reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakończyć laktację?

ja mam to samo nie wiem jak odebrać smoka Emilce :-( u nas tylko do snu potrzebny właściwie do zaśnięcia potem wypluwa ale czasem w nocy sie przebudzi i jej się przypomina że go nie ma :baffled: czytałam że od 9do 10 miesiąca powinno się dziecko oduczać już smoka (już jest po tym okresie gdzie miało potrzebe ssania) żeby przed skończeniem roku już było oduczone :-( ale jak to zrobić :confused:
Daj znać jak się zdecydujesz pożegnac Emi ze smokiem,we dwójkę rażniej.:-D:-D:-D:-DMoże mnie to zmotywuje,bo na razie sumienia nie mam.Dopiero co zakończyliśmy edukację zasypiania.
 
reklama
U nas chyba co tydzien Konrad ma nowy smoczek.Ja zawsze na zakupach dokupuje,bo nie moze zabraknac.Ja musze poczekac z odstawieniem smoczka,bo Konrad jak juz jest bardzo smetny,to wsadza sobie palce do buzi:no:.
A karmic poczatkowo chcialam do roku.teraz jak ten rok sie zbliza,to mysle,ze moze dluzej:-D.Mysle, jednak,ze z roznych wzgledow ten rok jest najlepszym wyjsciem,no gora 15 miesiecy...:-p
 
Ja mialam odstawic smoczek jak Jenni miala 8 miesiecy ale tego niezrobilam za bardzo sie jeszcze o niego apeluje:tak:
 
ja slyszalam ze dlugie karmienie dziecka piersia tak samo prowadzic moze do prochnicy jak zbyt dlugie uzywanie smoczka:szok: wiec na mojej liscie za i przeciw nauce samodzielnego zasypiania i spania znow plus na stronie metody Joasiowej / Morgenrotha (autor ksiazki).

co do smoczka Laila juz od okolo miesiaca z niego zupelnie zrezygnowala ale jak wiecie bardzo duzo ciumcia piers wiec na jedno wychodzi....ciekawe czy jakbym ja oduczyla zasypiania przy piersi znow polubilaby smoczek?
 
To już jest nas trójka, bo moja Lenka też bardzo lubi smoczka i właśnie się dziś zastanawiałam (oglądająć Nianię, bo tam był taki przypadek smoczkowy) jak ja sobie dam radę i w jaki sposób oduczę Lenkę ssać smoka :confused: denerwuję się na samą myśl o tym :no:
 
To już jest nas trójka, bo moja Lenka też bardzo lubi smoczka i właśnie się dziś zastanawiałam (oglądająć Nianię, bo tam był taki przypadek smoczkowy) jak ja sobie dam radę i w jaki sposób oduczę Lenkę ssać smoka :confused: denerwuję się na samą myśl o tym :no:
Oj,chyba więcej niz troje...Kuba,Jenni,Emi,no i Lenka.Tyle wiem..A pewnie jeszcze ktoś się znajdzie.
 
reklama
Jak ja Jenni oducze od smoka to niemam pojecia:-( ona bez niego jest za nerwowa , oj nie pujdzie mi tak latwo jak z Chrisem ze zabralam i niema ale on z natury jest luzakiem i nawet tego nieodczul a mial zaledwie 8 miesiecy :baffled:.
 
Do góry