reklama

Ramki do fotografii

Wybieramy ładne zdjęcie i w zależności od jego kształtu wybieramy rodzaj i wielkość ramki (może być okrągła, owalna, prostokątna lub ośmiokątna). Odpowiednio przycinamy fotografię. Dobierając karton, materiał, bibułkę dbamy o to, żeby kolorystycznie harmonizowały ze zdjęciem.

Ramka owalna

Z kolorowego kartonu wycinamy 2 owale takiej wielkości, żeby były o około centymetr większe od fotografii. Na jeden z nich naklejamy równiutko na środku zdjęcie. Przygotowujemy 2 pasy bibułki (np. różne odcienie tego samego koloru) o wymiarach 3x100cm i 4x100cm. Od spodu owalu z naklejonym zdjęciem przyklejamy węższy pasek bibułki w taki sposób, żeby utworzyła "falbankę". Następnie przyklejamy w identyczny sposób drugi pasek (ponieważ jest szerszy, jego brzeg będzie wystawał dalej od tego pierwszego). Pamiętamy o umocowaniu pętelki do zawieszenia, a następnie przyklejamy od tyłu drugi owal z kartonu, który będzie zasłaniał miejsce przyklejenia bibułki.

 

Ramka kwadratowa I

Z kolorowego kartonu wycinamy kwadrat takiej wielkości, żeby był o 1,5-2cm większy od fotografii. Dobieramy bibułkę w odpowiednim kolorze, tniemy na kawałki 5x5 cm i zwijamy w kuleczki, które naklejamy blisko siebie na obrzeżu ramki. Z włóczki robimy pętelkę i przyklejamy od spodu ramki lub przewlekamy przez dwie dziurki i związujemy z tyłu.

 

Ramka kwadratowa II

Z kolorowego kartonu wycinamy kwadrat takiej wielkości, żeby był o 2-3cm większy od fotografii. Przycinamy kawałki włóczki (jeden kolor lub kilka) na odpowiednią długość i przyklejamy ją dookoła fotografii. Możemy każdy kawałek przykleić z góry na dół, możemy też przyklejane kawałki zwinąć w ślimaka - kółko lub ozdobić ramkę w jeszcze inny sposób.

 

Ramka ośmiokątna

Z kolorowego kartonu wycinamy ośmiokąt (jego boki nie muszą być równe, może być dosyć "wysoki i wąski") takiej wielkości, żeby był o 1,5-2cm większy od fotografii. Dobieramy bibułkę w odpowiednim kolorze, tniemy na paski 6x4 cm, składamy wzdłuż na połowę, lekko naciągamy i ciasno zwijamy w różyczki, które naklejamy blisko siebie na obrzeżu ramki. Z włóczki robimy pętelkę i przyklejamy od spodu ramki lub przewlekamy przez dwie dziurki i związujemy z tyłu.

 

Zdjęcie z wakacji

Na wakacjach na pewno zgromadziliście dużo różnych drobnych pamiątek (muszelki, suszone kwiaty, piórka, kawałki kory). Na kolorowym kartonie naklejamy zdjęcie z wakacji, a dookoła niego zgromadzone w czasie nich drobiazgi

Joasia Górnisiewicz

Więcej pomysłów na zabawy dla dzieci szkolnych.

A tu zabawy dla przedszkolaków.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: