Zabawy matematyczne. Zerknij na nasze propozycje

Dzieci najszybciej uczą się przez zabawę. Jak zrozumieć matematykę bawiąc się w sieci?

Zabawy matematyczne. Zerknij na nasze propozycje

Zabawy matematyczne to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie wolnego czasu, ale i na owocną naukę. Matematyka i zabawa? To zdecydowanie możliwe. Wystarczy odpowiednie nastawienie i pomoce naukowe. W tej roli doskonale sprawdzają się różne platformy edukacyjne, gry i zabawy, łamigłówki i zagadki. Jak uczyć się matematyki, świetnie się przy tym bawiąc? Zobaczcie nasze podpowiedzi i podzielcie się nimi z dzieciakami.

www.miniminiplus.pl

Nasza pierwsza propozycja jest skierowana do najmłodszych. Nauka liczenia do 10 z ulubioną rybką wszystkich dzieci dostarczy im wielu wrażeń, a i będzie treningiem matematycznych umiejętności.
Wystarczy, że dziecko policzy, ile widzi rybek na ekranie, żeby przejść do następnego etapu. Super rozrywka i nauka dla najmłodszych.

szaloneliczby.pl

Propozycja numer dwa to kolejna strona przeznaczona dla przedszkolaków. Znajdziecie na niej różnego rodzaju gry, które pomogą dzieciom w nauce liczenia, ale i również w nauce czytania zegarka i pokazywania kierunków. Nauka połączona z zabawą – w najlepszym wydaniu.

reklama

www.matzoo.pl

Kolejna propozycja skierowana jest dla dzieci, które miały już kontakt z matematyką i zaczynają właśnie naukę dodawania i odejmowania. Na stronie matzoo mogą poćwiczyć działania w zakresie od 0 do 20, a za każde 10 dobrych odpowiedzi dostają kolorowego ananasa!

www.tabliczkamnożenia.pl

Następne dwie propozycje przeznaczone są dla dzieci, które czują się już pewnie w tabliczce mnożenia. Na tych stronach mogą sprawdzić swoje umiejętności w mnożeniu i dzieleniu w zakresie 1-100.

reklama

https://learningapps.org/user/joannap

Ostatnia propozycja to gry przygotowane przez panią Joannę Palińską, która jest nauczycielką matematyki i uczy w podstawówce w Kątach Wrocławskich. Gry są przygotowane z myślą o dzieciach uczęszczających do szkoły podstawowej. Naszym zdaniem to idealny sposób na zrozumienie działań matematycznych.

Matematyka w ebooku

Jeśli szukacie materiałów, które mogłyby wesprzeć dziecko w nauce matematyki, sięgnijcie po bezpłatnego e-booka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer. To kopalnia pomysłów na to, jak wspólnie z dziećmi odkrywać matematykę w najbliższym otoczeniu.

W książce nie ma wzorów ani formułek znanych z lekcji metamatematyki. W publikacji zebrano ponad 700 inspiracji: gdzie szukać i doświadczać matematyki na co dzień. Ponad połowa to pomysły, które możecie zrealizować nie wychodząc z domu.   

Książka „Matematyka jest wszędzie” nie jest podręcznikiem ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Książka jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Publikację bezpłatnie udostępnia mFundacja.

Książkę możecie pobrać TUTAJ. Jest dostępna w dwóch wersjach: epub (format dopasowany do elektronicznych czytników książek) oraz pdf.

Czego jeszcze chcielibyście nauczyć swoje dzieci przez najbliższe tygodnie? Napiszcie nam swoje propozycje, a my postaramy się wam pomóc!

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: