11 filmów, które chętnie obejrzą przedszkolaki

Familijny seans to super pomysł na nudę. Jakie filmy spodobaja się przedszkolakowi?

11 filmów, które chętnie obejrzą przedszkolaki

Z reguły mamy wiele pomysłów na to, jak urozmaicić dzień dzieciom oraz całej rodzinie, ale gdy przychodzi czas, który trzeba spędzać w domu, dzieci często „rozsadza” z nudów. Jednym ze stałych punktów programu jest oglądanie filmów. Wybraliśmy dla Was 11 tytułów kina familijnego, które polecamy do wspólnego oglądania z Waszymi pociechami. Przyjazna forma i ważne przesłanie to rzeczy, które tworzą te tytuły, zapewniając zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom wartościowy seans i przyjemnie spędzony czas. Kolejność jest przypadkowa.

reklama

11 filmów, które chętnie obejrzą przedszkolaki

1.    Król Lew  - to klasyka gatunku. Jeśli nie oglądaliście, koniecznie zobaczcie. To film, do którego też chętnie się wraca, w którym pokazana jest klasyczna walka dobra ze złem. To ponadczasowa opowieść o małym lwiątku, które musi bardzo szybko dorosnąć i zmierzyć się z dziedzictwem przodków.

"Hakuna matata" to najpopularniejsza piosenka w dziejach kina. Zawiera w sobie mnóstwo pozytywnej energii i ducha walki oraz przesłanie o przeżywaniu życia bez zmartwień i czerpaniu radości z każdej chwili. ”Król Lew" to nie bajka, to filmowa poezja dla najmłodszych. Zrozumiała i przejrzysta jak kartka papieru, ale mimo wszystko zawierająca całą prawdę o życiu.

2.    Gdzie jest Nemo - poruszająca i pełna humoru, wciągająca historia o zagubieniu małej rybki, tytułowego Nemo. Ta niebanalna, pełna kolorów animacja podwodnego świata utrzymana jest w duchu rodzinnej komedii.

Choć jest to opowieść o rybach, porusza wiele ważnych wartości i kwestii wokół miłości rodzicielskiej, relacji rodzice-dzieci, pracy zespołowej oraz potrzeby wolności w naturalnym środowisku. Metaforyczny świat ryb całkiem dobrze odwzorowuje ludzkie realia, stwarzając tym samym pretekst do rozmów z najmłodszymi. Możemy tu odnaleźć motyw rodziny i miłości, ale i trudnych uczuć, granic opiekuńczości z jednej strony i samodzielności z drugiej.

3.    Madagaskar - film został wzbogacony taką ilością humoru, że oglądając go nie będą się nudzić ani dorośli, ani dzieci. Oferuje 80 minut doskonałej rozrywki w towarzystwie oryginalnych i zadziwiających bohaterów, którzy zdobędą sympatię widzów w każdym wieku.

Mamy tu czwórkę głównych bohaterów, kochających się, życzliwych sobie zwierzaków. W każdym z nich odnajdziemy coś, co można polubić. To opowieść o odkrywaniu na nowo wartości i potęgi przyjaźni w nowym, nieznanym świecie, gdzie samemu trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo i pełny żołądek.

4.    Epoka lodowcowa - to historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie, jest w niej wartka akcja, spora dawka humoru i odrobina szaleństwa. Zabiera ona widza w świat trójki bohaterów: mamuta, leniwca i tygrysa szablozębnego, postacie inspirowane stworami zamieszkującymi naszą planetę w epoce lodowcowej.

Film nie tylko bawi, ale i wzrusza. „Epoka lodowcowa” to seria traktująca w dużej mierze o relacjach międzyludzkich – przyjaźni i rodzinie, o ich ważności, ale również o tym, że o byciu członkiem rodziny nie decyduje jedynie pokrewieństwo. Historia opowiedziana została w przezabawny, dowcipny, pogodny sposób co sprawia, że ogląda się ją niezwykle przyjemnie niezależnie od wieku.

5.    Jak wytresować smoka -  akcja filmu dzieje się w krainie Wikingów. Jest to ciepła, wzruszająca opowieść o chłopcu, który uciera nosa największym zawadiakom w wiosce robiąc to wyłącznie za sprawą swojej wrażliwej natury.

Niesie ona ze sobą niewymuszone przesłanie, że to nie tężyzna fizyczna stanowi siłę człowieka, a jego serce i intelekt. Jest to najprawdziwsza, jak najbardziej fantastyczna i epicka baśń, w której autorzy pięknie ukazują bogactwo przedstawionej przyrody, a w scenach lotu dosłownie otwierają przed nami przestworza. Warto dać się porwać wielkiej przygodzie, jaką oferuje ten niesamowity film. Warto poznać tę historię również dla mądrości, jaką ze sobą niesie i wielkich emocji, których dostarcza.

6.    Ratatuj - jest jak kuchnia francuska: smakowity i lekki, choć z dawką ambicji. Nastrojowy, zachowany w iście francuskim klimacie. Igraszki szczura i młodego adepta gotowania mają w sobie atomowy ładunek energii, co przekłada się na pierwszorzędną rozrywkę u widza.

„Ratatuj” sprawdza się zarówno jako program kulinarny, jak i bajka dla milusińskich. Pełen humoru i akcji, jednocześnie pięknie ukazuje tak ważne rzeczy w naszym życiu jak przyjaźń,  czy też dążenie do celu.

7.    WALL-E  - w tej opowieści skromny robocik, który próbuje uprzątnąć Ziemię w czasach, gdy została ona opuszczona przez ludzi, uczy nas, czym jest miłość i w jakim stopniu może ona nadawać sens życiu.

Futurystyczna bajka z pogranicza science-fiction, w której główny bohater WALL-E jest miłośnikiem ludzkiej cywilizacji. Sprząta nasz świat, gromadząc cenne w jego pojęciu drobiazgi w swoistym muzeum ludzkości. Doświadcza w swoim życiu tego, co ludzie w dążeniu do luksusu i wygody zatracili. Film porusza istotne zagadnienie umiejętności korzystania ze zdobyczy cywilizacji.

8.    Potwory i spółka - bajka, której tytuł może niepokoić, porusza temat nocnych strachów. Opowiada ona o  świecie potworów, które straszą dzieci, czerpiąc dzięki temu energię napędową.

Dwójka przyjaciół dziwnym trafem spotyka dziecko, uznawane w ich równolegle istniejącym świecie za toksyczne. Ich przygody doprowadzają wspólnie do odkrycia, że dużo skuteczniejszym sposobem na pozyskiwanie energii jest śmiech dziecka i jego radość. Bajka o przyjaźni, rywalizacji i dążeniu do celu, w której potwory to tylko postacie i wcale nie takie straszne.

9.    Vaiana: Skarb oceanu - to obraz o sile przyjaźni i gonitwie za marzeniami. Jest spójnie i mądrze opowiedzianą historią o dorastaniu i walce o marzenia. Tytułowa bohaterka – waleczna polinezyjska księżniczka – rusza w rejs w nieznane, aby ocalić swoją wyspę przed zagładą. Przy okazji udowadnia, że nie tylko na morzu trzeba czasem zmierzać pod prąd.

Vaiana ma do wypełnienia misję, dzięki której ocali swój lud, odwróci katastrofę naturalną, a nawet zyska przyjaciela oraz – co najważniejsze – odnajdzie drogę do samej siebie.

10.    Happy feet: Tupot małych stóp - akcja tej bajki dzieje się w krainie pingwinów cesarskich na Antarktydzie. Główny bohater Mambo po wielu heroicznych wyczynach udowadnia, że tylko będąc sobą można zmienić świat oraz będąc swojego rodzaju odmieńcem można znaleźć miłość i sens życia. Ten film to animowany musical, w którym usłyszymy nowe wersje znanych i lubianych przebojów.

Oprócz czystej rozrywki porusza się tu także problemy środowiskowe dotyczące rybołówstwa na terenach będących naturalnym środowiskiem pożywienia dla pingwinów. To także ponadczasowa opowieść o odwadze, wytrwałości i o tym, że odmienność czyni każdego z nas kimś niepowtarzalnym i wyjątkowym.

11.    Toy Story - pięknie pokazana historia zabawek, które ożywają po wyjściu z pokoju ich właściciela Andy’ego. Andy jest chłopcem, który posiada bardzo dużo zabawek. Szefem zabawek i ich największym autorytetem jest szeryf Chudy, ale pewnego dnia Andy dostaje na urodziny nową figurkę - astronautę Buzza Astrala. Kowboj jest zazdrosny o swojego konkurenta, ponieważ to on stał się ulubieńcem chłopca.

Film porusza problem obawy przed nowym i przed utratą wypracowanej pozycji. Stopniowo przekonuje nas, że zaakceptowanie nowego kolegi w konsekwencji może wyjść na dobre i że nowe nie musi wcale oznaczać zmiany na gorsze. Mówi także o dorastaniu i poszanowaniu własności, podkreśla wartość przyjaźni i współpracy w grupie.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: