reklama

reklama

Jak uszyć bałwanka?

Zamiast lepić bałwana ze śniegu… uszyjmy go! Taki uszyty własnoręcznie bałwanek będzie wspaniałą, zimową ozdobą, a także miękką poduszką do przytulania. Potrzebne będą: biała tkanina, wstążeczka, guziki, nitka z igłą, wypełnienie poduszkowe lub wata oraz wodoodporny marker. 

Najwygodniejsze są tkaniny polarowe i dzianiny, ponieważ się nie strzępią. Dobrym źródłem różnych tkanin są domowe szafy, w których na pewno znajdą się nieużywane koszule, podkoszulki czy polarowe bluzy. 

Z białego polaru, wycinamy podwójnie kształt bałwana. Następnie białą nitka zszywamy dwa kawałki tkaniny ze sobą. W trakcie zszywania przyszywamy dwie złożone tasiemki, które będą rączkami bałwanka. Na dole zostawiamy otwór, przez który włożymy do środka wypełnienie poduszkowe lub watę. Po wypełnieniu bałwana zaszywamy otwór.Następnie przyszywamy guziki, nos z czerwonego polaru oraz wodoodpornym flamastrem rysujemy rzęsy i uśmiech.Dodatkowo można jeszcze doszyć włóczkowe włosy z kokardką oraz zawiązać bałwankowi na szyi szaliczek.

Monika Klejman blog

Więcej pomysłów na zabawy dla dzieci szkolnych.

A tu zabawy dla przedszkolaków.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: