reklama

Gra Gorący Ziemniak

Nasza ocena: 

Gorący Ziemniak Junior to przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks. Myśl, kojarz, rzucaj i pozbądź się Gorącego Ziemniaka zanim się sparzysz!

Rozłóż planszę na stole. Grę rozpoczyna najniższy z graczy biorąc pluszowego ziemniaka do ręki. Osoba siedząca po jego prawej stronie wyciąga pierwszą kartę z talii i czyta na głos pytanie.

Następnie energicznie kręci bączkiem lub uruchamia aplikację do odmierzania czasu dostępną do pobrania na smartfona. Ten, kto trzyma ziemniaka musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.

reklama

Po udzieleniu odpowiedzi jak najszybciej przekazujemy ziemniaka osobie po naszej lewej stronie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) i ona również musi udzielić odpowiedzi na to samo pytanie. Ziemniak tak długo krąży pomiędzy graczami aż bączek odmierzający czas przestanie się kręcić lub aplikacja na telefonie pokaże stop.

Wówczas osoba, która w tym momencie miała pluszowego ziemniaka w ręce spada o jedno pole na planszy. Pytania zawarte na kartach gry zostały dopasowane zakresem pojęciowym do zainteresowań młodszych graczy.

Recenzje testerów

 
Magdalena, mama Poli i Leny

Gra świetna, wciągająca. Uczy dzieci logicznego myślenia pod presją czasu. Wciągająca zarówno dla dzieci i dorosłych. Bardzo dobrze wykonana, kolorowa, przyciąga uwagę. Cała rodzina jest zachwycona. Będzie używana wiele razy na niejednym spotkaniu towarzyskim.

 
Marika, mama Kacpra

Gra jest niezwykle wciągająca. Pytania są w różnym stopniu trudności. Dostarcza wiele śmiechu, ale także adrenaliny. Uczy dzieci współzawodnictwa. Najważniejszą lekcja jaką dziecko może wynieść z tej gry to nauka przegrywania. Rewelacyjna zabawa na wspólne rodzinne wieczory. Instrukcja jest prosta i zrozumiała. Syn uwielbia tą grę!

 
Luiza, mama Emilii

Gra Gorący Ziemniak Junior okazała się u nas strzałem w dziesiątkę, moja prawie 7-latka od razu ją polubiła. Córka docenia szybkość rozgrywki i możliwość wymyślania kreatywnych odpowiedzi w krótkim czasie, bo ta gra oparta jest na skojarzeniach. Ja doceniam dużą ilość pytań umożliwiającą różnorodność i świetną zabawę. Jedyny mały minus to jak dla mnie średnio dopracowany bączek wyznaczający czas rozgrywki, moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdziłaby się zwykła klepsydra. Dlatego do odliczania czasu używamy albo domowej klepsydry albo aplikacji oferowanej przez producenta. Najczęściej zaś gramy, że ten "traci punkt" i zbliża się do spalonego ziemniaka kto nie złapie ziemniaka lub nie odpowie na pytanie albo wymyśli nieadekwatne skojarzenie. Gra godna polecenia- rozwija kreatywne i logiczne myślenie, szybkość kojarzenia, a pluszowy ziemniak jest uroczy. Rozgrywka jest dynamiczna, dostosowana dla dzieci w wieku jak dla mnie od 6 lat (jeżeli już potrafią czytać lub gra z nimi osoba dorosła która odczyta pytania) by rozgrywka była atrakcyjna. Z całą pewnością forma gry- czyli pytania- zmobilizuje do nauki szybkiego czytania w atrakcyjny sposób. To świetny sposób na spędzanie czasu w rodzinnym gronie.

 
Ewa Czerczyk-Wójtowicz

Gra nas zaskoczyła bardzo pozytywnie. Mamy porównanie do 5 sekund i tutaj "Gorący ziemniak " zdecydowanie wygrywa. Bardzo ładne kolorowe wykonanie, gra jest bardzo wciągająca. 165 kart z pytaniami, na każdej 4 pytania z życia wzięte, a przez to, że jest presja czasu, czasem jako odpowiedzi wymyślamy dziwne rzeczy przy czym ubaw jest niesamowity. Dzieciaki 6 i 9 lat nie mają problemu z pytaniami co w innych grach może zrażać. Ziemniak jest pluszowy i miły w dotyku nawet jeśli dostaniecie nim pod oko to nic się nie stanie. Gra jest bardzo ładna w wykonaniu, plansza twarda, stabilna, miła dla oka, kolorowa. Możecie grać całą rodziną, od malucha po seniora- rozśmieszy każdego. U nas będzie to jedna z tych najlepszych. Na pewno sięgniemy po nią nie jeden raz zarówno w jesienno-zimowe długie wieczory, jak również w słoneczny dzień dla zabawy. Szczerze polecam. Myślę, że to fajna alternatywa dla tabletów i smartfonów.

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: