reklama

Wakacje na Cyprze

1.  Mleko modyfikowane to: Frisolac, Frisomel, Wyneth, S26, Aptamil, Promil.

2.  Pieluszki jednorazowe i nawilżane chusteczki to takie marki, jak: Huggies, Pampers, Nannies, Pantyslip, Dr Fischer, dr Johnson.

3.  Gotowe dania obiadowe i soczki dla małych dzieci to firmy:  Beechams, Gerber, Heinz, Baby Organix, Nestle, Cerelac, Milupa, Humana, Nutricia.

4.  Kuchni cypryjska, mieszanka smaków tureckich i greckich, to raj dla miłośników aromatycznych mięs i egzotycznych owoców. Za narodową potrawę cypryjską uznaje się kleftikó (inaczej küp kebab), czyli kawałek mięsa jagnięcego lub koziego z chrząstką, które piecze się z warzywami w specjalnych piecach. W tawernie warto zamówić meze (znaczy smakołyki – do wyboru rybne, mięsne i inne), czyli kilkanaście małych porcji, „próbek” wszystkiego, co jest serwowane danego dnia. Warto skosztować takich smakołyków, jak: eliópitta (półokrągły pasztecik z oliwką), takhinópitta (pierożek z nadzieniem sezamowym) czy kolokótes (trójkątny pierożek nadziewany dynią, rozdrobnionymi ziarnami pszenicy i rodzynkami). Na deser koniecznie soushoúkou - nawleczone na nitkę migdały, które zanurzono w melasie i wodzie różanej oraz pastelláki – słodkie, orzechowo – sezamowe batoniki.

5.  Cypr nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów - to ciekawa i bardzo przyjazna wyspa, mieszkańcy której są otwarci i życzliwi (choć nam mogą wydawać się trochę dzicy czy nieokrzesani).

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: