siu.

Choć przed nami jeszcze długa droga to jesteśmy wszyscy zadowoleni z otrzymanej szansy na przetestowanie książki.

Spodobała się całej rodzinie i teraz my też podchodzimy do tematu nocniczka w bardziej spokojny, a nawet zabawowy sposób. Z pewnością sięgniemy teraz również po inne tytuły z serii Akademii Mądrego Dziecka. Dziękujemy :)
Wiek dziecka: 2

Recenzja Monika Nowacka o Akademia

Monika Nowacka

Książeczka bardzo ciekawa. Solidnie i ładnie wykonana. Kolorowe pojazdy pobudzają wyobraźnię, a ruchome elementy wspierają rozwój sprawności manualnej. Super propozycja do nauki i zabawy jednocześnie :) Polecam
Wiek dziecka: 10 m-cy i 3 lata

Recenzja Magdalena Rostkowska o Akademia

Magdalena Rostkowska

Książeczka ma twarde strony, dzięki czemu nie niszczy się tak szybko w małych rączkach. Zaokrąglone rogi są bezpieczne i jednocześnie bardzo wygodne, bo się tak nie niszczą.

Jest kolorowa, przejrzysta, a jej ruchome elementy pobudzają ciekawość dziecka. Dodatkowo można również poćwiczyć motorykę małą. Córka z zaciekawieniem przesuwała kolorowe kropki na skrzydełkach motylka, czy wyskakującą żabkę.

Kolory są bardzo wyraziste, a ilustracje świetnie dopasowane dla dzieci. Myślę, że żaden maluch nie będzie miał problemu z nazwaniem poszczególnych obrazków. Idealna do nauki nie tylko kolorów, ale i zwierzątek czy innych przedmiotów.

Dodatkowo każdy obrazek jest podpisany, a strony z ruchomymi elementami zawierają krótkie pytanie. Ostatnie dwie strony to takie podsumowanie całości. Dziecko ma za zadanie wskazać kolor konkretnej rzeczy lub zwierzątka.

Książeczka jest solidnie wykonana i bardzo ciekawa dla malucha. Córka uwielbia ją oglądać, opowiada co widzi, nazywa kolory i przesuwa ruchome elementy, dzięki czemu mama ma chwilę na ciepłą kawę :) Książeczka ma tylko jedną wadę, zbyt małą liczbę stron;)
Wiek dziecka: 2 lata

Recenzja Klaudia Watkowska o Akademia

Klaudia Watkowska

Książeczka "Pierwsze słowa. Na wsi" jest edukacyjna, kolorowa i zachęca malucha do wspólnej zabawy. Największa uwagę mojego synka zwróciły ruchome elementy oraz kolorowe obrazki.

Dzięki tej książce dziecko nie tylko poznaje zwierzęta i naśladuje ich odgłosy, ale również ćwiczy zdolności manualne, poprzez przewracanie stron i przesuwanie ruchomych elementów. Bardzo serdecznie ją polecam!
Wiek dziecka: 13 miesięcy

Recenzja Ewelina Sadowska o Akademia

Ewelina Sadowska

Lisek i przyjaciele to książeczka, która na wstępie przyciąga swoją ciekawą szatą graficzną. Ogromne zainteresowanie u moich 3-letnich Bliźniaków wzbudziła dziurka na oczy, która zmniejsza się z każdą przeczytaną stroną.

W książce Lisek napotyka różne zwierzęta i na pewno każde dziecko znajdzie tam swojego ulubieńca. Opis spotkań Liska w postaci wierszowanej idealnie się sprawdził, ponieważ dzieci z czasem same powtarzają rymowanki dotyczące poszczególnych zwierząt. Myślę, że jest to świetny sposób na ćwiczenie pamięci u najmłodszych i wspieranie ich rozwoju.

Książka z twardymi stronami jest idealna i może wiele znieść nie odnosząc szkód. Gorąco polecam.
Wiek dziecka: Emilka i Krzyś 3 latka

Recenzja Katarzyna Salamon o Akademia

Katarzyna Salamon

Książeczka to strzał w dziesiątkę dla mojego syna. Jej ruchome elementy bardzo spodobały się synowi. Strona z prysznicem ułatwiła nam kąpiele. Pokazuje synowi stronę z prysznicem i syn już wie, że idzie się kąpać.
Wiek dziecka: 13 miesięcy

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: