reklama

Serduszkowy breloczek

W Dniu Zakochanych obdarowujemy się drobnymi prezentami. Taki mały drobiazg możemy wykonać w domu. Może to być na przykład breloczek z masy papierowej w kształcie serca. Masę papierową można kupić w postaci gotowej do użycia lub zrobić z w domu.

Do samodzielnego zrobienia masy najprościej jest wykorzystać ligninę, papier toaletowy, ręczniczki papierowe lub chusteczki higieniczne. Należy je podrzeć na małe kawałki, namoczyć w wodzie i rozdrobnić palcami. Aby masa była bardziej jednolita, do lepszego rozdrobnienia można użyć miksera kuchennego. Nadmiar wody odcedzamy na sitku, lub wyciskamy w rękach i tak odciśniętą masę dodajemy do kleju zrobionego z mąki i wody (mąka i woda zmieszane ze sobą do konsystencji bardzo gęstej śmietany) i dokładnie mieszamy. Ilość kleju powinna być troszkę mniejsza niż ilość masy papierowej. Uzyskana masa papierowa nie powinna być zbyt mokra, gdyż będzie się rozwarstwiać w czasie modelowania.

Do wykonania serc polecam użycie foremki do wycinania ciasteczek w kształcie serca.

Przygotowaną masę papierową wkładamy do foremki i mocno ubijamy. Im więcej masy tym grubsze będzie serce. Następnie wyciągamy serce z formy, robimy dziurkę (na przykład ołówkiem) i odkładamy do suszenia (najlepiej na kaloryferze).

 

 


Po wyschnięciu masa stanie się twarda. Serce można pomalować farbami, flamastrami i ozdobić brokatem. Jeśli chcemy, aby breloczek był wodoodporny to należy zabezpieczyć serce lakierem lub użyć farb akrylowych.

 

 

 

 

Na koniec, do serca przywiązujemy kolorową tasiemkę, kilka koralików i metalowe kółeczko. 

 

 

 

 

 

 

Monika Klejman BLOG

Propozycje zabaw dla przedszkolaków znajdziesz tutaj

a tu dla dzieci szkolnych.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: