reklama

Pomysły na Dzień Mamy

Ramka z masy papierowej

Ramka z masy papierowej
Do wykonania tej rameczki potrzebna będzie masa papierowa (można kupić w sklepach papierniczych), biała farba akrylowa, klej i elementy potrzebne do ozdobienia ramki.

 

 

 

 

 Masę papierową rozwałkowujemy na kawałku folii aluminowej (na grubość około
0,5 cm). Wycinamy serduszko - rameczkę (możemy się posłużyć przygotowanym wcześniej szablonem). Ramka może mieć też inny kształt - ładnie będzie wyglądała zwykła kwadratowa czy owalna.

 

 

 Ramkę suszymy i malujemy dwukrotnie białą farbą akrylową. Teraz czas na ozdobienie ramki - mogą to być naklejki, naklejone guziki, muszelki, lub wzorki namalowane pędzlem, flamastrami, tuszem. Z tyłu przyklejamy zawieszkę i zdjęcie.

 

 

 

 
Kwiatowy ogródek

Przydadzą się kolorowy papier (najlepiej kolorowy blok techniczny), klej, linijka. Z papieru wycinamy kwiatki, łodygi, listki. Dwa arkusze A4 składamy na pół.

 

 

 

 

Wybieramy jedną ze złożonych kartek (powinna byż ze sztywnego papieru) i odmierzamy (8cm od krawędzi kartki i 5cm w głąb). Linię ciągłą zaznaczoną na fotografii tniemy, a wzdłuż linii przerywanej robimy zagięcie (po tej lini można przejechać rogiem linijki - wtedy łatwiej będzie zrobić zagięcie).

 

 To samo powtarzamy z obu stron. Następnie zaginamy do środka oba, powstałe w ten sposób, schodki.

 

 

 

 Ponownie zaznaczamy linie cięcia i zagięcia (4cm od krawędzi kartki  i 2,5cm w głąb). Także i tym razem "wpychamy" schodki do środka.

 

 

 

 Na schodkach naklejamy kwiatki. Pamiętajmy o tym, że po złożeniu kartki kwiatki przesuną się ku górze, dlatego muszą być przyklejone dość nisko i powinny być niezbyt duże. Co chwilę składmy kartkę i sprawdzamy, czy żaden kwiatek nie wystaje poza obręb kartki.

 

 

 


Z zewnątrz naklejamy kartkę (najlepiej innego koloru), która ochroni całą konstrukcję i nada jej lepszy wygląd. W środku, pomiędzy kwiatami można napisać życzenia.

 

 

 

 

Wyklejane serducho


Do przygotowania tej wyklejanki potrzebujemy: kartonu z narysowanym sercem, kawałków bibuły zwiniętych w "węzyki" i kulki, taśmy klejącej dwustronnej (można ją kupić w sklepach z artykułami malarskimi).

 

 

 


Na karton naklejamy taśmę. Staramy się naklejać ją równo, a poszczególne paski umieszczamy blisko siebie. Nie zdejmujemy papierowej osłonki! Gdy już mamy zaklejoną całość, wtedy wycinamy kształt serca. Stopniowo odrywamy z taśmy papierową osłonkę i naklejamy elementy z bibuły.

 

 
Serducho lepiej wyklejać po kawałku, ponieważ odsłonięcie całości może bardzo utrudnić dziecku pracę (do taśmy przykleja się i ręka, i zbędne kawałki papieru, a nie tylko wybrane elementy). Wałeczki zwijamy w ślimaki, pętelki - najwdzięczniejszy temat to kwiaty i motyle. Tło można wykleić kulkami lub oddartymi kawałkami bibułki.


Więcej pomysłów na zabawy dla dzieci szkolnych.

A tu zabawy dla przedszkolaków.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: