11 książek pod choinkę dla maluszka

11 książek pod choinkę dla maluszka

Książka to fantastyczny pomysł na prezent dla maluszka. Tylko jaką wybrać, by dziecko mogło się nią zainteresować i pokochać?

Najmłodszy czytelnik najprawdopodobniej nie jest jeszcze w stanie docenić treści, dlatego w książeczkach 0-3 nie ma jej zbyt wiele (zresztą prawda jest taka, że o świecie i tak najpiękniej opowiada mama). Z perspektywy malucha najważniejsze są ilustracje – grafika, wyrazistość, kolory. Z punktu widzenia mamy także to, czy książeczka ma szanse przetrwać żywe zainteresowanie dziecka. Dla najmłodszych warto więc kupować książki nie tylko śliczne, dopracowane graficznie, ale i porządnie wydane.

Zobaczcie nasze propozycje dla najmłodszych czytelników

reklama

"Auto" tekst: J.M. Brum, ilustracje: Jan Bajtlik

 

Wesoła kartonowa książeczka o pewnym wyjątkowym aucie. Gratka dla najmłodszych miłośników motoryzacji!

Prosty, zwięzły tekst z wyróżnionymi kluczowymi słowami i zabawne ilustracje wprowadzają dzieci w codzienne sytuacje związane z używaniem samochodu.

"Już umiem... malować!" Autor: Ackland Nick

Seria "Już umiem..." to książeczki kartonikowe dla najmłodszych dzieci, w których na pięknych ilustracjach przedstawione są różne czynności, które potrafi wykonywać dziecko.

Maluchy uczą się poprawnie nazywać, to co robią wzbogacając swoje słownictwo. To także wspaniała zabawa, która łączy naukę z aktywnością twojego malucha.

"Gabryś w domu" Autor: Starok Agnieszka

Gabryś spędza dzień w domu. Bawi się zabawkami, opiekuje się ulubioną Myszką – Panem Stefanem, który zachorował.

To zwyczajna, prosta opowieść, ale dla małych dzieci właśnie zwykły, codzienny świat jest magiczny i niesamowity. W serii książek o Gabrysiu ilustracjami są prawdziwe zdjęcia, pokazujące świat w nieco magiczny, ale jednak rzeczywisty sposób.

"Biblioteczka CzuCzu. Co czuję" Opracowanie zbiorowe

Seria czterech książeczek harmonijek przedstawia bliskie maluchom tematy. Wspólne oglądanie książeczek to sposób na zaspokojenie naturalnej ciekawości dziecka i świetna zabawa, która jednocześnie. Seria "Biblioteczka CzuCzu" obejmuje 4 tytuły: "Moje ciało", "Co czuję", "Owoce i warzywa" oraz "Na wsi".

"Moje buty. Naucz się wiązać sznurówki krok po kroku"

Wiązanie sznurowadeł jeszcze nigdy nie było tak proste! Dzięki dwukolorowej sznurówce dołączonej do książki, prostym wskazówkom krok po kroku i łatwej do zapamiętania rymowance każdy przedszkolak nauczy się tego w mig!

"Maniek Maniak" Autor:  Bailloeul Odile

Trzecia część serii o Małych Myszkach. Pełne kolorów historyjki w przekładzie Agaty Buzek.
Autorki – Odile Baillœul i Claire Curt –  wyczarowały niezwykłą fotograficzną opowieść dla dzieci, która ujmuje starannością, precyzją i dopracowaniem szczegółów. To historyjki dla najmłodszych, które wprowadzają czytelników w świat estetyki, smaku i artystycznej jakości.

"Jano i Wito. W trawie" Autor: Wiola Wołoszyn

Duży Jano i mały Wito znajdują tajemniczy kamień. Co się stanie, kiedy go dotkną?  Fascynujący świat słów i dźwięków, kartonowe strony i zajmująca historia zaciekawią nawet najmłodszych czytelników. Opowieść zilustrował Przemek Liput, który wykreował radosne otoczenie widziane oczami małych dzieci, pełne ciepłych barw i przyjaznych kształtów.

Pakiet: "Pucio uczy się mówić" i "Pucio mówi pierwsze słowa" Autor: Galewska-Kustra Marta

Zestaw dwóch książek: „Pucio uczy się mówić” i „Pucio mówi pierwsze słowa”. Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko.

Druga część skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia.

"Pan Kawalarz Wilk" Autor: Święcki Adam

Tego ranka w całym lesie wielkie było poruszenie. Wilk Kawalarz nieustannie żartów robił zatrzęsienie. Trochę hałasu z głębi lasu: Pani Detektyw Sowa, Pan Łasuch Miś, Pan Elegant Lis, Pan Kawalarz Wilk.

"CzuCzu Co widzę? Książeczka kontrastowa" Opracowanie zbiorowe

"Co widzę?" to książeczka do pokazywania z prostymi, kontrastowymi ilustracjami, atrakcyjnymi dla młodszych niemowląt, które zwracają uwagę na wyraźne barwy, kontury i wzory. Oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpływa na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz pobudza wyobraźnię.

"Śpij, króliczku" Autor: Muhle Jorg

Urocza kartonowa książeczka, która pomoże ułożyć dziecko do snu.

Jest już późno, króliczek musi iść spać. Trzeba mu pomóc. Klaśnij w ręce – już ma na sobie piżamę. Przewróć stronę – leży pod kołdrą. Teraz głaskanie – po uszkach, po plecach… i najważniejsze: buziak na dobranoc! I nie zapomnij zgasić światła. Pstryk.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: