reklama

Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Nasza ocena: 
 Jakość
 Komfort użytkowania
 Łatwość obsługi
 Design

Zaprosiliśmy mamy do przetestowania  laktatora elektrycznego Easy&Natural Canpol babies. Co było dla nas w redakcji zaskoczeniem? Już po kilku dniach korzystania z laktatora, mamy same do nas pisały i dzwoniły, z prośbą o możliwość wysłania opinii. To naprawdę nie zdarza się za kazdym razem! Jednak zacznijmy od początku.

Co warto wiedzieć o laktatorze elektrycznym Easy&Natural Canpol babies?

Badania niezbicie dowodzą, że karmienie piersią jest optymalnym sposobem żywienia niemowląt. Zmniejsza się ryzyko chorób infekcyjnych, szczególnie zakażeń układu pokarmowego i oddechowego. U dzieci karmionych naturalnie rzadziej występują choroby alergiczne czy schorzenia autoimmunologiczne. Potwierdzono również korzystny wpływ takiego karmienia na zdolności poznawcze oraz stan układu krążenia i przewodu pokarmowego w wieku dorosłym.

Dlatego, jeśli tylko masz możliwość – karm maluszka własnym pokarmem. A jeśli nie możesz tego robić przystawiając dziecko do piersi, to właśnie w takim momencie skorzystaj z zalet laktatora. I naprawdę nigdy nie jest zbyt późno, żeby zawalczyć o powrót do laktacji. Zobacz, co napisała mama 5 – miesięcznego Oskarka

Jestem mamą karmiącą wyłącznie mlekiem odciągniętym. Po trzech dniach korzystania z laktatora moja laktacja weszła na właściwe obroty. Razem z synkiem zapominany, co to jest mleko modyfikowane, gdyż dotychczas musieliśmy się dokarmiać.


Oczywiście najlepiej jest karmić dziecko piersią, ale są sytuacje, kiedy laktator jest całkowicie konieczny. Mam tu na myśli rozkręcenie laktacji, odciąganie mleka przy nawale pokarmu czy niezbędne wyjście z domu i zostawienie malca pod opieką np. tacie. Tak było w moim przypadku. (Monika, mama trzymiesięcznego Kacperka)

Z opinii wynika, że laktator elektryczny może być też wybawieniem dla mam wcześniaków

Dwa miesiące temu urodziłam wcześniaka, który nie umiał złapać piersi (…)  Wcześniej pół godziny używania laktatora ręcznego daje około 60 ml, a w przypadku elektrycznego - ponad 100 ml. To duży plus, szczególnie gdy w nocy można zaoszczędzić trochę czasu.

Pozytywnym zaskoczeniem dla niektórych mam było to, że ściąganie mleka może być bezbolesne, a sam sprzęt może działać naprawdę cichutko.  Okazało się, że laktator ma jeszcze jedną fantastyczną funkcję!

W moim wypadku praca głównego modułu sprawdziła się również jako delikatne, uspokajające wibracje dla malucha, który akurat leżał obok na łóżku.

Przeczytaj wszystkie opinie mam

Recenzje testerów

Recenzja Agata, mama od 2 miesięcy o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Agata, mama od 2 miesięcy

Laktator elektryczny Easy&Natural od Canpol Babies bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przede wszystkim jest łatwy w złożeniu i czyszczeniu. Nie ma niepotrzebnych zakamarków, do których trudno dotrzeć.

Po drugie jego design jest świetny. To jeden z ładniejszych laktatorów dostępnych na rynku. Do tego jest mały, więc w razie potrzeby można go zawsze mieć przy sobie w torebce. Ponadto posiada - dla mnie szczególnie ważną - funkcję, a mianowicie automatyczną zmianę faz i 18 ustawień siły ssania, dzięki czemu można dopasować rytm i siłę ssania do swoich potrzeb (i obolałych brodawek!)

Polecam go do rozkręcenia laktacji w systemie odciągania 7-5-3. Co ważne, jego kształt pozwala dobrze dopasować się do piersi, przez co ssanie jest jeszcze efektywniejsze, a żadna kropla mleka nie ucieka i nie marnuje się.

I chyba kwestia najważniejsza dla wielu z nas - jest bardzo cichy, więc można go spokojnie używać w nocy przy śpiącym dziecku. Ma również dołączony adapter, przez co można dopasować do niego każdą butelkę i nakarmić dziecko od razu odciągniętym pokarmem, bez żadnych dodatkowych butelek. Przez to zaoszczędzamy czas na myciu kolejnych akcesoriów. Bardzo polecam ten laktator każdej mamie. Powinien on znaleźć się na każdej liście wyprawkowej w kategorii MUST HAVE. Ja daję mu 10/10 i z pewnością polecę go niejednej przyszłej mamie.

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/p/B-JxiJmpF18/?igshid=7k9o0f3gnwab

Recenzja Monika, mama Kacpra 3 miesiące o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Monika, mama Kacpra 3 miesiące

Nie znam mamy, która nie rozpoczynałaby macierzyństwa bez użycia laktatora. To urządzenie, które często warto zabrać ze sobą do szpitala na czas porodu. Chwilami staje się niezbędny do przyspieszenia i otrzymania pokarmu, podtrzymania laktacji czy stymulowania ilości.

Na rynku mamy dwa rodzaje laktatorów: ręczne i elektryczne. Sama przygotowując się do roli mamy zbierałam opinie o każdym z nich, modelach, przydatności, cenie. Bez wahania, decydując się ponownie na laktator, wybrałbym elektryczny.

Nie wyobrażam sobie bólu cieśni nadgarstka i pompowania kilka-kilkanaście minut każdej piersi. Chyba po jednym dniu rzuciłabym nim o ścianę. Nie należę do osób cierpliwych, a jeśli mam wybór, wolę sobie ułatwiać życie niż robić pod górkę. Laktator Canpol Babies Easy & Natural jest zasilany elektrycznie z umiarkowanie długim kablem. Niestety nie działa na baterie i bez podłączenia do gniazdka.

Laktator charakteryzuje się dokładnym odciąganiem pokarmu z piersi mamy, bez nadmiernego uczucia dyskomfortu. Posiada kilkustopniowy zakres regulacji rytmu ssania i dwa tryby jego pracy.

Oczywiście najlepiej jest karmić dziecko piersią, ale są sytuacje, kiedy jest on całkowicie niezbędny. Mam tu na myśli rozkręcenie laktacji, odciąganie mleka przy nawale pokarmowym czy niezbędne wyjście z domu i zostawienie malca pod opieką np. tacie. Tak było w moim przypadku.

Jestem mama niespełna 4 miesiące i naprawdę cały czas używam laktatora. Easy&Natural jest elegancki, dyskretny, nie ma wysokiej głośności pracy. Niewielki sprzęt o wielkiej sile. Bardzo gorąco polecam!

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/p/B-C7aGRp9dG/?igshid=120vm67ue4um2

Recenzja Paulina, mama Oliwierka 7 miesięcy o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Paulina, mama Oliwierka 7 miesięcy

Tak samo jak z Lenusią, tak i z Oliwierkiem chciałabym, aby nasza "mleczna" przygoda trwała jak najdłużej. Każda karmiąca mama jednak wie, że jest to okres, w którym zdarzają się tak samo wzloty, jak i upadki. To właśnie w tych gorszych momentach pomagał i pomaga mi w dalszym ciągu laktator.

Do tej pory korzystałam z laktatora ręcznego. Od kilku dni, dzięki testom, mam możliwość wypróbować laktator elektryczny Easy&Natural od Canpol babies. Czy spełnił moje oczekiwania? Zdecydowanie tak.

Jestem już dłuższy czas zaprzyjaźniona z laktatorami i ten niewątpliwie skradł moje serce. Niewielki sprzęt o wielkiej mocy. Prosty w obsłudze, nie musimy sami używać siły. Niesamowicie naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. Jest dość cichy, myślę że przy nocnym użytkowaniu nie wybudzi pozostałych domowników ze snu.
Jest także mały i poręczny, spokojnie zmieści się w kosmetyczce. Niewątpliwie bardzo fajnie też się prezentuje, co jest dla plus.

Jestem z niego bardzo zadowolona. Odczuwam zdecydowanie większy komfort użytkowania niż przy laktatorze ręcznym. Z pewnością poratuje nas w sytuacjach kryzysowych i będziemy mogli długo iść naszą wspólną "mleczną" drogą. Czy widzę w nim jakieś minusy? Jak dla mnie kabel zasilający mógłby być trochę dłuższy. Ale myślę, że jest to do przeżycia:).

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/p/B-C7NbmJeT2/?igshid=1q1l65z6gxz6g

Recenzja Daria, mama od 5 tygodni o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Daria, mama od 5 tygodni

Laktator sprawdzi się u każdej mamy. U tej, która potrzebuje stymulować laktację, jak i u tej, która odciąga pokarm regularnie bądź ma nawał pokarmu (czasem już po 1-2 „głębszych” odciągnięciach czujemy ulgę). U mnie po codziennym i systematycznym używaniu produkcja pokarmu zaczęła się regulować.

Funkcje ssania i odciągania są dostępne w wielu stopniach, co jest genialne, zawłaszcza gdy jedna pierś potrzebuje trochę większej stymulacji. Dla początkujących z laktatorem mam genialna jest opcja automatycznego przełączania po czasie „ssania” do „odciągania”. Moduł zapamiętuje ostatnie stopnie odciągania czy ssania, wiec bez przełączania, jednym przyciskiem można poprowadzić cały „rytuał” .

Nakładka silikonowa sprawia, że odciąganie jest bezbolesne, nie ma efektu „przyssanego plastiku”. Laktator składa się z niewielu części, co znowu sprawdzi się dla nowo upieczonych mam, jak i tych „zielonych” w tym temacie, gdyż nie trzeba główkować, jak z puzzlami: gdzie, co i jak.

W moim wypadku praca głównego modułu sprawdziła się również jako delikatne, uspokajające wibracje dla malucha, który akurat leżał obok na łóżku.

W zestawie znajduje się pokrowiec na laktator, który jest świetnym dodatkiem dla podróżujących mam, ale również jest najlepszą z opcji przechowywania laktatora w domu.

Adapter na butelki jest dużym ułatwieniem, gdyż nie trzeba przelewać mleka z butelki, która pasuje do laktatora, do butelki tej docelowej. Jedyny minus to pojemność butelki, rekomendowałabym większy.

Recenzja Agnieszka, mama Weroniki 2 miesiące o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Agnieszka, mama Weroniki 2 miesiące

Dwa miesiące temu urodziłam wcześniaka, który nie umie złapać piersi, więc bez laktatora się nie obejdzie. Karmię małą osiem razy na dobę.

Duże zdziwienie było po przejściu z laktatora ręcznego - w bardzo szybkim tempie mam dużo więcej mleka. Pół godziny używania laktatora ręcznego daje około 60 ml, a w przypadku elektrycznego - ponad 100 ml. To duży plus, szczególnie gdy w nocy można zaoszczędzić trochę czasu.

Jeśli chodzi o odciąganie nocne, to laktator jest głośny, może przeszkadzać domownikom.
Jest za to poręczny, butelkę dobrze się trzyma przy odciąganiu, jak i przy podawaniu małej. Ponadto jest szybki i łatwy w umyciu. Inne plusy? Łatwość w obsłudze – wystarczy jeden guzik. No i fajne tryby pracy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Minus - stabilność butelki. Na równym podłożu stoi bez problemu, ale np. ciężko położyć laktator na chwilę na łóżku, by coś zrobić w międzyczasie.

Recenzja Katarzyna, mama Idy 4 miesiące o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Katarzyna, mama Idy 4 miesiące

Laktator jest bardzo wygodny w użyciu, intuicyjny w obsłudze, prosty w składaniu. Dzięki różnorodnym programom mogłam z łatwością dobrać taki, który jest adekwatny do moich potrzeb.

Odciągnięcie pokarmu nie trwało długo. Dwufazowy system ssania spełnił moje oczekiwania. Samo odczucie pobierania mleka było zbliżone do ssania piersi przez dziecko. Dodatkowy plus – butelka, do której było odciągane mleko, była jednocześnie butelką, którą karmiłam Maluszka. Szybkie i łatwe mycie poszczególnych elementów. Polecam wszystkim zastanawiającym się na nad kupnem mamom i przyszłym mamom.

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/fit_physio_active/

Recenzja Aleksandra, mama Oskara 5 miesięcy o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Aleksandra, mama Oskara 5 miesięcy

Laktator firmy Canpol Babies jest teraz częścią mojego życia codziennego. Jestem mamą karmiącą wyłącznie mlekiem odciągniętym. Po trzech dniach korzystania z niego moja laktacja weszła na właściwe obroty.

Razem z synkiem zapominany, co to jest mleko modyfikowane, gdyż dotychczas musieliśmy się dokarmiać. Dzięki sile oraz dokładności, jaką posiada laktator, nie ma mowy o zastojach. Piersi są idealne opróżnione. Ściąganie pokarmu stało się jednym z moich ulubionych zajęć.

Nowoczesny wygląd laktatora przykuwa oko, a że nie jest duży, wszędzie można go zabrać ze sobą, co czyni go na prawdę praktycznym. Bardzo ważnym aspektem dla mnie jest jego budowa. Na plus jest to, że nie posiada żadnych małych przegródek, przy których w innych laktatorach musiałam spędzić naprawdę dużo czasu, aby je wyczyścić. Mycie oraz złożenie/rozłożenie jest banalnie proste.

Ściąganie pokarmu odbywa się szybko i sprawnie, dzięki czemu zyskuję czas w ciągu dnia. Myśli o porzuceniu laktacji odeszły w niepamięć. Cieszę się, że mogę dawać synkowi to, co najlepsze, a jednocześnie czerpać z tego przyjemność.

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/amaslowska_/

Recenzja Joanna, mama Aleksandra 2, 5 miesiąca o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Joanna, mama Aleksandra 2, 5 miesiąca

Pierwszy raz miałam do czynienia z laktatorem elektrycznym. Laktator Canpol zaskoczył mnie najpierw swoim nowoczesnym i designerskim wyglądem. Urządzenie jest bardzo łatwe do złożenia po sterylizacji. Jeśli chodzi o ssanie, to przypominało naturalne odruchy malucha. Najpierw delikatny masaż, którego siłę można dostosować do swoich potrzeb, a później mocniejsze ssanie i wypływ mleka.

Laktator jest nie tylko prosty w obsłudze, ale i higieniczny. Mleko wypływa wprost do pięknie ozdobionej butelki, która od razu można nakarmić dziecko (oraz co mnie zdziwiło - nawet zamrozić).

Mogę zdementować plotki, że odciąganie mleka laktatorem elektrycznym boli. Ten model spełnił moje wszystkie oczekiwania.

Zerknij na Instagram: www.instagram.com/joanna_mariag?r=nametag

Recenzja Magdalena, mama Melanii 17 miesięcy o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Magdalena, mama Melanii 17 miesięcy

Laktator Easy&Natural Canpol Babies jest porządnie wykonany i ma ładny, elegancki design. Jest łatwy w obsłudze i działa bardzo cicho.
Sam panel sterowania ma niewielkie rozmiary, więc można postawić go w każdym miejscu.

Laktator bardzo łatwo się rozkłada, co w połączeniu z małą ilością części pozwala na szybkie i dokładne jego umycie. Wielkim plusem laktatora Easy&Natural jest duży zakres regulacji mocy ssania pozwalający dostosować się do potrzeb i komfortu mamy.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest automatyczna zmiana fazy odciągania, co pozwala na wykonywanie innej czynności podczas odciągania pokarmu. Antykolkowa butelka dołączona w zestawie przypadła do gustu córce, więc karmienie odciągniętym mlekiem było przyjemnością dla nas obu. Jedyny minus to brak możliwości pracy bez zasilania kablem.

Recenzja Anna, mama Marcelinki 6 miesięcy o Laktator elektryczny Easy&Natural Canpol babies

Anna, mama Marcelinki 6 miesięcy

Laktator pracuje bardzo cicho, przez co jest bardzo przyjemny w użyciu. Bardzo dobrze mi się sprawował, nie bolało przy odciąganiu mleka. W porównaniu z innym laktatorem ręcznym sprawował się wręcz idealnie. Nie miałam pojęcia, że odciąganie pokarmu nie boli.

Cały zestaw jest bardzo dobrze skompletowany, jest wszystko, co jest niezbędne do odciągnięcia pokarmu. Laktator jest bardzo prosty w użyciu, wszystko można w zasadzie zrobić intuicyjnie. Jeśli ktoś miałby problem, instrukcja użycia bardzo dobrze i dokładnie wszystko wyjaśnia.

Urządzenie ma nowoczesny design, jest małych rozmiarów, przez co można włożyć go do torebki i zabrać wszędzie ze sobą. Dodatkowo bardzo przydatne jest etui, w które można schować cały laktator tak, aby był niewidoczny i by nie zgubić żadnego z elementów. Z pewnością produkt spełni oczekiwania niejednej mamy. Cały proces odciągania mleka był dla mnie komfortowy, mogłam się przy nim zrelaksować – nie było stresu.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: