reklama

Weekendowe atrakcje

Jeśli na wspólne zabawy i celebrowanie bliskości pozostają wam jedynie weekendy, postarajcie się je spędzić jak najbardziej radośnie i kreatywnie.

Wszak nawet wypad za miasto może być prawdziwą i niezapomnianą przygodą!

Malarskie plenery

Zapakuj do plecaka różne pyszne rzeczy i picie. Weź kartki brystolu, akwarele, pędzelki i wodę. Wybierzcie się w jakieś ładne miejsce i pobawcie w artystów malarzy. Przed rozpoczęciem malowania akwarelkami należy zmoczyć kartkę i poczekać, aż przeschnie. Z dzieciństwa pamiętam, że w ten sposób spędzaliśmy niejedno przedpołudnie i świetnie się bawiliśmy.

Wyprawa po skarb

Dzień wcześniej ukryj " skarb" (słodycze, drobiazgi, owoce itp.), gdzieś w okolicy. Koniecznie napisz list, zrób mapę, zapakuj wszystko do butelki i przynieś do domu.

Pamiętaj, że powinno to być efektowne dla dziecka, więc postaraj się nadać temu aurę tajemniczości. Już wieczorem przeanalizujcie plan działania i przygotujcie niezbędne wyposażenie na drogę. Następny dzień przyniesie radość nie tylko waszym dzieciom, bo rodzice też wciągają się w takie zabawy.

Śladami historii

W pochmurny dzień zabierz dziecko do muzeum. Opowiedz mu jakieś historie związane z wystawą. Najciekawsze dla maluchów są muzea techniki, ziemi, archeologiczne, etnograficzne, itp.

Młodzi badacze przyrody

Zaopatrzcie się w atlas ptaków i roślin, lornetkę oraz lupę. Weźcie plecak z kanapkami i picie. Ruszcie na wielką przyrodniczą wyprawę. Dzieci uwielbiają się uczyć i swoją wiedzą potem się dzielić z innymi. A i wy niejednego możecie się dzięki temu dowiedzieć

Panie pilocie - dziura w samolocie

Jeśli mieszkasz w okolicy lotniska wybierz się na nie koniecznie. Dzieci bardzo lubią takie miejsca. Na małych lotniskach (przy areoklubach) prawdopodobnie będziecie mogli z bliska oglądać samoloty a nawet zajrzeć do środka. Na lotnisku obejrzyjcie poczekalnie, miejsce odpraw, pójdźcie na taras widokowy, zróbcie wyprawę na początek pasu startowego, gdzie zobaczycie z bliska startujące maszyny. Dodatkowo weźcie ze sobą jakiś model samolotu do puszczania, a może jakąś książkę o lotnictwie.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: