reklama

Miś Szumiś

Nasza ocena: 

Szumisie to szumiące misie, które powstały po to, żeby zapewnić spokojny sen Maluszkom. Każdy Szumiś emituje 5 rodzajów szumów. Noworodki i niemowlaki lubią zasypiać przy tym dźwięku bo przypomina im to, co słyszały jeszcze w brzuchu Mamy. Dlatego szum wycisza je i pomaga spokojnie zasnąć.

Utula też dzieci cierpiące z powodu kolek. Czujnik Snu uruchamia misia, kiedy dziecko przebudza się czy płacze a System Non-Stop pozwala na ciągłe szumienie aż do 12 godzin.Szumisie polecane są przez wielu lekarzy, położne i psychologów. Nasze szumiące misie usypiają do snu już ponad 200 tysięcy dzieci na całym świecie.

Co o szumisiu sądzą babyboomowe maleństwa?

Recenzje testerów

Recenzja Agnieszka o Miś Szumiś

Agnieszka

Informacja o tym, że będziemy testować Szumisia bardzo nas ucieszyła. Z niecierpliwością czekaliśmy na kuriera. Byłam bardzo ciekawa jak mój synek zareaguje na misia i czy spełni on swoją rolę. Wcześniej nie mieliśmy styczności z tego typu zabawkami. W sytuacjach awaryjnych korzystaliśmy z dźwięków dostępnych w Internecie.

Kiedy Szumiś pojawił się w naszym domu pierwsza wzięłam go „w obroty”. Od razu doceniłam ładne pudełko z minimalistycznym wzornictwem, świetnie nadające się na prezent. Myślę, że wystarczy jakaś super wielka kokarda i miś będzie się pięknie prezentował. Zapoznałam się z instrukcją i „ożywiłam” serduszko misia wkładając baterie (nie ma ich w zestawie). Sama instrukcja jest krótka, w zrozumiały sposób opisuje funkcje zabawki oraz sposób ich aktywowania.

Szumiś posiada 5 rodzajów szumu: dźwięk suszarki, szum o niższych częstotliwościach, szum fal morskich, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Miś posiada dodatkowo funkcje nieprzerwanego szumu przez 12 godzin (non-stop) lub powolnego ściszania aż do zupełnego wyłączenia po 60 minutach.

Można też samodzielne ustalić preferowaną długość szumienia. Czujnik snu powoduje automatyczne włączenie się szumu w przypadku przebudzania się maluszka lub pojawienia się hałasu w jego pobliżu.

W związku z tym, iż serduszko Szumisia ma tylko jeden przycisk, należy zapamiętać w jaki sposób włącza się daną funkcję. Na początku może być to problematyczne, szczególnie, że urządzenie aktywuje się za pomocą krótszych lub dłuższych nacisków.

Nie trzeba wyciągać serduszka z zabawki by nim sterować. Ogromnym plusem jest więc aplikacja na telefon! Łatwo się ją instaluje, jest prosta w obsłudze, funkcje wywoływane są za pomocą ikonek.

Niezmiernie ważne jest też to, że dzięki niej można Szumisia obsługiwać będąc w innym pomieszczeniu za pomocą Bluetooth (oczywiście odległość ta jest ograniczona do około 6-10 metrów). Dodatkowym atutem jest możliwość przełączenia misia w tryb niani, która reaguje na ruchy oraz płacz naszego maluszka wysyłając nam powiadomienie na telefon. Funkcja ta jest bardzo czuła i zdarza się, że załącza się mimo, że nasz maluch nadal śpi.

Kiedy poznałam już wszystkie funkcje misia testy rozpoczął mój synek. Były one bardzo intensywne :) Ogromnym atutem zabawki w wersji Szumisiek są jasne, pastelowe kolory, które nie atakują dziecka. Co jest ogromnie ważne w przypadku funkcji pomocnika przy zasypianiu.

Futerko maskotki jest przyjemne w dotyku, bardzo delikatne a przy tym zaletą jest to, iż można je prać w pralce. Z punktu widzenia rodzica ważny jest brak plastikowych oczu i noska, oraz innych małych elementów mogących zostać połknięte przez dziecko. W końcu zostawiamy maluszka z misiem na całą noc nie wiedząc kiedy się obudzi.

Testowaliśmy Szumisia z synkiem podczas wieczornego zasypiania oraz drzemek w ciągu dnia. Synek był bardzo zainteresowany szumem, szczególnie podczas jego włączenia. Należy więc pamiętać o włączeniu misia zanim maluch zacznie zasypiać aby przez przypadek go nie rozbudzić. Delikatny szum działał wyciszająco i pomagał usnąć także w ciągu dnia.

Może działać pozytywnie też na rozdrażnionego malca, który nie potrafi poradzić sobie z nadmiarem bodźców w otoczeniu. Sądzę, iż szumienie wpływa pozytywnie na długość i jakość snu mojego synka. Jednak nie należy się oszukiwać, Szumiś nie jest hipnotyzerem i na pełnego życia niechętnego do snu malucha nie zadziała :)

Podsumowując testy moje i mojego synka mogę z czystym sumieniem polecić Szumisia w wersji z aplikacją każdemu rodzicowi, który chce zadbać o komfort snu dziecka oraz kontrolować go bez ciągłego zerkania przez szparę w drzwiach.
Wiek dziecka: 6 m-cy +

Recenzja Paulina o Miś Szumiś

Paulina

Dobrze wykonana zabawka, która interesuje dziecko a zarazem je uspokaja i wycisza.
Wiek dziecka: 0+

Recenzja Alicja o Miś Szumiś

Alicja

Miś Szumiś ratował mnie zwłaszcza wieczorową porą, kiedy ja już zasypiałam, a maleńka była zupełnie snem nie zainteresowana.

Wystarczyła krótka „rozmowa” z misowatym kumplem i mama mogła pójść spać. Tata jest zachwycony możliwością współpracy zabawki z androidem. Więc dla każdego coś dobrego!

Zdecydowanie jest to zabawkowy gadżet, który ułatwi życie wielu rodzicom!
Wiek dziecka: 0+

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: