reklama

Halloween'owe duszki

Jeśli chcecie, aby w Waszych domach zagościły małe duszki to przygotujcie papier, torebkę foliową (jednorazówkę), ręczniczki papierowe, rolki po papierze toaletowym, rękawiczki jednorazowe, starą poduszkę i pończoszkę.

Wszystko, oczywiście powinno być w kolorze duszkowym, czyli białe.
Dodatkowo, potrzebne będą nożyczki, klej, nitka i czarny flamaster.

Duszek pończoszkowy:


Ze starej poduszki wyskubujemy troszeczkę miękkiego wypełnienia i wsadzamy go do pończoszki. Można również użyć białej skarpetki lub podkolanówki.Następnie czarnym pisakiem malujemy buźkę. Takim duszkiem możemy się bawić, rzucać, przytulać lub przywiązać do niego nitkę i powiesić na ścianie.

Duszek na wiatr

Rurkę po papierze toaletowym obklejamy białym papierem. Z torebki foliowej wycinamy prostokąt i z jednej strony nacinamy tak, aby powstały cienkie paseczki. Taką foliową spódniczkę przyklejamy do jednej krawędzi rurki. Na drugim końcu rurki robimy dziurki (naprzeciwko siebie, igłą lub nożyczkami) i przeciągamy przez nie nitkę.Na koniec rysujemy buźkę. Ze względu na spódniczkę, takiego duszka najlepiej powiesić w miejscu gdzie wieje wiatr, na przykład na oknie, w ogrodzie lub na balkonie. Jeśli użyjemy pisaka wodoodpornego (na przykład takiego do podpisywania płyt CD) to nie straszne mu będą nawet jesienne deszcze. Można się też pobawić w zabawę w dmuchanie na spódniczkę ustami lub z użyciem suszarki lub pompki.
 Duszek kudłaty

Ten duszek jest bardziej czasochłonny, ale za to tworzenie go to intensywne ćwiczenie paluszków. Należy wyciąć z białego papieru kształt duszka i narysować twarz. Następnie z kawałków ręczniczka papierowego bądź chusteczki higienicznej zwijać/ugniatać kuleczki i przyklejać je klejem do powierzchni duszka. W ten sposób stworzymy wyjątkowe, kudłate futerko dla duszka na nadchodzące zimne ranki i wieczory.

Duszek balonowy

Jednorazowe rękawiczki (można je kupić w sklepie z gospodarstwem domowym) nadmuchujemy jak balony, zawiązujemy supełek, rysujemy buźkę i balony duszkowe do udekorowania domu gotowe.
 
Girlanda dusz

Kartkę papieru składamy w wachlarz, rysujemy kształt duszka i następnie wycinamy, tak aby ręce duchów były ze sobą złączone. Po rozłożeniu cała gromada duszków będzie trzymać się za ręce. Na koniec rysujemy duszkom różne minki. Taka girlandę można powiesić lub postawić (jeśli dół duszka przytniemy poziomo).
Do zabawy zaprasza
Monika Klejmanblog

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: