Pływanie

Pływanie to dyscyplina sportowa i popularna aktywność ruchowa, która nie tylko relaksuje, pomaga utrzymać ciało w formie (angażuje niemal wszystkie partie mięśni, także głębokie), ale ma wiele walorów prozdrowotnych: dobroczynny wpływ na układ sercowo-naczyniowy czy oddechowy, pomaga w rekonwalescencji, wspiera odporność i kondycję.

Pierwsze kroki

Aby zacząć pływać, tak naprawdę potrzeba niewiele – dostęp do zbiornika wodnego naturalnego bądź basenu, strój kąpielowy, okularki, czepek i – jeśli woda w nosie powoduje twój dyskomfort – zatyczka.

W nauce pływania, jak i w doskonaleniu stylu, warto zacząć od żabki, przechodząc do grzbietu, kraula i kończąc na stylu motylkowym. Jak mówią eksperci, naukę we wszystkich stylach zaczyna się od pracy nad techniką ruchów – oddzielnie nóg i rąk, wykonując ćwiczenia na poszczególne partie – np. posiłkując się deskami czy makaronami pływackimi.

reklama

Zarówno w przypadku nauki pływania od podstaw, jak i doskonalenia stylu, warto skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora. Idealnie byłoby zapisać się na lekcje na pobliskim basenie, ewentualnie posiłkować się literaturą, wskazówkami zawartymi na stronach poświęconych pływaniu czy oglądając filmiki – tak wyczyny mistrzów, jak i te będące lekcjami pływania w wirtualnych szkołach pływania. Potem zaś pływać, pływać i pływać, ciesząc się świetną formą i samopoczuciem, osobistymi sukcesami pływackimi, jak i relaksującym kontaktem z wodą.

Pomocne strony:

www.mojeplywanie.pl
www.aktywni.pl
www.naukaplywania.org

Inspiracje:

www.menshealth.pl


Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: