reklama

Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Nasza ocena: 

Kolekcja butelek Żyrafa Sophie składa się z dwóch linii:

Specjalnie opracowana szwajcarska formuła ForEver TM sprawia, że butelki MII Sophie la Giraffe nie ulegają mętnieniu i nie absorbują kolorów (zachowują się jak szkło), nie tłuką się, mają stabilną pojemność (pojemność nie ulega zmianie w wyniku zmiany temperatury - grzanie/chłodzenie, są odporne na pęknięcia naprężeniowe, mogą być sterylizowane, nie zawierają bisfenolu.

Wszystkie butelki, zarówno szklane, jak i te z poliamidu mają wbudowany unikalny, opatentowany, jednoczęściowy system odpowietrzający Flutter Flex TM. System ten działa pomiędzy butelką, smoczkiem i otworem butelki.

Powietrze przepływa przez system z dala od dziecka, co bardzo ułatwia bezproblemowe karmienie i wpływa na ograniczenie powstawania kolek, a dopasowane do butelek smoczki TrueTransition, są wykonane z najwyższej jakości szwajcarskiego silikonu i  zaprojektowane tak, by imitować pierś mamy. Są również wyposażone w antykolkowe rozwiązanie FlutterFlex TM. Smoczki są dostosowane do wieku maluszków i obejmują 4 kategorie: +0m, +3m, +6m, i +9m. Stopniowy "wzrost" smoczków bardzo dokładnie odzwierciedla rozwój jamy ustnej maluszka i kształt piersi mamy.

Recenzje testerów

Recenzja Agnieszka o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Agnieszka

Przetestowaliśmy z synkiem butelkę, po dosłaniu przez organizatorów odpowiedniego smoczka. Butelka bardzo dobrze leży w dłoni rodzica, dziecko niestety jeszcze nie umie jej samodzielnie trzymać, więc nie miało okazji sprawdzić.

Bardzo dobrze się ją myje, również z nasypywaniem oraz mieszaniem nie ma żadnego problemu. Mieliśmy okazję używać ją zarówno do mleka modyfikowanego jak i mleka mamy i w obu przypadkach idealnie się sprawdza.

Butelka bardzo ładnie się prezentuje, jest zdecydowanie bardziej efektowna niż inne butelki, które używamy. Od razu rzuciła mi się w oczy jakość jej wykonania, zarówno smoczek jak i butelka zrobione są z rewelacyjnych materiałów wysokiej jakości.

Z czystym sercem mogę polecić innym mamom korzystanie z tej butelki.

Recenzja Lena o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Lena

Butelka do karmienia Żyrafy Sophie jest łatwa w utrzymaniu czystości. Szybko i bez problemu się myje. Duży otwór pozwala na łatwe wsypywanie mleka czy wygodne wlewanie wody. Butelka jest ciężka, grubsza od plastikowej ale dzięki temu dłużej utrzymuje ciepło mleka i szybciej się podgrzewa.

Jest poręczna, wygodna, idealna do trzymania dla rodziców jak i starszego dziecka. Jej wygląd sprawia ze posiłki stają się przyjemnością.

Recenzja Ewelina o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Ewelina

Butelka żyrafy Sophie to u nas hit, synek ją uwielbia, ma zaledwie 4 miesiące a już próbuje ją sam trzymać, a jak wypije mleczko to nadal chce się nie bawić jako gryzakiem!

A teraz od strony mamy: butelka bardzo łatwo się czyści przy pomocy szczotki do butelek, nie ma żadnych wgłębień gdzie mogłyby się zbierać resztki. Duży otwór butelki też ułatwia czyszczenie, jak również wsypywanie mleka.

Butelkę składa się błyskawicznie, wystarczy włożyć smoczek na „klik” , zamykanie też jest bardzo szybkie, dzięki dużej ilości gwintów wszystko jest szczelne. O wygodzie trzymanie chyba już nie trzeba pisać, a mój 4 miesięczny synek sam ją łapie.

Jesteśmy zachwyceni cała seria żyrafki Sophie, zarówno gryzaki jak i butelka nie zawiodły nas.

Recenzja Karolina o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Karolina

Do testów dostałam butelkę 120 ml razem ze smoczkiem 9 msc+, ponieważ moja córka zjada już 240 ml mleka to butelki używałam tylko do dodatkowego posiłku. Butelka wykonana jest ze szła więc łatwo jest zadbać o to żeby była czysta, poza tym uważam że szklane butelki są bardziej sterylne niż plastikowe, również z samym przyrządzaniem mleka nie było problemów ponieważ butelka ma szeroką szyjkę i łatwo mogłam nasypać mleko z miarki.

Podziałka na butelce jest dobrze widoczna więc łatwo odmierzyć odpowiednią ilość proszku a potem go rozmieszać, proszek nie robi grudek i nie osadza się na smoczku.

Często zdarza mi się że mleko muszę przyrządzić z córką na rękach więc ważne jest dla mnie żeby łatwo można było zakręcić butelkę nawet jedną ręką, tutaj nie było żadnego problemu z łatwością nałożyłam i zakręciłam smoczek.

Taką butelkę najlepiej żeby trzymał rodzic, jest dość ciężka i małe rączki bobasa na pewno jej nie utrzymają, a wiadomo jest szklana więc może wypaść i się rozbije a do trzymania przez rodzica jest bardzo dobrze wyprofilowana, nie wyślizguje się i łatwo ją utrzymać.

Smoczek niestety jest dość twardy o ile dla ząbkującego dziecka może to być plusem bo na pewno smoczka nie przegryzie to dla niemowlaczka gdzie zamiast mięciutkiej piersi dostanie tak twardy smoczek będzie problem z piciem.

Ogólnie dla mnie butelka jest dobra wygląda estetycznie i nie wywołuje kolek u dziecka a dla mnie jest to najważniejsze kryterium.

Recenzja Anna o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Anna

Butelkę testujemy z synkiem jakiś czas, początki testowania butelki szklanej o pojemności 230 ml były ciężkie. Do testowania butelki otrzymaliśmy dodatkowe dwa smoczki 9m+.

Synek ma 11 miesięcy, ponieważ ma już swoje przyzwyczajenia do butelki podszedł dość niepewnie. Zawsze chciałam by synek pił z szklanej butelki, ale bałam się, że przy aktywnym dziecku się to nie sprawdzi i szybko się potłucze. Nie miałam racji, butelka mimo, że szklana, przeżyła w moim domu sporo upadków, bez żadnego uszczerbku.

Butelka Żyrafa Sophie jest super opcją jeżeli chodzi o utrzymanie czystości, w przeciwieństwie do wcześniej używanych plastikowych, szkło nie chłonie zapachów, ani zabrudzeń. Butelkę można bez problemu wyparzać, myć w zmywarce.

Butelka do karmienia Żyrafa Sophie posiada miarkę, miarka ma pewne minusy (dla męża brakowało przy podziałce niektórych liczb, mi to absolutnie w niczym nie przeszkadzało). Po nalaniu wody do butelki, mleko dobrze się nasypuje.

Butelkę w wygodny sposób możemy składać, zamykać i zakręcać. Butelka po nałożeniu nakrętki jest szczelna, nawet przy silnych ruchach potrzebnych do wymieszania mleka. Fenomen kształtu butelki (szerokie dno) pozwala bardzo sprawnie trzymać butelkę w ręku.

Synek niestety nie chwytał butelki (niestety żadnej do tej pory nie przytrzymywał – myślę, że to z swojej wygody po prostu). To co dla mnie najważniejsze synek mimo trudnych początków bardzo się do butelki przyzwyczaił i chętnie pije z niej, mleko, wodę, a nawet soki.

Mnie butelka urzekła estetyką. Na buteleczce są ładne małe obrazki żyrafy.

Plusy butelki: przede wszystkim higiena, estetyka, wygodne karmienie
Minusy butelki: cięższa od plastikowej

Recenzja Aleksandra o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Aleksandra

Butelka jest fajna, choć zachodzi bardzo szybko, jednak można ją ładnie wyczyścić. Myślę że łatwość w nasypywaniu mleka jest prosta i łatwa. Mieszanie to raczej potrząsanie butelką więc też większych trudności nie było. Smoczek ściąga się łatwo i zakłada również wygodnie.

Butelka jest dobrze wyprofilowana, choć mój maluszek woli chyba smoczek pod większym kątem. Butelka w ogólnej opinii jest bardzo fajna. Bardzo przydatna i godna polecenia.

Szkoda tylko ze nie miałam podgrzewacza i sterylizatora do niej w domu a firmy Avent nie pasowało i musiałam stosować dawne metody przelewania wrzątkiem lub wygotowania butelki.

Recenzja Patrycja o Butelki do karmienia Żyrafy Sophie

Patrycja

Jestem bardzo zadowolona z testowanej przeze mnie butelki do karmienia Żyrafa Sophie. Testowałam szklaną butelkę o pojemności 120 ml. Butelka ma ładny, estetyczny wygląd, przyjemny dla oka kolor.

Fajnym zastosowaniem w butelce jest jej poszerzany na mniej więcej od środka, ku dołowi kształt, dzięki czemu butelkę bardzo wygodnie i z łatwością można trzymać w ręku karmiąc dziecko, bez obawy, że wyślizgnie się z ręki jak i maluszek bez problemu może podtrzymywać ją sobie sam rączką.

Podoba mi się w niej również to, że jest wykonana ze szkła, co sprawia, że jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości jak również to, że jest wykonana z bezpiecznego materiału dla zdrowia naszego dziecka a to jest dla mnie najważniejsze.

Dzięki szerokiej szyjce butelki, z łatwością możemy nasypywać sproszkowany pokarm czy też nalewać do niej płyny bez obawy, że część odmierzonej przez nas porcji pokarmu trafi poza butelkę. Bezproblemowo też mieszamy pokarm maluszka bezpośrednio w butelce.

Co do smoczka, posiada bardzo praktyczny kształt, przez co ułatwia dziecku ssanie. Łatwo go zdjąć z zakrętki w celu umycia, jak i z powrotem, bez żadnego problemu umieścić na swoim miejscu.

Butelka urzekła mnie od pierwszych chwil, kiedy tylko wyjęłam ją z opakowania. Sprawdza się bezproblemowo w swoim działaniu, jak również bardzo estetycznie i przyjemnie wygląda. Ja osobiście oceniam ją bardzo dobrze i z czystym sumieniem mogę polecić ją innym rodzicom.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: